הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

מה עושים כשמגיעים למועדון מספר כרטיס האשראי שלי נפרץ…” קנית ה – מ- ו – ן מוצרים בלי לדעת, בלי להרגיש ובלי לקבל…….

11/05/2015

הסתכלתי בדיווח החודשי של כרטיס האשראי לראות איך , כמה ולמה הגעתי לחיובים של אלפי שקלים. הבנתי שמישהו עושה חגיגת קניות לחג ולעצמו/ ה … כאן התחיל “הרומן שלי עם חברת אשראי….”

shutterstock_157480808

מה לעשות?

1.  הכן לעצמך כמה שעות חופשיות והכן בנינוחות וברילקס קפה.

2.  עם הגילוי – צלצל לחברת האשראי ומוסיקת המעליות הנינוחה מתחילה להשמע….

3. מצא עיסוק ביניים (כמו משחק מחשב..) עד שתשמע קול אנושי

4. בינתיים יש להכין את כל מסמכי הזהות מאז שנולדת בערך (ת”ז, חשבון עו”ש, פרטי זיהוי)

5. הפתעה…קול אנושי נשמע ומתחילים בסיפור לבחורה חמודה בשם נויה שכמו פסיכולוג מתחילה
להשמיע אהה….מה… שמעבירה אותך ל…(רפי) שמבקש את כל הסיפור מחדש ושואל את כל השאלות
ואני כמו אידיוטית עונה שוב וככה עוברים עוד שלושה – ארבעה עובדים וכולם נחמדים ואני עדיין סבלנית

6. כבשתי את היעד. הגעתי לאורן שנשמע סמכותי.. לא עשית את הקניות האלה ? לא, אני לא אינטילגנטית  כדי להוציא ככ ב AMAZON…. נעלי ספורט לא קנית ב……? לא, אין לי שום זיקה   לספורט. קנית מערכת מוסיקה? לא….קנית DVD לאחרונה?….לא הייתי, לא ראיתי ובצורה מפתיעה גם  לא קניתי שום דבר בחו”ל תקופה מאד ארוכה. מפתיע, הא?

7. תני לי שוב את מס’ כרטיס האשראי…..(סיסמא, תאריך תפוגה, ספרות אחרונות….) – בהכנעה נותנת שוב וממלמלת לעצמי : “את לא עצבנית – הוא סתם מטומטם…”.

8. את רוצה לחסום את כרטיס האשראי שלך ?…. בחייך, תן לי משהו במקום בינתיים אני כמעט צועקת. כבר כמעט ערב  ואין לי כסף…..תחליטי הוא נוזף בי (אורן, הנציג של החברה…זוכרים ?), יש מלאן אנשים על הקו. את רוצה או לא ?? בעייפות ובתחושת מיאוס אני מבקשת לחסום….

9. בינתיים עברתי לשלב הבא במשחק  ונזכרת שהייתי צריכה להיות היום בבדיקות של כמה שעות שכנראה לא יהיו כבר , הכאב והפחד יישארו – בתוספת מע”מ עצבים.

10 הוא: שולח לך טפסים של החיובים ואת מדווחת על “הכחשת עסקה”. מה יהיה בינתייים אני שואלת כמעט מתחננת – צריכה כסף….

11. מפקסס לי את רשימת העסקאות שלא הייתי / קניתי / רציתי – אני חותמת על הכחשה ורק עכשיו תתחיל הבדיקה. זה יכול לקחת כמה שבועות עד כמה חודשים. עם הג’וינט והכאבים אני מתחילה להרגיש אדישות מסויימת.

12. את רוצה כרטיס חדש במקום ? אני מנפיק לך חדש והוא יחכה בבנק עוד שבוע. מבטל וחוסם את הכרטיס הישן. את צריכה ללכת לבנק עוד כמה ימים להוציא כרטיס חדש….נהדר – רק זה חסר לי במסגרת מסלול “טיול החודש…”

13. צריך לדאוג לכל הפעולות שיורדות אוטומטית: ארנונה, חשמל, מים ו….עגמת נפש. אל תהיי צינית הוא גוער בי – בא לי להיות צינית ואל תגיד לי מה להיות…..אני כבר מתחילה להתעצבן. אתה תעשה את מה שאתה צריך לעשות ואניי אהייה מה שאני רוצה.

14. “תמתיני הוא מצווה. ..” ומוסיקת מעליות חוזרת אליי .

15. קיבלתי כרטיס אשראי חדש , מקסים ומבריק ועכשיו ….הוא כבר לא בתול. העברתי פעם ראשונה. לא בתול – אבל נעול עם חגורת צניעות…:)

shutterstock_158586788

צילום: shutterstock

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...