הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

אתמול בערב צלצל הטלפון ונציג של אחד מהעתונים הציע לי ב”מבצע” את העתון . רציתי לטרוק אבל אני מנומסת וסאגת ה”במיוחד בשבילך”, מתנות – כששתקתי הוא הבין שאני עצבנית – לכו לקרוא למה זה קורה לרובנו

05/01/2015

תגידו, נדמה לכם שאני דמות חיובית ? מי בדיוק חשב ככה ומתי ? כמעט תמיד אני חושבת שזה ממש מטומטם מה שקורה כאן במדינה הזו ולמה ? מה – אף אחד לא מבין שזה הכי מפגר בעולם לבחור באפשרות מסויימת ולא אחרת? מה – רק אני חכמה ?

נשמע כמו שאלות קיומיות – כמעט שאלות הרות גורל אבל למעשה זה מה שאני חייה כל יום. אני משלמת עבור הקניות בנטסל (שופרסל משודרג ) ומבינה כמה דופקים אותי כל השנה במחירים של  כ-ל  המוצרים. נכון, עושים את זה כמעט בחכמה. מעלים מחירים לאט…ככה, כמעט בלי שאני ארגיש. אבל כשאני רואה אחרי חודש שעבור סל קניות שפעם שילמתי עליו 400 ש”ח היום אני מגיעה ל500 – 550 ש”ח. למה מה? הרי הסל אותו סל והמוצרים אותם מוצרים…..אז מה קרה ? למה?

 016

זהו….שמשרד האוצר הוסיף עוד עובדים (לא הרבה), כל אחד קיבל רכב, קיבל יועץ ומזכירה צמודה. לשכה עולה כסף? בטח !! זה נראה כלום….אבל מישהו משלם את זה….מי ? אני? אתם? אנחנו? נכון…כולנו משלמים. לפעמים דרך הקוטג’, לפעמים דרך המילקי ולפעמים דרך ” מחירי מבצע”. מפתיע שבמחירי “מבצע” אני משלמת יותר.

אז איך זה קורה? נכון….נוזל כביסה עולה קצת פחות החודש, אבל 8 מוצרי צריכה אחרים העלו מחירים….אז זה מתקזז סל הקנייה הזה והופס..”מבצע” של נזזל כביסה שילמתי עליו בתוספת של מוצרים אחרים. נגמרה אשליית המבצע ועברנו ל – 2 במחיר אחד…אותו פטנט רק בשכלול. אני צריכה רק נוזל כביסה אחד, אבל אם זה 2 במחיר 1  – אני קונה. שיהיה…..צריכה או לא – זה לגמרי לא משנה….

שופינג – מוכר? בטח מוכר. יש כמה (טוב, די הרבה..) שאני זקוקה להם והם לא מותרות. בשנתייים האחרונות לא עשיתי סיורי שופינג בקניון או סתם שוטטות ברחוב ונעלי התעמלות (לא, אני לא ספורטאית – אין לי שום זיקה לספורט) – הן סתם נוחות לי.. בין 400-600 ש”ח ואם אני אסמן  עליהן ועל עוד כמה חולצות ומכנסיים  (רגילים לגמרי)  הגעתי לאלף פלוס – בלי למצמץ…אני חייה במדינת רווחה (ככה אומרים לי) איפה הרווחה ואיפה בדיוק הכסף שלי?  תקציב חברים…..תקציב. לי  הבטיחו בבחירות הקודמות ש…יהיה לי.

הבטיחו לי ש…....מערכת החינוך תהייה טובה יותר -אני  מכבדת, מעריכה ומוקירה את מערכת החינוך שמנסה לעשות קסמים במקום שאין פיה עם מטה קסמים ואחר – כך שומעת טענות מכל הצדדים….איפה החינוך? איזה מורים יש היום? מה הם לומדים? הם לא יודעים אפילו את המילים של התקווה / פרק בהיסטוריה או סתם שפה נוספת או לפתוח ספר – ושוב תחזור מילת הקסם – כסף. אין כסף !!

 הבטיחו לי.…. בריאות שוויונית וטובה יותר – בריאות חברים, בריאות…שנהייה בריאים – אבל קורה שזה לא בדיוק מסתדר ככה ולא כולם חשבו על ביטוח פרטי ולא לכולם יש כסף, אבל לכולם מגיע לקבל שירותי בריאות ברמה סבירה. מישהו מהיושבים שם למעלה במשרדים  שמחזיקים 2 יועצים, תחקרנית אחת, רכב ונהג ולשכה מפוארת וכסף לביגוד, לתקשורת, ל”תחזוק” בוחרים – לזה יש כסף? בשביל זה יש תקציב? תודה שהתעניינתם .

אז אני לא הולכת להיות יפת – נפש ולומר שאין כסף.  כסף הולך לבטחון ולעוד נושאים חשובים. (אגב, מה חשוב יותר?? )  כל מי שחושב/ת  שהוא צריך להיות ח”כ ולייצג אותי ואחרים ב”בית המחוקקים” , לאייש משרות שרים – אל תרוצו מדי מהר…תנסו לגעת במה שבאמת חשוב – החיים שלי כל-יום, שאני אקום בבוקר ולא אשאל את עצמי עם איזה משרד אני רבה היום?? מה אני צריכה לקנות ואין לי מספיק כסף? אני לא עושה את…..כי אני צריכה לעשות לי עדיפות מה חשוב יותר או מה חשוב באמת….

היום אני יודעת קצת יותר על שחיתות (בלי ללמוד את זה באקדמיה), אני יודעת לאן הולך חלק קטן מהתקציב. אני מקבלת פנים ושמות לכאלה שצעקו ש”אין כסף” – אני קצת מתחילה להבין למה אין כסף, למה לח”כ  יש משכורת שהוא יכול בלי לחשוב פעמיים….

זה עוד ככה: אני רוצה שהכסף שעבר במיומנות וביעילות לכל מי שיש לו קרבה משפחתית / חברית/ אינטרסנטית לכל ח”כ, מנהל מועצה, הבת / הבן של וכו’ – יחזור לקופה הציבורית (איך אני רצינית – זה מה שקורה שאני עצבנית ) !!

יכול להיות ש”נבחרי הציבור”  חושבים שכמו בשיר ” הציבור מטומטם ולכן הציבור יישלם” = אולי אנחנו באמת נפסיק להיות הפריירים של המדינה וכשאני קמה בבוקר אני לא אתלבט איפה לקנות ומה וכמה . אני רוצה לדעת שהכסף שישנו (נראה שמסתבר שחלק ממנו ישנו – יילך למקומות שהם הכתובת האמיתית).

אני רוצה שהכסף יילך אל מי שקם ועובד ביושר ובערב מגיע הבייתה ומקבל משכורת . זו הכתובת המדוייקת שאני רוצה לראות את הכסף שם. סיימתי להיות “הציבור מטומטם ולכן הציבור יישלם…”  – אני את התפקיד הזה סיימתי !!!

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...