הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

מה לעזאזל הסיסמא שלי ? מתי אני נזכרת ? צריך להוציא כסף מהקיר – צריך סיסמא….מי זוכר? צריך לרשום את הסיסמה איפשהו….בטח רשמתי, אבל איפה הפתק עם הסיסמה הזו…אהה – והנה לפני פעילות הבוקר שלא ישעמם לי חס וחלילה !!!

23/12/2013

מי זוכר בתשע בערב את סיסמת הכניסה לחשבון הבנק ? לgoogle ?  לחברת הכבלים? – מי יכול לזכור לעזאזל צירופי ספרות ואותיות – 4 אותיות לפחות בצירוף 2 ספרות, באנגלית באותיות גדולות -  מי שזוכר את כל אלה – מבחינתי או שעבר בפסיכומטרי מעל 750 או שהוגדר גאון ו…מחונן גם יחד וגם ילד מוכשר של אמא…

צריך לזכור את הסיסמא לבנק כדי לסמן הוראות הקבע, לבדוק מה המצב בחברויות במועדונים (הנוסע המתמיד, עונות , גדולות / קטנות, משרדיה,  ו…) – ולעשות העברות בנקאיות (לא, לא משוויץ הרחוקה והיפה אלא מכרטיס אשראי אחד לשני  כדי לדחות את מועד חיובי האשראי לתאריך מאוחר יותר ( כן, בטח….בתאריך מאוחר יותר יהיה לי  ה-מ-ו-ן  כסף…)

המצאת המילניום הזה (אם אני זוכרת נכון ..) השירותים האלה און-לין, אבל הייתה לי הארה פתאומית – גם את הכרטיסים האלה צריך לשלם….פתאום כל העולם מתנהל בסיסמאות. נשבעת לכם שבשיעורי מתמטיקה / סטטיסטיקה -לא היו צריכים כל כך הרבה סיסמאות…

נו...מה הסיסמה?

מצטערת לבשר : יש גבול די מתוחם ומוגדר ליכולת שלי לזכור סיסמאות ומעבר להכל…הוא די מצומצם בימים האלה ובאופן כללי. לכי תמשכי מהכספומט…..נראה אותך (אותי) בלי לזכור סיסמה. לא סופרת כמה פעם ה”חור הזה שבקיר”  בלע לי כרטיס כי לא זכרתי את הסיסמה. לקח את זה אישית הכרטיס ובלע את עצמו לדעת….ואותי השאיר בלי מזומנים.

כל מי שרוצה לזהות אותי – עושה את זה היום באופן אישי או בעזרת כרטיס פלסטיק  עם או בלי סיסמא. שתדעו לכם…אני בלי כרטיס פלסטיק של מועדון או של שירות לא שווה כלום. חייבת סיסמא – אחרת…אין שירות / אין הנחה – יש המון עצבים והלקאה אישית של “למה לא רשמת באיזשהו מקום…”

כל שני וחמישי יש אזהרות והמלצות לשנות סיסמה כי פרצו לחשבונות של חב’….או כמו החבר’ה הסעודים הטובים שפרצו פעם (בעבר הלא – רחוק) למספר “מצומצם”  של מספרי כרטיסי אשראי (או משהו אחר…) – בצורה מפתיעה הייתי צריכה את הסיסמה הקיימת כדי לבדוק ולשנות לסיסמה אחרת – חדשה.

היי חברים – אם הייתי זוכרת או יודעת איפה רשמתי את הסיסמה – הייתי צריכה אתכם? היייתי משחזרת ובודקת…..אל תמליצו לי לשנות סיסמה אם אני צריכה להחליף סיסמה – חלק בסיסי והגיוני הוא שאני לא תמיד זוכרת את הישנה.

השבוע הייתי צריכה להחליף את הסיסמא שלי לאחת מתיבות הדואר שלי. אין צ’אנס בחיים שאני אזכור את הסיסמה. בטוח שרשמתי אותה. בטוח. אני מנסה לשחזר איפה שמתי את מה שרשמתי אז. אין סיכוי !! מנסה לחשוב איזה קומבינציות של אותיות וספרות יכולתי לשים : התחלתי ממס’ אישי בצבא, המשכתי דרך יום הולדת של מישהו מהמשפחה, דרך כתובת המגורים בחזקת מספר הילדים ומזה הוצאתי שורש ריבועי….כן, קיבלתי שברים במתמטיקה שום דבר שאפילו בצחוק לא מזכיר סיסמה.

ניסיתי את מספר הטלפון הישן שלי, את שנת הלידה, יום ההולדת שלי, מתי ד. נולד או מה הטלפון שלו בבית הוריו – בקיצור כל צירופי האותיות והמספרים שמוחי הקודח יכול היה לחשוב עליו…שום דבר. נאדה – בעברית פשוטה. תיבת הדואר ? תודה, כנראה מרגישה טוב….עוד לא הצלחתי להכנס אליה… ואם פעם אצליח – זה יהיה בטעות או שיודיעו לי שסגרו את התיבה בגלל חוסר פעילות. נו שוין, רציתם לבנות על הזכרון שלי? משעשע להפליא….אופטימי ובדיוני גם יחד.

אז ככה …אני מחזיקה כרטיסי מועדון למספר מצומצם של נותני שירותים שאני משתמשת,  אני מחזיקה כרטיסי אשראי קרוב ללב ושומרת סיסמאות בענייני כספים לא בהישג יד קרוב מדי (להשתדל להשתמש בתכנית מניעה אם לא מוכרחים)…..

בטח שאני שומרת את הסיסמאות… אף אחד לא יודע איפה הם . לא, אי אפשר למצוא אותם, גם לא אני – שכחתי איפה החבאתי את הדף הזה….נו, זה עם הסיסמאות.

צריכה את הסיסמה מחר…חייבת שתהייה נגישה. טוב, אני אומרת לעצמי בנונשאלנט שכזה : אין בעייה, אני אמצא!! -  שלב הצורך ….

שלב ההכרה : אם היה בוחן פתע בנושא סיסמאות – אני נכשלת כשלון חרוץ !! יש כאלה שאפשר לגעור בהם – אמרתי לך…תרשמי. אני לא המקרה כי רשמתי אני לא רק זוכרת איפה רשמתי או איפה הנחתי את הרישום.

שלב ההפנמה : מגיע  לך, עם כל הבלאגן שמסתובב שם , כל הניירת שאני נשבעת לסדר – אז אולי אולי אולי מגיע לי….אבל לזכותי אפשר לומר ש-כן רשמתי אבל…לא זוכרת איפה שמתי את ה….דף.

כן, זה קורה לי עוד פעם….איבדתי את מספר הסיסמה שלי ואני לא יכולה לעשות כלום. כן רשמתי, כן שמרתי – רק לא זוכרת איפה….

נסיון רגע אחרון: קופץ למוחי הקודח רעיון. דבילי – אני מודה , אבל לפעמים דברים דביליים הם הפתרון !! סבתא שלי תמיד אמרה (ועשתה)…כשהולך משהו לאיבוד – תהפכי כוס ותראי שברוב המקרים תמצאי את מה שאת מחפשת. נשמע אידיוטי ומופרך – כן אני יודעת….לפעמים, זה עובד ואז בדיוק המקום לומר…..עצות של סבתא לפעמים עובדות !!

במקרה הזה, בגלל שלא היה לי חשק לפתוח בתהליך מחודש של סיסמה חדשה – הלכתי על תכנית  “התאבדות לוגית”. אין לי מה להפסיד…הפכתי כוס. חיכיתי , ו.. לא עבד הפעם, אולי פעם אחרת.

מפגש עם המציאות: כן כן, להזמין סיסמה חדשה (אין סיסמא – אין כסף מהכספומט ) לענות על השאלות (טוענים שבמקרה ששכחת – הם יעזרו לך למצוא או לשחזר…) והופ….תתחדשי מותק, יש סיסמה חדשה. בטח שאני הולכת לרשום אותה ולשים במקום בטוח. מקום שאני אזכור…..

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...