הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 263

החל מדצמבר 2013

אפילו שלמה ארצי שר על חום יולי-אוגוסט, אבל לא הצליח לשנות אותו…ואם שלמה לא מצליח – הסיכוי שאני אתאושש או אתחיל לתפקד שואף לאפס. חם חם ונורא דביק….וחוץ מאשר לקטר ולסבול…אין לי משהו אחר. הדבר היחידי שאני יכולה לעשות במצב חירום כזה הוא – רילוקשיין לנשמה, מדינה אחרת עד יעבור זעם….עד יעבור הגיהנום הזה.

02/07/2012

בחדשות אמרו שהטמפרטורות ירדו ועומס החום גם ירד – את מרגישה את ההבדל אני שואלת את עצמי ? תגידי, אני אומרת….את חיה באותה יבשת? אותו איזור זמן? איכשהו כאן ירדתי רק להוריד את הזבל (לעוזרת היה מדי חם) ועליתי הבייתה מזיעה, דביקה ומסריחה.

אתם בטח חושבים שפחי הזבל נמצאים אולי ליד הכניסה השלישית של הבניין או מאחורי הוילה וכמה דקות הליכה בחום הזה באמת יכולים להחזיר אותי מזיעה ודביקה. מצטערת, אני גרה בבניין קומות ישן, כניסה אחת  – 24 מדרגות וזו התוצאה אחרי הנתונים האלה. נכון, מודה, כושר גופני אפס – אבל לא , זה לא מזכה אף אחד מהחזאים שמתפעלים מהירידה בעומס החום. זה בדיוק המצב הנפשי שאם מישהו מהם היה לידי – לקיסקון  הקללות שלי מהמילה אידיוט דרך איפה למדת יא חתיכת דביל…..היה נפתח בעמודים שכוללים מחמאות שמביעות הערכה למידע מדוייק.

יופי – מנסה לנחם אותי החזאי התורן : שתדעי לך שבמרילנד יש שריפות ענק בגובה של כמה מטרים. האושר כמעט אופף אותי. הסבל של אחרים גורמים לי להיות באופוריה היסטרית. טוב, סוג של נחמה, נחמה לעניים – את רואה? אני אומרת לעצמי – אידיוט מי שנסע לכיוון זה להחליף חרא בדרעאק. נו, אני כמעט טופחת לעצמי על השכם ובבוקר חם בשנת ……(מי יודע לוח עברי כמו בשיר ההוא ?) אני בבית !!! רק בביית – זה הטיול הכי מרחיק לכת שאני מוכנה לעשות ולא אכפת לי שיש לי ימבה דברים ואין לי שליחים.

בכלל, אני עוברת לערוץ 10 בטלוויזיה עכשיו (ה-משחק עומד להתחיל והפיצוחים כבר על השולחן, הרביולי במטבח …אז עד הפיצוחים אני שומעת ברקע את התחזית בערוץ הזה. אולי פה יהיה טוב יותר. אולי יהיה טיפ טיפה פחות חם, פחות דביק, פחות מזיע – אופטימיות טיפשית ונטולת כל הגיון במצבי ייאוש  תמיד עוזרת לי. מסתבר, שהחזאי בערוץ 10 לא פחות רשע מערוץ 22 ואין לו בשורות טובות – רק שמתוך אולפן סופר ממוזג הוא נראה לי כמעט מסטול מאושר לספר לי במקום על מרילנד על תושבי קליפורניה האומללים, וזו באמת אומללות. קליפורניה תואמת תל אביב (אם נדגום את לוס אנג’לס פור אקזמפל), החום, הלחות והדביקות – וולקאם טו תל אביב. אין הבדל, רק אי אלו שעות טיסה. בקיצור , יבשת צפון אמריקה – נאדה, אין מה לעשות. בעצם יש – אפשר למות מחום גם שם.

אלוהים שיעזור לי (אין צ’אנס – אבל סוג של פנייה נואשת וחסרת כל תועלת במקרה זה…). אני זקוקה נואשות לכמה דברים. לא, אני לא יכולה לשלוח אף אחד לשליחויות אפילו אם אני משחדת בכסף. אני זקוקה נואשות לחזיה ואת מי בדיוק אני יכולה לשלוח לקנות חזייה שכבר הפכה לבדיחה או לחזיה מיתולוגית  עצובה -צריך בשביל זה לסוע למרכז העיר ולמדוד איזה משהו ולמי יש כח – אבוד, ירד מהפרק למרות שזה כל כך דחוף שיעלה על הגוף…אבל מי יכול ??

איך ?אומרים שבערב יש בריזה. מכירה משהו דומה. מכירה את דיוויד ברוזה. זה לא אותו דבר נכון? אז מה זה עוזר לי? בריזה לא מגיעה אליי , ואם היא מגיעה – היא מגיעה מעוותת מלאת דביקות, אפילו לשבת בבית קפה זה נראה לא לעניין. אז הבריזה אצלי מפוטרת , לא מקבלת אפילו פיצויים – מי שעושה לי הרעת תנאים לא מקבל פיצויים.סורי

מיליון ילדים בחוץ – צורחים לי על הבוקר כמו אינדיאנים קטנים. מאיפה יש להם כח למואזינים הקטנים לצרוח בתשע בבוקר? הם עוד לא יודעים שאין שעה כזו בשעון ואף אחד לא אמור לצרוח בחום. ילדים צריכים לשבת ליד המחשב ולשחק באיסיקיו או באיזה מסנג’ר או משהו אחר. הרי טוענים כל השנה שאתם לא יודעים לשחק בחוץ ואין באמת ילדות כמו שהייתה לנו : מחבואים וגוגואים….אז דווקא עכשיו אני צריכה לשמוע מבחוץ זעקות אינדיאניות של ילדים רצים בחום? אמא גירשה אתכם מהבית , הא? נתנה איזה תמריץ רק תלכו לה מהעיניים. בטח, היום מותר הכל – רק שיהיה שקט בבית. חוכמה גדולה.

הייתה הפגנה, יש כאלה שהולכים ברחובות בכל זאת וכשאני שואלת איך ולמה – אני פוגשת אנשים במצב של חצי הזייה שמספרים לי שלפני חצי שעה התקלחו ועכשיו הם מרגישים באמבטיית דבק או שהיו מוכרחים לצאת לסידורים. כן, אני מסננת בשקט – גם אני מוכרחה לצאת לסידורים, לא אכפת לי ששום דבר לא יהיה מסודר – רק שחשבון החשמל לא יהיה חלילה מנותק. אלוהים – רק תן למזגנים לפעול.

המציאו מיליון פטנטים עיגלו את הריבוע, ריבעו את המעגל , עשו אבטיח בצבע אחר ושינו את הצורה של הבננה בנסיונות בערבה, מצאו איזה פרוייקט ואני מוכנה למחוא כפיים עד מתי שיוחלט, עד שיימצאו לי פטנט שמוריד את המעלות והלחות בגוש דן, אני מחפשת את המזגן.

אם הייה פטנט שמסדר לחבר את המזגן בעירויי אליי – הייתי מפעילה שיקול דעת והולכת לתקן משקפיים שנשברו וייצאו מכלל פעולה (תודו שזו פעולה די נדרשת), הייתי הולכת לקניות חזיה מיתולוגית מבוקשת, הייתי…בענייני הסלולר צורחת על מישהו – והגעתי לדרגת תסכול כזו שאין לי אפילו כח לצרוח על אנשים גם אם אני צודקת.

אני מורידה את הכובע ובמלוא הכנות אומרת שאפו לכל מי שבעיניי מתאבד שיעי ומוכן לצאת לרחוב ככה , בתנאים כאלה – בלי לקבל תוספת סיכון . אני מוכנה שישימו עליי חותמת מושבתת קיץ באופן מוחלט. אהה…אתמול מצאתי פתרון דבילי אבל סוג של נחמה קטנה : נכנסתי לאתר “למטייל” – לחפש איזה מדינה מועדפת יותר קרירה והתחלתי לפנטז על איזה שוגר דדי…מה יכול להיות רע ?פנטזיות הן בחינם…

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

סרטן - הימים הראשונים שלי איתך...

אני משתדלת  לסגור את הדלת עם רב – בריח אחרי שהחלפתי את המנעול, אני נשבעת לעצמי לא לתת לשדים האלה להכנס (אגב, הם מצויירים מאד יפה..), אני משתדלת לתת לפחד דרך  אחרת מפתה הרבה יותר, לבנות תסריטים שבהם אני חזקה כמעט כמו פופאי –...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אמא - מזל טוב

להגיד לך מזל טוב? מוזר לאחל לך כשאת לא כאן...אז מה? לחגוג לך? את מה בדיוק ? לחפש לך מתנה? מה את רוצה השנה? מה ישמח אותך אהובה? יש בך עכשיו שמחה? יש בך עכשיו מנוחה? את אוהבת את מה שאני עושה? יש לך יומולדת - לא יודעת איך לומר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה