הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 264

החל מדצמבר 2013

ד. עם חצי רגל בחוץ בדרך לעבודה…ועושה רברס. אני תוהה מה כבר קרה והוא מזכיר לי שצריך ללכת ל”סדר” כמה דברים. אין בעייה (אני אומרת לעצמי בלחש) אני מנסה בינתיים להזכר במה שצריך לעשות. הוא בינתיים כבר נכנס חזרה, היו כמה דקות של תענוג והעבודה….תחכה. תגיד אולי נחלק ביננו מה שצריך לעשות ?? אל תדאגי הוא אומר לי בנונשלנטיות “יהיה בסדר” אמר …..והלך ליום עבודתו ואני ? הלכתי ל”יהיה בסדר” (מקום מצויין למי שמתעניין).

04/11/2012

בטח שאין בעייה הבטיחו לי…  “שום בעייה” – תבואי עם הניירת שצריך ותראי שבכמה דקות העניין סגור. סבבה לחשתי לעצמי ובקול רם אמרתי: הנה מתחילות הבעיות. כשמישהו מתחיל לי את המשפט ב”אל  תדאגי”  או  “אין בעיות” – אני רואה את הבלאגן שמאותת כבר בפינה.

די מעצבן אותי העניין הזה. הרי אתם יודעים שבחתיכת משרד פנים מזויין  שהמפגש שלי  אתכם  רק כדי לחדש דרכון לברוח מכאן ולהעלם לסוף העולם  (כן, גם בגלל משרדים כמוכם )- אתם הרי יודעים שזה בערך כמו מלחמת עולם. אל תעטפו את המילים שלכם באריזת מתנה עם סרט וורוד הרי בסוף אני אפתח את הג’ורה שלי – לא שזה יפחיד אתכם אבל ישחרר קצת אגרסיות. לא מזיק בימים כאלה.

אני חושבת לעצמי איזה תענוג היא הייתה בשבילי ובשביל אמא שלי. שנתיים של טוב מלא – למה? כי הייתה לי פרוטקצייה וכמו שנעלמה הפרוטקציה נעלמו השירות המהיר והיעיל. רווח נקי היו לי השנתיים האלה. חשבתי שכמו שאמרו לי כולם אם היא כל כך בסדר אז “יהיה בסדר” – חרא אני אומרת לכם, אל תאמינו לאף מילה !! אל תאמינו לאף אחד!! צריך לזכור תמיד את הנוסחא “יהיה בסדר = מקור לבעיות”. כמו מתמטיקה, ככה נוסחא.

אז נכון שבהתחלה זה  נורא – כולם מחייכים ומבטיחים ש”יהיה בסדר – אפשר לעשות את זה מהר ובקלות, אם מישהו נועז במיוחד גם מציעים לעשות את זה דרך האינטרנט. כנראה ששמעו רק על אינטר – על ה-נט עוד לא שמעו… . זה מעצבן ,

מקללים כל פעם לחוד משרד ממשלתי אחר ומבקשים אישורים על ימין ועל שמאל. משרד הפנים  הזה כנראה לא ממש מצויד בסבלנות יתרה וכמעט כמו כל משרד ישראלי נוקט בשיטת “סמוך, יהיה בסדר”. בטח שיהיה בסדר בשבילו.

את כל העצבים שהמשרדים האלה מנפיקים מוציאים ממני לא מעט עצבים וגורמים לי להזיע כמו בגיל המעבר ולתחושת איכס וכל “יהיה בסדר” כזה  הפיוז שלי עולה ואני כמעט מעיפה למישהו סטירה בפנים או הופכת איזה כסא או שניים במשרד הפנים. מישהו בכלל זוכר למה התחיל ה”יהיה בסדר” הזה במקרה? למה הבלאגן והביקורים בכל המשרדים האלה שכמו בפרסומת בטלוויזיה אומרים “יהיה בסדר”? – וואלה, יהיה בסדר – מתי ואיך אף אחד לא אומר…..שונאת את כולם, אמרתי כבר?

האנשים מסביב כל כך מודאגים , אל תשאלי. אני צריכה להסביר לכל אחד לאן הלכת ומתי תחזרי. כ-ו-ל-ם מצקצקים עכשיו ומלאים בחיבה ובחמלה, ואת יודעת שאני שונאת את זה כמו מחלה. את בטח אומרת שם (תגידי, איפה את בדיוק ?) יהיה בסדר מותק, קחי אוויר. אז מה את אומרת? גם עכשיו את אומרת לי שלא אדאג.

פעם אמרת לי שהמשפט הכי מדאיג זה “אל תדאג”. טוב, אז כמו שלימדת אותי אני באמת דואגת. אני מרגישה שאני דואגת לחצי מדינה….יש כאן ניירת שאפילו המדורות של ל”ג בעומר לא שרפו, האש לא הספיקה. מולי עוד כאן כי שום עבודה לא הייתה מספיק טובה ולא סיימנו לסדר ניירת…מעניין – כמה זמן זה עוד ייקח – כוס עומאק המשרדים האלה,אחר כך אנשים מתפלאים למה אני רוצה לברוח לסוף העולם.

לא שסוף העולם זה המקום הכי מופלא, אבל לפחות אין “יהיה בסדר” – עושים את ה”בסדר” הזה. יש מדינות שזה קיים עד כמה שקשה להאמין. עכשיו אני צריכה בדיוק לאתר את “סוף העולם”…אולי זה טוב? כמובן ששואלים אותי ואני את עצמי :מאיפה אני יודעת?…לא יודעת. מותר לא לדעת.

גם ד. שבדרך כלל אני אוהבת אותו – הורדתי אותו היום דרגה (באופן זמני בגלל חטא “יהיה בסדר”). אתה אל תגיד לי דברים כאלה שאני צריכה לעבור את כל אלה. ובכלל תסתכל מסביב ותראה…..אחר כך תגיד לי שיהיה בסדר….לא, זוז…לא רוצה נשיקה. אתה דביק לי. את מכשפה את יודעת – הוא אומר לי בחיוך..

מכשפה או לא – אתה לא קונה אותי היום – הוא מחייך בציניות מהולה באהבית שלנו….אוסף אותי לחיבוק שאי אפשר לזוז ממנו – ולמי בעצם בא, אז מ’כפת לי – אני אתחיל את כל הבלאגן עוד שעה….נשיקה דביקה ויהיה בסדר.

ידעת שפתחתי בית מלון מותק ? לא לא, אל תדאגי – מצאתי עבודה נוספת, הכנסה נקייה. כן כן, אל תדאג. תסמוך עליי !! אני מסדרת גם את ניירות, (הרי בכל זאת צריך איכשהו למצוא את הניירת של משרד הפנים ועוד כמה על הדרך…)ואל תשכח שאני  בכל זאת בינתיים אני גם חדרנית, גם טבחית, גם מנקה (לפעמים נמאס לי מהטבחות ואני מנצלת את TA)  – אבל אל תדאג מותק…תסמוך עליי, יהיה בסדר.

ברקע אני שומעת את השיר : ” יהיה בסדר…” ושרה אותו גם – מה יש אולי אני אפתח קריירת אקסטרה – כשרון צעיר אני אם לא ידעת…. אני אומרת לך שלא היית מאמינה שככה אני עושה. היית מסתכלת עליי ומתגלגלת מצחוק ואומרת לי בעדינות שיהיה בסדר, אבל יותר טוב שהבסדר הזה יהיה אם אני אפסיק לזייף ופשוט אשתוק…

אימוש – אל תשכחי שאני הבת שלך ואת אמא שלי ואת לימדת אותי שלפעמים קורה הנס ו”יהיה בסדר – זה יהיה בסדר”, נכון שזה במסגרת הניסים או הפרוטקציות, אבל בואי נהייה ישרים עם עצמנו – את רוב הפעילויות היעילות והמהירות אנחנו עושים עם קיצורי דרך.  בינתיים, אני  מחכה לך לכוס קפה (את היחידה שיודעת לעשות את זה נורמלי),

יש לי מלאן רכילות – אבל יהיה בסדר כמו שאת אומרת רק שהפעם זה ממש מדאיג. את אומרת שיהיה בסדר : איפה הבסדר ואיפה את. אני רוצה כבר להתפטר מכל ה”יהיה בסדר” – אני רוצה להיות מחובקת איתך ולאהוב אותך כמו שאני יודעת ומרגישה ואז לשיר עם מלאן זיופים את “יהיה בסדר”….

תזכרי, אני מחכה לך – אז באמת “יהיה בסדר”.

אני רוצה לחבק אותך ולא יכולה להגיד יהיה בסדר. אני יוצאת להפסקת בכי והופס…לא בכוונה, זה יהיה בסדר. היום כבר הייתי בבית – קפה. בחום הזה – בחום הסתווי הזה, היי – היית מאמינה ? יהיה בסדר....

היית מאמינה אימוש שהיום אני כבר יכולה לדבר אלייך עם חיוך. חיוך מקטר אבל כזה של “יהיה בסדר” – לימדת אותי שככה יהיה , לקחת נשימה עמוקה ולדעת ש”יהיה בסדר” – לימדת אותי טוב אמא. לימדת אותי ש”יהיה בסדר”. מורה לחיים את !!

ד. נתן כנראה את נשיקת שבוע טוב מותק. כן – פקחתי עין תורנית ומילמלתי לו שבוע טוב מתפנק כזה ואמרתי לו בשפה המיוחדת שלנו : כן, כן, יהיה בסדר איש. “יהיה בסדר”.  בשפה האוהבת שלנו  וגם באופן כללי וגלובלי – “יהיה בסדר”. לך לעבודה.

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סרטן - הימים הראשונים שלי איתך...

אני משתדלת  לסגור את הדלת עם רב – בריח אחרי שהחלפתי את המנעול, אני נשבעת לעצמי לא לתת לשדים האלה להכנס (אגב, הם מצויירים מאד יפה..), אני משתדלת לתת לפחד דרך  אחרת מפתה הרבה יותר, לבנות תסריטים שבהם אני חזקה כמעט כמו פופאי –...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אמא - מזל טוב

להגיד לך מזל טוב? מוזר לאחל לך כשאת לא כאן...אז מה? לחגוג לך? את מה בדיוק ? לחפש לך מתנה? מה את רוצה השנה? מה ישמח אותך אהובה? יש בך עכשיו שמחה? יש בך עכשיו מנוחה? את אוהבת את מה שאני עושה? יש לך יומולדת - לא יודעת איך לומר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה