הבלוג של ענבל מימרן

honeyb

אני ענבל - מעצבת אופנה ואקססוריז, סטייליסטית אישית, חובבת מוזיקה, שופוהולית, נהנתנית ופיינשמייקרית. יש לי הרבה מה לומר, מקווה שתהנו לקרוא אותי! [Honey B הוא שמו של המותג שלי, ומכאן שם הבלוג] לעמוד הפייסבוק שלי:... +עוד

אני ענבל - מעצבת אופנה ואקססוריז, סטייליסטית אישית, חובבת מוזיקה, שופוהולית, נהנתנית ופיינשמייקרית. יש לי הרבה מה לומר, מקווה שתהנו לקרוא אותי! [Honey B הוא שמו של המותג שלי, ומכאן שם הבלוג] לעמוד הפייסבוק שלי: https://www.facebook.com/Honey.B.Label

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מאוגוסט 2014

לכבוד חודש המודעות לסרטן השד שאוטוטו מסתיים, אתם מוזמנים להכיר שלוש נשים אמיצות שהעזו להצטלם בחזיה, ושיתפו אותנו בסיפוריהן האישיים מעוררי ההשראה.

26/10/2014

את מורן, בת 34, אמא ל-2 מירושלים, מאפרת וסטייליסטית במקצועה, פגשתי כשהרציתי בקורס לסטיילינג של ירין שחף לפני כחודש וחצי. כשהיא צלצלה אליי וסיפרה לי על הפרוייקט המרגש שהיא עורכת לקראת חודש המודעות לסרטן השד, היה ברור לי שאני בפנים, עוזרת איפה שניתן. בדיעבד לא עזרתי כל כך הרבה, והפרוייקט הזה הוא לגמרי מעשה ידיה של מורן…

סיפור הרקע של מורן מעניין ורלוונטי לסיפורנו: כשהיא היתה בת 14, חלתה אמה בסרטן השד והיא רק בת 44. אמה החלימה, עברה כריתת שד מלאה ובחרה שלא לשחזר את שדיה. מורן מדגישה זאת משום שהמאבק במחלה והבחירות שעשתה אמה, הותירו בה חותם שמשפיע על כל חייה.

מדי שנה, במהלך חודש אוקטובר, חודש המודעות לסרטן השד,  עורכת מורן סשן צילומים הקשור במחלה. כל המעורבים בהפקה נרתמים באופן התנדבותי גם כן, כאשר המטרה היא לשמח ועל הדרך – גם להעביר מסר.

השנה היא בחרה לצלם נשים אמיצות שעברו גם הן כריתת שד, ומוכנות להצטלם בחזיות סקסיות; נשים שמוכנות להראות כמה יפה, חיונית וחושנית יכולה להיות אישה גם אחרי טראומה כה גדולה ומשנת חיים. אל כל הנשים שהשתתפו ביום הצילומים, מורן הגיעה דרך עמותת ברכה – עמותה לנשאיות גנטיות לסרטן השד והשחלות, ובעזרת קבוצת הפייסבוק “גמאני – גם אני חליתי בסרטן השד“. מתוך פונות רבות, הצטלמו השנה שלוש נשים מקסימות, ואלה סיפוריהן:

❤ אסנת

אסנת גרייזר, 52, היא מאמנת ויועצת לזוגיות ומשפחה. היא מתגוררת ברעננה, נשואה + שלושה ילדים (28, 27, 18).

“כשהייתי בת 36 גיליתי שאני נשאית של BRCH 1 ויודעת על כך משנת 1998 כשהייתי בת 36 . תשע שנים מאוחר יותר, עברתי כריתת רחם ונאמר לי שעליי לעבור גם כריתה דו צדדית של השדיים”.

אסנת האמינה שאדם אופטימי כמוה, שמלמד אנשים לחיות מתוך שמחה, ינצח את הסטטיסטיקה שעמדה על סיכוי של 85% לחלות. היא בחרה להתעלם מהעובדה שגם אחותה וגם אמה חלו בסרטן השד, וחשבה שהגורל לא יכה בשלישית. ואז בגיל 50, בדיוק ביום ההולדת שלה, היא התבדתה. המחלה תקפה בצורה אלימה במיוחד.

היא עברה את כל הטיפולים הכימותרפיים, “אבל בהיותי מי שאני, החלטתי להמשיך ולאמץ את הגישה החיובית שלי לחיים ולתת דוגמא לכל מי שרצתה או לא רצתה לשמוע מדוע כדאי וצריך לעשות כריתה מניעתית. כריתה ללא  וכריתה עם כימותרפיה זה עולם שונה לגמרי. היום אני בריאה (למעשה, אף פעם באמת את הגדרתי את עצמי חולה) ולאחר שחזור שד. עדיין ללא פטמות כך שיש לי זוג שדיים חדשים אבל עיוורים”.

זו רק אני או שהאנרגיות הגבוהות והחיוביות של אסנת עוברות דרך הכתב?

❤ דורית

דורית אבוחצירה, 42, נשואה +2 מחיפה חלתה לפני שלוש שנים, אך היא לעולם לא תשכח את השנה הארורה שבה זה קרה.

“בינואר 2011 הרגשתי גוש בשד שמאל. עברתי סדרה של בדיקות, ומצאו שהגוש שפיר ואף נאמר לי שאין צורך שאלך לעשות ממוגרפיה שכן אני צעירה ללא היסטוריה משפחתית”.

חצי שנה חלפה, אך הכאבים לא חלפו וגם לא הגוש.

“בעלי אמר לי שאנחנו צריכים לנסוע למיון מיד. אני אמרתי לו שזה בטח יעבור, זה בטח תוצאה של עבודה אינטנסיבית אבל עמוק בלב הדחקתי את הרעיון שאולי חליתי”.  למחרת ניגשתי לרופאת משפחה שציינה שזה לא נראה טוב והפנתה אותי בדחיפות לביופסיה, בה גילו גוש בגודל של כדור טניס ובבלוטות לימפה מעורבות. המשכתי בבדיקות וכעבור ארבעה ימים, התבקשתי לחזור לכירורגית ולהגיע עם מלווה.

נסעתי עם אמא שלי ושם נאמר לי שיש לי סרטן שד, שלב 3. פרצתי בבכי, אמי ניסתה להרגיע אותי ואמרה לי שנעבור את זה. סיפרתי לבעלי ולמשפחתי. לעולם לא אשכח את המכתב שבתי נתנה לי ובו היא כתבה: אמא, את עומדת למות. זה היה קשה אבל החלטתי שאני נלחמת עבורי ועבור משפחתי. עברתי טיפולים כימותרפיים, כריתה מלאה והקרנות. הקושי הגדול היה בלאבד את השדיים היפים שהיו לי והשיער הבלונדיני הארוך, כך שהדבר הראשון שעשיתי היה לרכוש פאה.”

דורית נלחמה במחלה למען ילדיה, כאשר המילים של בתה נחקקו בראשה. כיום היא כרותת שד. היא לא שיחזרה את השד הכרות, ובעיניי היא נותנת השראה מיוחדת מאוד ומדגימה איך חסרונו של איבר פיזי לא צריך להשפיע על תחושת בטחון, על מדד היופי או על נשיות. 

המסר של דורית הוא: “גילוי מוקדם מציל חיים”!

❤ דרור

דרור אדליסט, 38, צורפת מעוספייה, נשואה +2, היא היחידה מבין השלוש שלא חלתה. דרור איבדה את אמה, דודתה וסבתא למחלה, והיה ברור לה שהיא מחכה לה מעבר לפינה.

“גילוי הנשאות (של הגן) לא היה בגדר הלם עבורי. הייתי מודעת לבדיקות התכופות הנדרשות והיה לי ברור מגיל צעיר מאוד שאעבור את ניתוח המניעה ואנצל את העובדה שקיבלתי את מתת הידיעה, לה לא זכו בנות משפחתי, על מנת שלא לחלות”.

לאחר שנולדו בנותיה של דרור, ולאחר בירורים והתייעצויות עם חברות עמותת ברכה ועם הרופאים שלה, היא בחרה לעבור כריתת שדיים מניעתית ושחזור מיידי. שנה לאחר מכן עברה את ניתוח כריתת השחלות המניעתית.

לנשאיות שחוששות לעבור את ניתוחי המניעה, היא מעבירה את המסר ש”עם הרופאים הנכונים ובתמיכה מאלו שכבר עברו זאת, התוצאות יכולות להיות יפהפיות ולא מורגשות כמעט, ועצם הידיעה שלקחתי אחריות על גורלי כאדם חזק, עושה נפלאות.”

אנג’לינה ג’ולי who ?!

❤ ❤ ❤

 

צילום: טטיאנה פרמון 

הפקה, סטיילינג ואיפור: מורן בנש

 

חזיות: נועה

חצאיות: Honey B

קשת שחור-זהב: יעל קאילה שגיא

קשת פרחים: מורן בנש

עוד מהבלוג של ענבל מימרן

Thumbnail

אופנה קטלנית

  פרולוג סדרת הריאליטי הנורווגית "Sweatshop - Dead Cheap Fashion" שלחה שלושה בלוגרי אופנה צעירים לעבוד במתפרה קטנה בקמבודיה במשך חודש. במתפרה הזו מייצרים בגדים עבור ענקיות אופנה כמו H&M ו- MANGO - מותגים אהובים על בלוגרים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

היכוני לביאת הסתיו

  הרכבתי מגוון מערכות לבוש שיתאימו לנשים בעלות סגנונות לבוש שונים, וכולן מורכבות מפריטים שעוצבו ויוצרו בישראל, כי אג'נדה לא נוטשים, אפילו לא בסתיו...   החכמה ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

הופה פורים סטייל

  מתחפשת בפורים? איך שאני רואה את זה, פורים הוא חג שמח, משמח ומספק הזדמנות נהדרת להתחדש בפריט מעוצב שתרכשי כי את "חייבת לתחפושת", ותמשיכי אח"כ ללבוש שוב בחיים האמיתיים; מה שנקרא - רווח כפול. וכמובן שאני ממליצה על פריטים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים