הבלוג של הסתדרות העצמאים

אקטואליה לעצמאים ולבעלי עסקים קטנים

הסתדרות העצמאים קמה כדי להיות הגוף שמייצג את העצמאים בארץ, ורק אותם. בלי אינטרסים זרים, בלי חובות פוליטיות, בלי שאף אחד יוכל להשתיק את המאבק לזכויות לעצמאים

עדכונים:

פוסטים: 6

החל ממאי 2016

קשה לאסוף חצי מיליון עצמאים שעסוקים בעבודה שתכריע אם יגמרו את החודש או לא, ולאחד אותם תחת גוף שייצג וידאג להם. קשה, אבל בעצם אין שום ברירה

30/05/2016

שאטרסטוק

כשהחלטנו להקים גוף שידאג לעצמאים גילינו שכבר בשלב בחירת השם אנחנו נתקלים בבעיות.
מצד אחד, כבר שנה שהציבור שלנו צועק וקורא, ודי בצדק, שהגיע הזמן להקים הסתדרות לעצמאים. כזו שכמו הסתדרות העובדים תיתן להם גב, תשמש מנוף כוח על הממשלה והכנסת, תייצר נוכחות שאי אפשר להתווכח איתה בציבור כולו, ובעיקר – תאפשר להגיע לתוצאות.

מצד שני- הסתדרות? אנחנו?!
הרי עצמאים זה בדיוק ההיפך הגמור מכל מה שההסתדרות מייצגת – ארכאיות, דורסנות, מסגרת ארגונית. ועצמאים הם יזמים, יצרניים ויודעים להסתדר בעצמם היטב.

אבל מצד שלישי -  אין ברירה. העצמאים של היום הם לא העצמאים של פעם.
עצמאים הם לא טייקונים. רבים מהם גם לא יודעים לדאוג לעצמם לזכויות הבסיסיות מול המערכת.
היום עצמאים רבים הופכים לעצמאים מחוסר ברירה, לפעמין אפילו בלי ידע מספיק.
עצמאים רבים מתמודדים יום יום, חודש בחודשו, עם מאבק הישרדותי של העסק שלהם, ולכן גם של הבית וחשבון הבנק הפרטי.

בישראל הרגילו אותנו לחשוב שעצמאי הוא מיליונר או גנב – או שניהם ביחד. אבל זה רחוק מלהיות שיקוף נכון של המציאות.
עצמאים בישראל מתמודדים עם מערכת סבוכה של אפליה קשה כלפיהם כאזרחים עובדים, בחוק וביחס המוסדות הרשמיים, ואין מי שישמור על האינטרסים שלהם. אין מי שישמור על הגב. חשופים בשטח.

כמעט בכל מקום שבו מונחת כף רגלנו אנחנו מבינים שנעשה לעצמאים ועסקים קטנים עוול גדול – בחקלאות, בקמעונאות, בשוק הרכב, בזכויות סוציאליות, בגובה המסים המוטלים על כתפיהם.
די. יש גבול.

העצמאים והעסקי םהקטנים במדינה אחראים ל45% מהתוצר. הם מהווים חלק חשוב ביותר בצמיחת המשק, אך האוצר ומשרד הכלכלה, וכמוהם גם הממשלה, לא חשים כל אחריות כלפי הציבור העובד הזה.

אז למה לנו אין הסתדרות?
כי קשה לאסוף חצי מיליון עצמאים בודדים שעסוקים בעבודה שתכריע אם יגמרו את החודש או לא, ולהרים תהליך כל כך מורכב ולא טריוויאלי של הקמת גוף שייאחד את העצמאים בארץ וייצג אותם ואת האינטרסים שלהם מול גורמי המדינה.

זה יותר מקשה – זה קשה מאוד. אבל בסופו של יום פשוט אין שום ברירה.
המערכת לא יודעת לטפל בפרט, אבל היא מבינה טוב מאוד את העוצמה והכוח שבקבוצה.
הגיע הזמן שגם אנחנו נבין את הכוח הזה ונשמש ערבות הדדית זה לזה.

הסתדרות העצמאים תעשה כל שביכולתה כדי לאחד כמה שיותר עצמאים שמעוניינים להתאגד תחת קורת הגג שלה, כדי לאפשר לסקטור הזה לפרוץ ולצמוח למלעלה.
אולי לא פשוט להבין למה דווקא ״הסתדרות״, אבל עד שתמצא מילה שתתגלגל טוב יותר על הלשון, הסתדרות העצמאים לא מתכוונת להתעסק במילים ודיבורים, היא קמה בשביל לעשות את הבלתי אפשרי ולחבר בדבק מיוחד, דבק ההבנה זה את מצבו של זה, כמה שיותר עצמאים ביחד, עד שבשום מוסד רשמי לא יוכלו להתעלם מן הצורך הבהול לטפל בזכויות העצמאיים בארץ.

תמכו בקמפיין והצטרפו להסתדרות העצמאים – ביחד זה כוח

#אנחנו_עצמאים_לא_מטומטמים

עוד מהבלוג של הסתדרות העצמאים

תצוגה מקדימה

חלית? נפצעת? אכלת אותה

אתמול (3/7/16) נדחתה בוועדת השרים לחקיקה הצעת החוק של ח״כ עופר שלח (יש עתיד) שאמורה היתה להשוות בין זכויות שכירים שנפגעו או חלו לבין אלה של עצמאים. תמצית האפליה טמונה בכך...

תצוגה מקדימה

יום הזעם של ההורים - גם הורים עצמאים זועמים

עד לפני שנתיים הייתי אמא במשרה מלאה. יצאתי ממעגל העבודה לפני לידת ביתי הבכורה והתמסרתי כל כולי לאמהות, במשך שנים חיפשתי עבודה בחוץ ולא מצאתי, לא קל גם להיות אמא שרוצה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מהפכה - הסתדרות העצמאים יוצאת לדרך!

כבר הרבה מאוד שנים שמצב העצמאים בארץ הולך ומתדרדר. מעמדנו נשחק, הדימוי הציבורי יורד, עסקים קורסים ומתרסקים וחצי מיליון אזרחים עובדים בישראל יודעים שאין מי שדואג להם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה