הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 162

החל מינואר 2015

לפני שלוש שנים… לפני שלוש שנים החלטתי לחזור למעגל העבודה כשכירה, לאחר שעבדתי כעצמאית בעסק המשפחתי כצלמת במשך ארבע שנים. שלחתי קורות חיים לכל מיני מודעות דרושים וביניהן למודעה למשרה פנויה בהסתדרות במרחב חיפה.

עדיין לא הכרתי את הגוף הזה לעומק, רק בשם ובמהות הכללית כארגון השומר על זכויות העובדים. רפי מסט (יו”ר המרחב דאז) קיבל אותי לעבודה כמרכזת רכש אדמיניסטרציה וצרכנות.

מאותו הרגע נחשף בפני ארגון מדהים שכל קיומו מושתת על עזרה לזולת וצמצום פערים חברתיים, על חיזוק מעמד העובדים והדגשת תפקידם הארגוני, העצמת החלש ובכלל – חיבוק ארגוני מיוחד במינו.

אז נעים מאוד להכיר, שמי לימור כהן שמר, בת 37 מקריית ביאליק, גרושה, אמא לירדן המקסים. את תפקידי בהסתדרות אני מבצעת תחת שרביטו של יו”ר המרחב הנוכחי משה מזרחי. איש מדהים, ממנו אני לומדת בכל יום מהי נתינה משמעותית לכל אדם ועל גדולת העשייה שלנו כמרחב מול עובדים, ועדים, גמלאים ועוד. גם את מעמד האישה במרחב ובכלל משה לא מזניח וממנף את הנושא החשוב הזה בכל הזדמנות.

במקביל לתפקידי בתחום הרכש, אני משמשת גם כרכזת רשות ההסתדרות לצרכנות במרחב. מטרת הרשות היא חיזוק הפעילות בתחום הצרכנות מתוך ראייה שהגנת הצרכן הינה חלק בלתי נפרד מהשמירה על רמת חייו, זכויותיו של העובד והגנה על הכנסתו הפנויה.

בראש הרשות עומד עו”ד ירון לוינסון, איש מעורר השראה, שטובת הצרכן תמיד מול עיניו. ירון תמיד דואג להעשיר את הידע שלנו כרכזים בתחום בצרכנות בעשרות מרחבי ההסתדרות השונים ברחבי הארץ.

הרשות, הפועלת תחת אגף הרווחה בהסתדרות בראשות שלום הלוי, פועלת בקשת ענפה של תחומים צרכניים על מנת להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם, כגון טיפול בתלונות, ייצוג האינטרס הצרכני בתהליכי החקיקה השונים בכנסת, ייצוג הצרכנים במכון התקנים, העלאת נושאים צרכניים לסדר היום הציבורי, עריכת בדיקות וסקרים והפצת מידע רלוונטי לציבור. העבודה מולנו הרכזים נעשית באופן יומיומי שוטף, דרך מספר ערוצי תקשורת – קבלת קהל פרונטלית, פניות במענה הטלפוני ובאמצעות המייל. חשוב לי לציין כי קיימת נגישות ומענה מתאימים גם לחברי הסתדרות מבוגרים, או כאלו שאינם דוברי השפה העברית, המגיעים עם פניות הקשורות לתחום הצרכנות.

סיפוק גדול לעזור לאדם שמיואש מהבירוקרטיה או שנתקל בעסקים שמונעים ממנו את הזכויות הבסיסיות שלו כצרכן, או כאלו שמציעים להם שירותים שאפילו לא ביקשו ומצאו את עצמם משלמים בעל כורחם אלפי שקלים.

לעתים הטיפול מול אותם עסקים נפתר בשיחת טלפון או מכתב ולעתים המקרים מאתגרים יותר. אבל הכרת התודה של אותם לקוחות חסרי אונים שלפעמים עומדים מול שוקת שבורה מרגשת כל פעם מחדש.

אני גאה לעבוד בארגון משמעותי כל כך שמחזק את מעמד החלשים, דואג לזכויותיו של כל עובד בעקיפין או במישרין, דואג לכבוד האדם הבסיסי בפרנסה שמכבדת את בעליה ולהתקדם בזכות היכולות שלו.

האני מאמין שלי דוגל בעקרונות השוויון, נתינת מקום לכל אדם לבטא את עצמו, להתפרנס בכבוד ולהצליח להגשים את ייעודו ואת חלומותיו. אין חלומות שלא ניתן להגשים, צריך רק לרצות, לשאוף, לחתור למטרה ולהגיע ליעד. כל אחד מאיתנו מגיע מפלטפורמה אחרת, מנקודת זינוק אחרת, אך לכולנו אותה מטרה.

כאישה, אני שמחה שניתנת לי ההזדמנות להביא לידי ביטוי את האני מאמין שלי בתוך הארגון ומחוצה לו. האמונה שלי ביכולת הנשית להשתמש בעוצמות שטמונות בנו , ביכולת שלנו להצליח לנהל את הלו”ז הצפוף של משפחה, קריירה ועוד לא מעט מעגלים, היא גדולה מאוד. בכל יום העוצמה הנשית מתגברת והנשים מוכיחות את עצמן בכל תחום שבו יבחרו לצעוד ויבחרו לעסוק. מרגש להיות חלק מהדור הזה שמוביל את השינוי העוצמתי הזה.

והכי חשוב – לא להפסיק לחלום הכי גבוה שאפשר.

 

שלכן ושלכם,

לימור כהן שמר

michellesalona

צילום: מירב שדה

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה