הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 203

החל מינואר 2015

שינוי אחד שהחלטתי לבצע בחיי לפני למעלה מעשור, הביא אותי היום לביצוע תפקיד מדהים, עם המון אחריות חברתית ושליחות, תוך הגשמת הערכים עליהם גדלתי וחונכתי. איך זה קרה? אשמח לספר לכם. נעים להכיר, אני אילנית רגב קונפינו, אמא לנדב בן 19, ועד נישואי בשנית לרן לפני כשנה, הייתי אם יחידנית לילד לתפארת.

לפני למעלה מעשור, לאחר גירושי, החלטתי לשנות קריירה ונרשמתי ללימודי משפטים. אני עורכת דין כבר כ-10 שנים, וכיום מתגוררת במודיעין ונוסעת מדי בוקר לעבודתי בהסתדרות במרחב ראשון לציון.

לאחר כשנתיים בהן עבדתי כעורכת דין בתחום האזרחי-פרטי, החלטתי כי ישנם דברים חשובים יותר מפרנסה וממון. עלה בי הצורך להגשים ולהביא לידי ביטוי את הערכים עליהם גדלתי וחונכתי וינקתי מבית אבא – שעבד משך עשרות שנים במועצת הפועלים בבית שמש.

החלטתי להצטרף אל ההסתדרות ונקלטתי לתפקיד מזכירת איגוד מקצועי ויו”ר הסתדרות המעו”ף במרחב ראשון לציון. בתפקידי זה, בהדרכה ובליווי המסור של יו”ר המרחב זורי מזרחי ומנהל האגף לאיגוד מקצועי במרחב דוד ראובן, מצאתי בית חם ומסגרת מקצועית תומכת. במסגרת זאת אני יכולה להביא לידי ביטוי את כישוריי, ניסיוני ושאיפותיי המקצועיות כעורכת דין וכמזכירת איגוד מקצועי – כאשר אני מלווה מאות ואלפי עובדים בהתמודדות יום-יומית עם בעיותיהם במקומות העבודה, הן בהיבט האישי והן בהיבט המקצועי.

לא פחות חשוב מכך, ולעתים מאתגר יותר, הוא הפן הקיבוצי של תפקידי במסגרתו – כיו”ר המעו”ף במרחב – אני מלווה עשרות ועדים קטנים כגדולים, לכולם חשיבות זהה בעיני, בהם ועד עובדי עיריית ראשון לציון, מועצה מקומית באר יעקב, מועצות דתיות, “חברה קדישא”, “עמותה לפנאי וקהילה-באר יעקב” ועוד ועוד…

אין ספק כי התחום הקיבוצי במשפט העבודה הינו תחום מאתגר ביותר מהבחינה המקצועית. עבודתנו בהסתדרות המעו”ף קובעת גורלות של אלפי עובדים – כאשר אני מנהלת משא ומתן להסכמים קיבוציים, הליכי הבראה וצמצומים והליכים קיבוציים נוספים המשפיעים על העובדים, פרנסתם ומעמדם.

עצם היותי אישה בתפקיד מרכזי כזה מביא עמו ערך מוסף ונותן משמעות נוספת ויתרון בניהול ההליכים האלו ובמתן פתרון למשברים – קיבוציים ופרטניים כאחד. קורות חיי כעורכת דין, שאיננה צעירה בגילה, אם יחידנית במשך שנים ארוכות, בעלת תארים נוספים בתחומים מגוונים מהאוניברסיטה העברית וניסיון חיים עשיר ומגוון – מסייעים לי למצוא רוגע ואיזון בתוכי – בבואי לפתור סוגיות כבדות משקל העולות יום יום במהלך העבודה.

חשוב לי להדגיש כי לא יכולתי לבצע את התפקיד המורכב שלי בהסתדרות ללא שותפתי הנאמנה והמקצועית לדרך – עדי סיטון – בעלת ותק של כ-20 שנים בהסתדרות ושנים רבות באיגוד המקצועי – בעלת ידע וניסיון רב שאין לו תחליף במילוי שליחות זו. אנו רואות את תפקידנו בהסתדרות כשליחות חברתית מהמעלה הראשונה, בעיקר בתקופה בה החלשים בחברה הישראלית זקוקים לכל סיוע.

כשאני חושבת על החזון והאתגר הניצבים בפני אני רואה לנגד עיני את התקדמותי בסולם התפקידים בהסתדרות במסגרות בהן אוכל להמשיך לפעול ולסייע, ככל שידי משגת. זאת לטובת כלל העובדים והעובדות במקומות העבודה בחברה הישראלית, תוך הגשמת הערכים עליהם גדלתי וחונכתי. אני מודה על בחירתי הנבונה להצטרף להסתדרות ונהנית מההגשמה ברמה האישית המקצועית!

שלכן ושלכם,

אילנית רגב קונפינו
33

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה