הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 203

החל מינואר 2015

עובדים רבים יבחרו לעזוב מקום עבודה כשהם ירגישו שהוא כבר לא בטוח עבורם, שכבר אין להם את הביטחון שהיה לפני. לא אני. אני בחרתי להישאר, והיום יותר מתמיד יודעת שקיבלתי את ההחלטה הנכונה.

נעים להכיר, אני הילה דימנט, בת 36 מחולון, עובדת בחנות אופיס דיפו בתל-אביב כסגנית מנהל. התחלתי לעבוד ברשת אופיס דיפו המוכרת מוצרי ציוד משרדי ואלקטרוניקה לפני כתשע שנים בתור קופאית. זאת הייתה העבודה הראשונה שלי בתחום הקמעונאות אבל מיד התחברתי לרשת כי היה בה צוות נהדר ואווירת עבודה טובה. נהניתי לבוא לעבודה, פשוט כך.

אך לאחר כשנה הרשת עברה טלטלה ונמכרה. לאחר זמן קצר הכריזו על פשיטת רגל ומעבודה יציבה ברשת גדולה וחזקה הגענו למצב שלא בטוח שתהיה לנו עבודה בכלל. למזלנו קנה אותה רני צים והשקיע בה המון כסף ומאמצים, והיום הרשת יציבה וגדלה כל הזמן.

הרבה מהמנהלים והעובדים שעברו את שתי הטלטלות האלה נשארו ברשת, ולא מחוסר ברירה. האנשים האלה נשארו כי הם אוהבים את העבודה שלהם ואת הרשת וביניהם גם אני. יש באופיס דיפו המון אנשים עם ותק רב, עד 24 שנים אפילו. אנשים שהיו בין העובדים הראשונים כשהיא נפתחה בישראל על ידי צחי פישביין ז”ל.

בתחילת הדרך התאזרנו בסבלנות ונשכנו שפתיים כי הרשת קמה מחדש, וכמו כל עסק חדש יש חבלי לידה וצריך לצמצם ולחסוך איפה שאפשר. זה היה לנו ברור. לא ביקשנו כלום ולא דיברנו כי היה חשוב לנו שהרשת תהיה קודם כל יציבה. היום, אחרי כמעט שש שנים, הרשת צמחה והיא מונה כ-300 עובדים בעשרות סניפים מצפון ועד דרום, ואחת לכמה חודשים נפתחים סניפים חדשים. ציפינו שעם צמיחת ושגשוג הרשת, ישתפרו בהתאם גם תנאי ההעסקה שלנו – אם בשכר או אם בתנאים הסוציאליים.

אבל זה לא קורה. נוצרה תחושה שאנחנו מתרחקים מההנהלה יותר ויותר ויש הרגשה בקרב הרבה מנהלים ועובדים שאין אף אחד ששומע אותנו ואת הקשיים שלנו. הדרישות כלפי מנהלי הסניפים הולכות וגדלות, כוח האדם בחנויות מצטמצם ולעומת זאת השכר לא משתנה בהתאם. גם כשאנחנו מנסים להציף את הבעיות אין ממש התייחסות. הפער בין ההנהלה הבכירה במטה לבין השטח הולך וגדל.

מכיוון שאנחנו אוהבים את הרשת בחרנו לעמוד על שלנו ולהילחם על כך שקולנו יישמע ושנקבל את המקום שלנו בשולחן הדיונים. יכולנו פשוט לעזוב וזהו וזאת הייתה הבחירה הקלה. אבל זה הבית שלנו (השני לפחות) ואנחנו אוהבים את הרשת ומרגישים חלק ממנה. בחרנו להתאגד בהסתדרות, והשבוע בתוך יממה אחת למעלה ממחצית מעובדי אופיס דיפו אמרו את שלהם – שהם רוצים שיהיה להם ארגון יציג שידבר בשמם ולמענם.

חברי ועד הפעולה באופיס דיפו (צילום דוברות ההסתדרות)

חברי ועד הפעולה באופיס דיפו

המהלך הזה לא היה נגד ההנהלה ובטח לא נגד בעל הרשת שאנחנו מעריכים עד מאוד. הוא היה בשביל לשמור על ההון האנושי, כדי שכל העובדים הטובים והנאמנים שיש ברשת לא יעזבו ועל מנת שכשיגיעו אנשים חדשים לעבוד באופיס דיפו הם יהיו אנשים איכותיים וידעו שיש גוף ששומר על הזכויות שלהם ומגבה אותם.

באופיס דיפו עובדים אנשים טובים שאף תורמים לעתים מזמנם הפרטי למען הרשת. העבודה שלנו מול לקוחות לא פשוטה ושוחקת, אבל בשורה התחתונה אנחנו חוד החנית של הרשת והבסיס להצלחתה ולצמיחתה. בשוק כל כך קשה שיש בו תחלופה גדולה של אנשים, אנחנו רוצים ליצור לעצמנו מקום בטוח ומתגמל עבור העבודה המאתגרת שלנו. הגיע הזמן שיסתכלו לנו בגובה העיניים ויקשיבו לנו.

כשפנינו להסתדרות פגשנו אנשים מדהימים שאכפת להם מאוד. הם עזרו בכל שלב של הדרך והדריכו אותנו ופעלו יחד איתנו ועדיין פועלים למטרה הזו במהירות האפשרית. בלעדיהם זה לא היה קורה. אנחנו אסירי תודה לכל מי שמעורב בתהליך.

אנחנו רק בתחילת דרכינו ואנחנו מקווים לשבת עם הנהלת הרשת בהקדם למשא ומתן. אין לנו ספק שבשותפות ובדרך נכונה יחד נוכל להגיע להסכם הקיבוצי הראשון ברשת אופיס דיפו, שיטיב עם העובדים וגם עם הרשת.

שלכן ושלכם,

הילה דימנט

salonaoffice

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה