הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 148

החל מינואר 2015

כולנו זקוקות וזקוקים לאישור וקבלה, וכשאלה מוגשים עם אהבה, מגיע ההבדל בשיח ומרגיש שאנו יותר ממה שאנו חושבות וחושבים!

נעים להכיר, אני זהבה אלימלך, בת 59, אלמנה, אמא לשלומי ולחן, חמות לנועה וסבתא לעומר, ינאי ואופיר. בראשית בראה אלוהימה את האהבה וסיפקה בידי כלי עבודה מבטיח בו אני מאמינה ואיתו אני פועלת בשליחותי הציבורית – כיו”ר נעמת במרחב אשדוד.

נולדתי וגדלתי ביבנה ומעברו השני של הרחוב סניף נעמת שהיה חלק מנוף ילדותי. לא, לא תיארתי לעצמי שיבוא יום ואנהל אותו.

התחלתי את עבודתי בנעמת – תנועת הנשים של ההסתדרות – בשנת 1991 כמ”מ של מזכירת נעמת דאז דליה פרץ ז”ל, שאת הטור הזה אני מקדישה לזכרה ולפועלה המשמעותי ביבנה. נבחרתי לראשונה ב-1992 כמזכירת נעמת ביבנה, ובמקביל מילאתי את מקומו של יו”ר ההסתדרות לתקופה קצרה. הייתה זו התנסות שהטמיעה אצלי את הערך והחשיבות של שיתוף הפעולה בין נעמת להסתדרות. כמו כן כיהנתי כחברת מועצת העיר ביבנה.

עם השינוי האירגוני בהסתדרות ותחילת העבודה לפי אזורי מרחבים ב-2002, נבחרתי ליו”ר נעמת במרחב אשדוד, תפקיד אותו אני ממלאת מאז בסיפוק ובתשוקה ונעה בין היותי לומדת ומלמדת. כיו”ר נעמת במרחב שמתי לי למטרת-על לקדם את הנשים בראש ובראשונה בפני עצמן, להאמין בעצמן וביכולתן. בעיני זהו כלי המבטיח תעוזה והתמודדות עם האתגרים שלנו בבית, בעבודה ובחברה.

במקביל להתפתחות שלי בסדנאות שונות רבות ומגוונות בהן הכשרה להיותי מאמנת אישית, פתחתי סדנאות לנשים שיבטיחו את מטרתי, סדנאות NLP, העוגן הפנימי, המסע לארץ השינוי, סדנא לעידוד נשים להתמודד בוועדי עובדים ועוד.

הסדנא שריגשה אותי במיוחד הייתה סדנא לבלניות בעיר אשדוד, בשיתוף פעולה עם חיה לחיאני, מזכירת איגוד מקצועי ונעמת הצעירה. לראשונה לקחו חלק בפעילות של  נעמת נשים חרדיות. וראו זה פלא, לאחר הסדנא המעצימה הבלניות בחרו להתמודד כוועד עצמאי שכן לפני כן, הן היו חלק מועד המועצה הדתית, והן הצליחו! היום הן הוועד עצמאי היחידי בארץ. מבחינתי זו הייתה זריקה של אמונה שסדנאות ל”העצמה” – עם כל כמה שהמונח הזה “שחוק” – עדיין טומנות בחובן אפשרות להביא לשינוי התודעתי המיוחל.

 אני תמיד מתרגשת מחוויות אישיות של נשים שהשתתפו בסדנאות, צלחו את מחסום הפחד, העזו וסימנו את עצמן כמספר אחת, שמחה ללוות אותן, להקשיב, לייעץ ולתמוך בהן.

תחום נוסף וחשוב בו אני פועלת הוא ניהול מעונות יום לפעוטות בגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים. במרחב אשדוד פועלים 10 מעונות יום בהם עובדות 183 מחנכות המעניקות חום ואהבה ל-830 פעוטות. זו ההזדמנות להודות להורים שבוחרים בנו כמסגרת טובה ומיטיבה עבור ילדיהם/ן, תודה למנהלות המעונות השותפות שלי ולצוות המחנכות הנפלאות. תודה לכן, על מי ומה שהנכן עבורי!

נדבך חשוב נוסף של פעילות ההסתדרות הוא הפעילות לקהילת הגמלאים, כחלק ממנה הנני מקפידה לשמור על קשר ופעילות עם גמלאיות המעונות וכרגע מקיימת פיילוט של קבוצת מאמאנט לגמלאיות המרחב.

המאבק לשוויון בין המינים הינו מאבק בין-דורי. נכון שכל הנושאים העוסקים בקידום נשים ושוויון מגדרי נמצאים בקדמת הבמה, אולם, הדרך לשוויון עוד ארוכה. לא צריך להיות מחוקק כדי להשפיע ולשנות, זה תלוי בפעולה של כל אחת ואחת ובפעולתנו יחדיו. לראייה תנועת MeToo פתחה את “הקופסא השחורה” בנושא ההטרדות המיניות והשפיעה לא פחות (אפילו יותר) מהמחוקק. אז We All יכולים/ות להשפיע – והרבה.

אני מזמינה אתכן להשפיע על השיח ולהראות לכולם שאנו שוות! לשם כך, בואו נפרגן האחת לרעותה, נקפיד על שיח תומך ונפתח דלתות האחת לשנייה. בואו נוותר על שיפוטיות ונראה את השווה בשונה. אני מאמינה שההתארגנות הנשית בכוחה להעצים כל אישה בהתמודדות עם האתגרים הניצבים עדיין בפנינו הנשים, גם בשנת 2019.

אנחנו צריכות לדרוש אחדות ושוויון. הבחירות בפתח וזו ההזדמנות שלנו לבחון מי במצעו מתייחס לשוויון המגדרי ורואה בו חלק מהמאבק החברתי על דמותה של החברה שלנו.

האמונה היהודית גורסת שאלוהים ברא את העולם במילים ושהמחשבה בוראת מציאות. בואו נפעל ביחד להצלחה, להביא לשינוי לא רק של המילים אלא של התודעה ששווה לכולנו שאנו שוות!

שלכן ושלכם,

זהבה אלימלך

זהבה אלימלך

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה