הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 144

החל מינואר 2015

שלום לכולן ולכולם, ונעים מאוד, שמי מאיה שקד, בת 32, במקור מפתח תקווה וכעת מתל-אביב, בעלת תואר ראשון במדעי בעלי החיים (אכן, יש תואר כזה) מהפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, וכיום רכזת צעירים וסטודנטים באגף לתפקידים מיוחדים בהסתדרות.

עד לא מזמן עוד עבדתי כדיילת אוויר באל על, חוויה מרתקת ומרגשת שזכיתי לחוות במשך קרוב לשלוש שנים. אז מה הקשר ומדוע עזבתי עבודה שרבים תופסים כ”חלומית” הכוללת טיסות רבות ליעדים נחשקים?

מאז ומתמיד הייתי בעלת זיקה לעשייה חברתית. כשרק השתחררתי מהצבא פניתי לעבוד כשאר הצעירים במלצרות אך בהיעדר מקום מוסדר בו זכויותיי הבסיסיות נשמרו (אני בהחלט מדברת על נושא הטיפים, ביטוח לאומי, פנסיה וכו’) מצאתי כי הפתרון הנכון עבורי יהיה לעבוד במלון – שילוב קסום של מלצרות במקום מסודר ועבודה מועדפת שלאחר צבא. במשך תקופתי שם הבאתי לשיח וקידום נושאי זכויות עובדים במחלקה בה עבדתי.

לאחר מכן במהלך לימודיי האקדמיים הייתי “מלגאית” במוזיאון “חווידע” למדע ברחובות (פרויקט פר”ח). במקביל צעדתי את צעדי הראשונים בעולם אגודת הסטודנטים, התחלתי כרכזת מעורבות ורווחה ובהמשך כיהנתי כיושבת ראש אגודת הסטודנטים בפקולטה לחקלאות.

כמובן שלא עבר זמן רב עד שעלה בי הצורך להכניס תכנים נוספים לחיי האישיים. כחלק מהחיפושים אחר תכנים שכאלו, נחשפתי לתכנית “צמרת” המופעלת על ידי האגף לתפקידים מיוחדים בהסתדרות, עם תכנים מרתקים העוסקים בעולם יחסי העבודה, ומיד הגשתי מועמדות.

עוד מימי עבודתו באל על נחשפתי לצורך ולחשיבות שבהתאגדויות עובדים. לאור זאת, התכנים של תוכנית צמרת כל כך קסמו לי ומהר מאוד הבנתי ששם אקבל את כל הכלים, האינפורמציה והערך המוסף אחריהם חיפשתי. לשמחתי הרבה, לא רק שזכיתי להעשיר את ידיעותיי אלא שבסופו של דבר מצאתי עצמי עובדת באגף המפעיל את תכנית “צמרת” כרכזת צעירים וסטודנטים בהסתדרות.

מה מטרת האגף ומה בעצם אני עושה בו כרכזת צעירים וסטודנטים? סגן יו”ר ההסתדרות ויו”ר האגף לתפקידים מיוחדים פיני קבלו, שם לעצמו למטרה לחבר את הדור הצעיר לרעיון העבודה המאורגנת ולהוביל את השיח החברתי-כלכלי בקרבם. יחד עם מרכז תחום צעירים וסטודנטים אלון מרכוס, הם מקווים להשיג מטרה חשובה זו על ידי הפעלת שלוש תוכניות שונות ומרתקות אשר כל אחת מהן, מכילה בתוכה עולם ומלואו של עשייה חברתית.

הראשונה היא תוכנית סל”ע – סטודנטים למען עובדים, תוכנית המעניקה מלגות לסטודנטים הלוקחים חלק אקטיבי בקידום עולם עבודה הוגן ומיגור תופעות העסקה פוגענית. השנייה היא תוכנית “צמרת” המיועדת לאקדמאים המעוניינים לרכוש ידע ותכנים בעולם יחסי העבודה והשלישית היא תוכנית “תנופה” המכשירה דמויות מובילות בוועדי עובדים שונים.

כל יום באגף שלנו מביא עמו עשייה חדשה ושונה מהאתמול. לדוגמא, אך לפני שבוע קיימנו סמינר הכשרה לסטודנטים המרכזים את תכנית סל”ע. סטודנטים אלו אשר נבחרו מבין מאות, יובילו את פעילות סל”ע – סטודנטים למען עובדים, בשנה הקרובה בשמונה קמפוסים שונים ברחבי הארץ. מדובר בחבורה של צעירים מבריקים אקטיביסטים ואידאליסטים אשר נוטעים בלבי תקווה לעתידנו (ולא, מבטיחה שזה לא נאמר לרגע אחד בציניות).

אין ספק כי העבודה באגף לתפקידים מיוחדים היא מעניינת ודינאמית, אך מעבר לזאת היא ממלאת את אותי בגאווה ובתחושות השליחות החשובות לי כל כך. בסופו של דבר, אני לוקחת חלק בשינוי החברתי שההסתדרות מובילה, ואין סיפוק גדול מכך.

שלכן ושלכם,

מאיה שקד

 saloona

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה