הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 139

עוקבים: 5

החל מינואר 2015

אף אחד לא רוצה שיחליטו מה טוב בשבילו. אנחנו, אלה סמלנסקי, סמדר בן עזרא פרחי ונטליה נרסלנקו, מטפלות סיעודיות במשך שנים רבות ועושות את זה באהבה רבה. אנחנו מאמינות בעבודת הקודש שאנחנו מבצעות.

אנחנו לא לבד, 80 אלף מטפלות יוצאות לעבודה מדי יום וכל מה שהן רוצות זה לתת את הטיפול הטוב ביותר, אז רגע… למה שימנעו מהן? שאלה טובה.

נספר לכם מה זה אומר להיות מטפלת סיעודית. מטפלת סיעודית זה לקום בבוקר ולתת את הלב והנשמה למטופל. מטפלת סיעודית זה לשאוב המון כוחות נפשיים, ולמצוא כאלה לחזור הביתה. מטפלת סיעודית זה לאבד מטופל. מטפלת סיעודית זה לא לדעת היכן תהיי מחר, האם ובמי תטפלי. מטפלת סיעודית זה להיפגע מילולית ואף לעתים פיזית על ידי המטופל, ולמרות זאת אנו לא מפסיקות לדאוג, לקלח, לקפל, להאכיל ולהכיל.

בחודש פברואר האחרון המוסד ביטוח לאומי קיבל החלטה שגרמה לנו להתעורר. הוחלט על שינוי משמעותי באופן דיווח הנוכחות שלנו, באופן שמבזבז למטפלות ולמטופלים זמן יקר. חבל לנו שהמדינה לא מבינה שהרפורמה הזו פוגעת באיכות הטיפול.

היינו שקופות, עד שהחלטנו שנמאס. החלטנו להשמיע את קולנו ולהתאגד תחת ההסתדרות באיגוד עובדי השמירה, האבטחה והטיפול הסיעודי שבראשו עומד יוסי ברבי, בליווי האגף להתאגדות עובדים ומרחבי ההסתדרות.

בימים אלו אנו נאבקות בגיבויה של ההסתדרות בראשותה עומד אבי ניסנקורן, נגד הפקרת תחום הטיפול הסיעודי על ידי המדינה. אנו קוראות להפסיק את הניצול בענף, תוך דרישה לכבוד אנושי ותנאי שכר והעסקה הולמים. אנחנו עובדות בשיתוף מעולה מלא, וכל זאת על מנת להשיג תנאים טובים יותר לנו וללמעלה מ-150 אלף מטופלים סיעודיים.

middle

מה אנחנו רוצות?

אנחנו חותרות להסכם ענפי אשר ישפר את תנאי העסקתנו, ובין היתר ייתן מענה גם לנושא שעון הנוכחות. מטפלת סיעודית עובדת אצל כמה מטופלים ביום, ברגע שצריך לבזבז דקות יקרות על החתמת נוכחות, מתבזבז לה ולמטופל זמן יקר. שעון הנוכחות עושה נזק עצום מכיוון שיש המון מצבים בהם יש צורך ללוות את המטופל לבית חולים וכדומה, ועם כל הכבוד יש גבול למה שאפשר להספיק בשלוש שעות.

העלאה בשכר. מטופלים מקבלים 22 שעות טיפול מביטוח לאומי, כאשר מטפלת עובדת כ-9 שעות ביום בשכר מינימום.

עתיד. כל חברת העסקה של מטפלות סיעודיות פועלת ככל העולה לרוחה. אנחנו רוצות שכל חברות ההעסקה יהיו תחת הסכם קיבוצי ענפי שיעשה סדר בתחום.

גמישות. אנחנו רוצות שהמטופלים יחליטו בעצמם מה טוב להם, בין אם זה טיפול טוב יותר, שעות נוספות, או כסף.

יציבות. לעתים, באופן טבע, מטופלים נפטרים, ואנו המטפלות לא יודעות במי נטפל לאחר מכן. בנוסף, הרבה פעמים המטופל עובר למטפל זר וזה נודע לנו ברגע האחרון.

אנחנו אוהבות את העבודה שלנו, ולכן יצאנו להפגין ולא לשבות. סוף סוף הפסקנו לפחד, ולהפגנת ענק שערכנו אתמול מול קריית הממשלה בתל-אביב הגיעו למעלה מאלף מטפלות מכל רחבי הארץ. כולנו תקווה שבזכות המאבק שלנו, שבו תומכים גם חברת הכנסת טלי פלוסקוב, נקבל את הזכויות שלנו ונגיע להישגים ראויים. זאת הדרך וזה הזמן שלנו להוביל לשינוי!

 שלכן ושלכם,

אלה, סמדר ונטליה

saloonametaplotft

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה