הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 144

החל מינואר 2015

אם תשאלו אנשים מהו הדבר הראשון עליו הם חושבים כשאומרים להם את המילה “ועד”, קרוב לוודאי שהם יענו בתשובה “כוח”. כן, אני דווקא מאמינה בכוח שלנו, הנשים, וביכולת שלנו להוביל מהלכים ולהנהיג בכל התחומים!

נעים להכיר, אני דינה אלימלך, יו”ר הוועד הארצי של עובדות המעונות בנעמת, בנוסף להיותי מנהלת מעון מזה 39 שנים וחברת ועד 25 שנים. אני בת 59, נשואה לפליקס, אם לשלוש בנות וסבתא לחמישה, מנסה ללמוד לחיות עם התפקיד שדורש זמינות ולחלק את עצמי עם המשפחה הפרטית שלי.

לפני כשנתיים קיבלתי החלטה אמיצה – להתמודד לבחירות יו”ר הוועד הארצי – ומשנת 2016 אני עושה זאת בנאמנות ובמסירות מתוך שליחות אמיתית וחשיבות גדולה לפעול למען ציבור העובדות ולהיות זמינה ונגישה ברמה האישית והמקצועית.

המטלה הראשונה שעמדה לנגד עיניי עם היבחרי לתפקיד הייתה לתור את הארץ לאורכה ולרוחבה, להכיר את העובדות מקרוב. במעונות של נעמת מועסקות אלפי נשים אשר מבצעות את תפקידן במסירות רבה מתוך אמונה ודבקות לחנך את הדור הבא של מדינת ישראל.

אני מאמינה שחינוך מתחיל כבר בגיל הרך ולכן אעשה הכל כדי להשפיע על עיצוב תנאי העבודה של העובדות ולאפשר להן להתפרנס ביותר כבוד ולהעצים אותן. מדובר בנשים חמות ומסורות שאוהבות את המקצוע שלהן ולכן חשוב לי להשמיע את קולן מתוך מטרה ברורה לשמור על זכויותיהן וביטחונן הכלכלי. מגיע להן!

אני מאמינה גדולה בשלום ולא במלחמות, מתוך תפיסה מלאה כי ועד העובדים הוא שותף ולא אויב, כי לשמר את הקיים, שזה אתגר בפני עצמו, ולהמשיך ולהיאבק על זכויותיהן ומעמדן של העובדות. בסופו של דבר צריך להוביל דרך ולדעת להיות בסנכרון מלא עם כולם ולמנף את העובדות לדרך מבטחים, בנחישות, בעקביות ובמקצועיות לתחושת ביטחון – למען הצלחתן של העובדות והארגון כאחד. זו המטרה המשותפת של שני הצדדים.

חשוב לזכור שלעתים דווקא לנשים יש את היכולת לראות רבדים של אינטרסים ולנתח סיטואציות באופן מאוד מעמיק ולהכניס רוח חדשה של סולידריות. אני מאמינה במנהיגות עם חזון מוגדר וברור ובהובלה הומנית אשר המרכיב החשוב ביותר בה הוא עיקרון השותפות – עיקרון אנושי אשר מביא לערכים משותפים והשגת מטרות משותפות. תוך עבודת צוות, בשיתוף עם חברותי לוועד, אני מקפידה לייצג את עובדות המעונות מתוך אמון מלא שכולן שוות וראויות לטוב ביותר. אני בטוחה שהצבת העובדות במקום הראשון תוביל את הארגון ותגדיל את הפריון.

במסגרת תפקידי אני רואה חשיבות רבה בפיתוח ההשכלה של העובדות ולכן במהלך הקדנציה הקצרה חתמנו עם הנהלת נעמת על הסכם תוספת שכר במאות שקלים וכן גמול ב’ לעובדות המעונות, תוך מתן דגש על פתיחת קורסים והשתלמויות.

לאחרונה יו”ר נעמת גליה וולוך הובילה יחד עם כל ארגוני הגיל הרך מאבק צודק וחשוב למען שיפור השכר והתקינה לעובדות המעונות שאותם נראה בהמשך הדרך, ואני מודה לה על הדבקות במטרה והדאגה הכנה. במקביל לזאת, אני גם גאה וחשה בטחון בהסתדרות בראשותו של אבי ניסנקורן, איש עם חשיבה ובעל ערכים אשר מייצג ומוביל את העובדים למקום מבטחים.

למרות העשייה הרבה והמבורכת של ועד העובדות בראשותי, אני עדיין חושבת בכל יום מחדש כיצד ניתן לשפר עוד יותר את התנאים של העובדות על אף המגבלות הקיימות. אין לי ברירה אחרת, זאת השליחות והאחריות שנטלתי על עצמי, בדרך לשינוי, בדרך לחיזוק העובדות וחיזוק ילדי הגיל הרך בישראל.

שלכן ושלכם,

דינה אלימלך, יו”ר הוועד הארצי של נעמת

galitsoftext

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה