הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 162

החל מינואר 2015

יש שיטענו שהמין הנשי הוא המין החזק, ובתור אישה שמנהלת קריירה ומשפחה מדהימה, אני נוטה להסכים.

שמי אלה אדמוב, בת 33, נשואה, אם לשלושה ילדים מקסימים ומתגוררת בבאר שבע. למפעל טבע-טק בנאות חובב, בו אני עובדת מזה כעשור, הגעתי היישר מלימודיי לתואר בכימיה תרופתית מאוניברסיטת בר אילן. במפעל שלנו מיוצרים למעלה מ-100 מוצרים, המהווים חומרי הגלם לתעשייה הפרמצבטית.

בנוסף להיותי חברת ועד העובדים בטבע-טק, אני ממלאת את תפקיד רכזת הבטחת איכות – Quality Assurance- במפעל. זהו תפקיד מעניין, מאתגר ובעל חשיבות רבה עבורי.

ניתן אולי לומר שאל הוועד הגעתי במקרה, למרות שבאופן אישי אני לא מאמינה גדולה במקריות. בזכות תמיכתו של יו”ר הוועד הנוכחי קמאל אלדנפירי ויו”ר ההסתדרות במרחב הנגב מאיר בביוף – שתמכו ברעיון של ייצוג נשי בוועד וראו בו ערך עליון – נכנסתי לכהן כחברה במועצת העובדים הנוכחית. במפעלנו יש מעל ל-200 נשים, ולא היה נראה לי תקין שלנשים לא תהיה נציגות. אני מודה על האפשרות וההזדמנות שניתנה לי להיות נציגת הנשים וגברים כאחד.

לצד זאת, הנני אחראית גם על קיום השתלמויות לעובדים במסגרת העמותה לקידום מקצועי, ומאז כניסתי לוועד פעלתי על מנת להוציא השתלמויות לחו”ל (בין היתר עובדי מפעלנו יצאו להשתלמויות ברומניה, איטליה ובאטומי בנוסף להשתלמויות שמתקיימות בטבריה, תל-אביב ואילת).

בנוסף לכך, בשנה שעברה – בזכות תמיכתו של מ”מ יו”ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו – קיימנו אירוע מפואר לעובדי מפעלנו ובני משפחותיהם, כאשר גולת הכותרת של האירוע הייתה “בריונות ברשת”, נושא שמעסיק הורים וילדים רבים. תיקים נוספים שאני אחראית עליהם בתור חברת ועד הם נושא המתנות לעובדים בחגים וקיום ירידים לעובדים.

עבור כל עובדי טבע-טק, מפעלנו הוא לא רק מקום פרנסה אלא גם בית, ולכן חשוב לי מאוד שהעובדים ירגישו שיש מי שדואג להם ולרווחתם. למרות המשבר הלא פשוט שחברת טבע העולמית עוברת, משבר אשר נתן את אותותיו גם במפעלי טבע בישראל, היה חשוב לנו בוועד לשמש משענת וקיר תומך לעובדים. בזכות יו”ר הוועד קמאל אני יכולה לומר בביטחון ובגאווה שהעובדים נמצאים בידיים טובות כי יש מי שדואג מסביב לשעון לשלומם ולרווחתם.

עבורנו, כל נושא רווחת העובד הינו בסדר עדיפויות עליון, וכראייה עובדי המפעל, יחד עם בני משפחותיהם, נהנים מפעילות רווחה מאוד עשירה לאורך כל השנה, דבר שלא היה קיים לפני כן – בין אם מדובר בהצגות ומחזות זמר לזוגות ולמשפחות, מופעי פסטיגל ומנויי ילדים או מופעי סטנד אפ של אומנים מהשורה הראשונה.

האג’נדה שלי היא בראש ובראשונה, לתת מענה לכל עובד, בכל זמן ובכל עת, אנחנו תמיד כאן למענם ובשבילם, זו גם הסיסמא שלנו. אנחנו מעודדים עובדים שיפנו אלינו בכל בעיה, שאלה, או ייעוץ. המטרה שלנו היא שהעובד ירגיש שיש גוף שתומך בו ויש לו על מי לסמוך. בשביל זה אנחנו כאן וזה תפקידנו!

החזון שלי הוא להחזיר לעובד את תחושת הביטחון שהייתה לו לפני המשבר הגדול שאליו טבע נקלעה. בתור אדם אופטימי אני מאמינה שאנו נחזור לימי הזוהר ועד אז חשוב שכל עובד ועובדת במפעלנו ירגישו שיש להם על מי לסמוך שיעשה את המירב ומעבר כדי לשמור על זכויותיהם תמיד ובכל עת.

שלכן ושלכם,

אלה אדמוב

saloonaellaend

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה