הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 162

החל מינואר 2015

השעה: 21:00. אני מסיימת עייפה אך מרוצה יום ארוך עם עובדי חברת “קומברס”, שהחלו בבוקר לאגד את חבריהם לעבודה. היום בו התאגדות עובדים יוצאת לאור, היום בו הם מתחילים בגלוי לגייס ולסחוף אחריהם את יתר עובדי החברי להקמת ההתאגדות, הוא יום מיוחד מאוד. לרוב, קודמים ליום הזה חודשים של הכנה, הכוללים את התגבשות הרעיון בין המובילים, מפגשים מרובים איתנו במשרדי הסתדרות העובדים הכללית, דיונים של העובדים אחד עם השנייה, בניית הקמפיין ועוד. כל המאמצים הללו מתחילים תמיד בעובד אחד, או בעובדת אחת, שמחליטה להתקשר להסתדרות. משהו משתנה, בעבודה ובחיים, בהבנת המציאות ובדרישה האישית – ואת מחליטה שלא עוד! לא עוד חוסר הערכה על עמל יומך; לא עוד מהלכים חד-צדדיים בחברה, שלהצלחתה את שותפה כבר שנים רבות; לא עוד פיטורי הפתעה של עמיתים מוערכים; לא עוד חוסר איזון משווע בין כוחם של בעלי ההון לכוחם של העובדים.

אני מיכל סרברניק, מרכזת ומלווה התאגדויות באגף להתאגדות עובדים בהסתדרות. כמו כן אני חברה בתנועת “דרור ישראל” מזה שנים רבות, והיא הבית ממנו אני שואבת את המטען הרוחני שמלווה אותי. אני חיה בקיבוץ המחנכים של התנועה במצפה רמון.

בעבודתי בהסתדרות אני פוגשת את אותם עובדים. הם מגיעים אלי בפעם הראשונה בצעד מהוסס. שלב אחר שלב אנו מלווים אותם, בתוך עולמה של העבודה המאורגנת ושל הסתדרות העובדים. מסבירים, מזהירים, מלווים ומדריכים. בשנים האחרונות אני עוסקת בעיקר בהתאגדויות בתחום הסלולר וההיי-טק, מקבלת הפניות הראשונות, דרך גיבוש ועד הפעולה ויציאה לקמפיין ההתאגדות, ועד תהליך המשא ומתן לקביעת הסכם קיבוצי עם הנהלת החברה.

בחזרה לרגעי הולדתה של ההתאגדות, היום. ניגש אלי אחד העובדים הפעילים בוועד “קומברס”, אחרי שעות רבות של כיתות רגליים ברחבי החברה, בשיחות אישיות מעובד לעובדת: “את יודעת, השיחות והמפגשים האלה מוציאים ממני דברים שלא חשבתי שעוד קיימים בי”. חייכתי אליו ואמרתי שזו רק ההתחלה. תהליך של התאגדות דורש לאורך כל הדרך וחושף בעובדים המובילים אותו כוחות נפש ותכונות מופלאות. הרגעים האלה מבטאים את התמצית ששווה בשבילי הכל. המפגש האנושי, החריגה מעצמותו של האדם, היציאה מהתבנית הידועה מראש. גם בעצמך, וגם במציאות הכלכלית כפי שהכרת עד כה.

כשאני בוחנת תהליכים אלה כאישה, מתגלים לי עוד כמה רבדים חשובים. אני מרגישה שליווי הוועדים דורש יכולות ותכונות שהנשיות מתאפיינת בהן. בעיקר ליווי עשרות העובדים והעובדות בתהליך החדש בחייהם. הליווי דורש פניות נפשית – להכיל, ללוות ולהיות סבלנית – לחששות, לטרדות ולתקוות, הממלאות את סדר היום האינטנסיבי של ההתאגדות. אני מאמינה שדרישת תפקיד חבר ועד העובדים דומה למה שנדרש ממני, ולכן אני מחזקת ודוחפת נשים לקחת על עצמן תפקידים מובילים בוועדים החדשים. זו עדיין לא הבחירה הטבעית לצערי, שכן רוב חברי הוועדים עושים זאת על חשבונם ומעבר לשעות העבודה, אחה”צ, בערב ולעתים עד השעות הקטנות של הלילה. עם זאת, נשים הבוחרות, על אף כל המחירים הכרוכים בכך, לקחת תפקיד זה על עצמן, זוכות בסיפוק רב של הובלת שינוי חברתי אדיר. של השפעה ישירה על חייהם של עשרות, ולעתים מאות ואלפי עובדים ועובדות. ציבור העובדים זוכה בנשים מנהיגות אלה, המביאות לתהליך המורכב של התאגדות עובדים יסודות עמוקים של הכלה, אחריות וצדק.

מיכל סרברניק היא מרכזת ומלווה התאגדויות באגף להתאגדות עובדים בהסתדרות

michal

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה