הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 139

עוקבים: 5

החל מינואר 2015

כל חיי רציתי לתרום למען החברה. עוד בתקופת התיכון, כשהייתי יו”ר מועצת התלמידים, זה בער בעצמותיי. רציתי לשנות, לשפר. לא נחתי לרגע. היום אני שמחה כי הגעתי לתפקיד ומעמד שמאפשר לי לעשות זאת תוך השפעה ציבורית רחבה.

נעים להכיר, אני עו”ד יהודית אוליאל מלכה, יו”ר נעמת במרחב אשקלון.

נולדתי והתחנכתי בשדרות היקרה לליבי, וילדותי יצרה לי קשר מאוד חזק עם העיר ואמונה בפוטנציאל הטמון בה ובאזור כולו. עם השנים השלמתי תארים ראשונים בפסיכולוגיה, חינוך בלתי פורמלי ומשפטים ורכשתי כלים רבים המלווים אותי בעשייתי. לצד העובדה שאני אמא גאה לכוכבית ולמיכאל, אני משמשת כאמור כיו”ר נעמת במרחב אשקלון בפעם הרביעית וכן כסגנית וממלאת מקום ראש העיר שדרות, יו”ר הנהלת המתנ”ס העירוני, מחזיקת תיקי התרבות   והנשים. כמו כן אני חברת דירקטוריון הפועל, חברת ועדת משמעת של אירועי הספורטיאדה, חברת מליאת הוועד האולימפי, דירקטורית בפארק תעשיות ספירים, חברת מרכז נעמת ומזכירות נעמת וחברה בוועדות שונות בשדרות.

החיבור שלי לנעמת – תנועת הנשים של ההסתדרות – היווה עבורי הזדמנות גדולה לעסוק בצמצום פערים, קידום שוויון מגדרי והעצמת נשים אחרות. תמיד עבדתי קשה בשטח, העשייה שלי דיברה בעד עצמה ומעולם לא עשו לי הנחות. כל תפקיד שהגעתי אליו היה בזכות ולא בחסד ובעמל רב להוכיח שאני ראויה, כך שזה היה אך טבעי שיבחרו בי להתמודד על תפקיד יו”ר נעמת. שמחתי מאוד על ההזדמנות שניתנה לי, כי תמיד ראיתי בתפקיד בנעמת מלאכה מאתגרת לצד פעילות ענפה למען ציבור הנשים והגיל הרך במרחב.

אמנם לאחרונה נדמה כי מעמדה של האישה השתנה ואנו עדים ליותר ויותר נשים בתפקידי מפתח ולמודעות רבה יותר לחשיבות השוויון בין המינים. עם זאת, על אף השינוי ולמרות שאנו בשנת 2018, בחברה הישראלית עדיין קיימים פערים בלתי נתפסים בין נשים לגברים בכל ההיבטים. נשים עדיין נאבקות על שוויון הזדמנויות בעבודה, בחברה ובמשפחה ונשים נאבקות על צמצום פערים בשכר בהשוואה לגברים. שמירת הזכויות ואכיפתן לוקה בחסר, ובתי המשפט מתקשים לאכוף את הנורמות הללו.

לשמחתי נעמת לא מאפשרת לנושא לרדת מסדר היום. אני רואה בנעמת ובעוצמות שהיא מספקת לנשים בארץ כוח גדול. את הרלוונטיות של נעמת והעומדת בראשה גליה וולוך, ניתן לראות בהישגים המרשימים אליהם הגענו בתחום החקיקה, בייצוג הנשים במסגרות הציבוריות ובמלחמה הבלתי מתפשרת שלנו בהטרדות המיניות. נשים כבר לא מוכנות לשתוק, לא מוכנות להיות קורבנות, הן קמות ומתקוממות וזועקות. כמו כן יש יותר נשים פעילות ברשתות החברתיות, יותר מתמודדות לכנסת, נשים רוצות להיות מעורבות וכמעט בכל מקום שיש בו עוול חברתי, מוצאים נשים העומדות מנגד. העשייה של נעמת מצטרפת כמובן גם לטיפול בתחומים אחרים כמו חינוך בבתי הספר של נעמת, סיוע משפטי, פעילות קהילתית ותרבותית, המאבק למען שיפור שכרן של מחנכות הגיל הרך קידום ופיתוח מעונות יום על מנת לאפשר ליותר נשים לצאת למעגל העבודה.

לאורך כל השנים פעלתי במסגרת הכובעים שתחת אחריותי באפיקים שונים, על מנת לקדם תחומים הקשורים לציבור ולקהילה בכלל ולמעמד האישה בפרט. מאז שהגעתי לגיל בגרות היה לנגד עיני חלום על חברה ישראלית מאוחדת, כזאת המכבדת איש את רעהו ומצעידה נשים קדימה. מעולם לא שאפתי להיות בעלת מגוון רב של תפקידים אך כן שאפתי להשפיע וליצור שינויים. העבודה בנעמת מאפשרת לי לעשות זאת ולקחת חלק מרכזי בשינוי החברתי שההסתדרות ונעמת מקדמות יחד כתנועה החברתית הגדולה בישראל.

שלכן ושלכם,

יהודית אוליאל מלכה

saloonassend

צילום: ליז אביטן

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה