הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מינואר 2015

כשאני מסתכלת אחורה אל עבר 30 השנים האחרונות, אני יודעת להגיד בסיפוק מלא – עשיתי את זה! לקחתי חלק בשינוי חברתי, לקחתי חלק בחייהם של אלפי אנשים וסייעתי להם לחיות קצת יותר בכבוד.

נעים להכיר, שמי פלורה בוטבגה, ואני יו”ר ועד העובדים המנהליים והטכניים (בהם מנהלי מעבדות, פקידים ופקידות, עובדי אחזקה, חשמלאים ועד ועוד) באוניברסיטת בר-אילן. אני בת 64, נשואה 46 שנים, אמא ללילך וליאב, סבתא לחמישה נכדים ומתגוררת בקריית אונו.

אני עובדת באוניברסיטת בר-אילן מזה 37 שנים כמרכזת המחלקה למדעי המדינה; 30 שנה בוועד, 16 שנים כראשת הוועד. באוניברסיטת בר-אילן מועסקים כ-1,200 עובדים מנהליים וטכניים. עובדים אלו מאורגנים תחת ועד אחד הבנוי מנציגי כל האיגודים המקצועיים, כל איגוד בהתאם לגודלו.

במקביל, אני גם חברה במועצת הנאמנים של האוניברסיטה, דירקטורית בקופת הפנסיה “גלעד”, דירקטורית בעמותה לקידום מקצועי של הסתדרות הפקידים (שחר-און) וחברה בוועדת גמול א’ ו-ב’ של הדירוג האחיד באוניברסיטאות בחסות ההסתדרות.

כבר לפני כ-30 שנה זיהו בי עמיתיי לעבודה תכונות המתאימות לפעילות ציבורית. דחקו בי להשתתף בבחירות לוועד העובדים. החלטתי ללכת על זה. 10 שנים שימשתי כחברת וועד, ארבע שנים שימשתי כסגנית היו”ר ולפני כ-16 שנים נבחרתי לתפקיד ראשת הוועד.

אני מרגישה שהעשייה למען העובדים זורמת בעורקי ומדרבנת אותי לקדם עוד ועוד נושאים ולהגיע לעוד ועוד הישגים. במסגרת תפקידי אני מלווה את העובד מרגע קבלתו לאוניברסיטה. אני מעורבת בקביעת שכרו, בתנאיו, רווחתו וקידומו עד לרגע פרישתו – ואף מעבר. אין ספק כי המשאב האנושי בבר-אילן הוא ברמה גבוהה – הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אנושית, ולכן גדול האתגר בעשייה למענו.

36809319 - the katz building in bar-ilan university near ramat gan, israel

מאז שאני משמשת כיו”ר, רוב חברי הוועד הן נשים. אני גאה לעמוד בראש קבוצה של נשים חזקות, פעילות, מועילות ומובילות.

ב-2012 נבחרתי לשמש כיו”ר פורום היו”רים של המוסדות להשכלה גבוהה ובמסגרת זאת אני פועלת יחד עם היו”רים האחרים לקידומם של נושאים חשובים לעובדי האוניברסיטאות. כל זאת תחת מטריית הסתדרות המעו”ף בראשותו של ארנון בר-דוד ובתמיכתו של ראש החטיבה של המוסדות להשכלה גבוהה ראובן פרי, עמם אנו עובדים בשיתוף פעולה פורה ומוצלח.

 ההסתדרות מהווה גורם משמעותי בשמירה וקידומה של העבודה המאורגנת, ומי כמוני יודעת זאת. בעשור האחרון אנו מתמודדים עם מאבק ממושך וקשה למול הממונה על השכר הטוען לחריגות שכר באוניברסיטאות וכל זאת בליוויו של בר-דוד. ללא מעורבותה של ההסתדרות, הפגיעה בציבור העובדים הנאמנים והמסורים הייתה קשה ודרמטית.

במוסדות להשכלה גבוהה, במקומות עבודה גדולים כקטנים, ציבוריים או פרטיים, הוועדים עושים עבודת קודש על מנת לשמר ולקדם את השכר והתנאים של העובדים בעולם תעסוקתי שבו שום דבר כבר לא ברור. אנו זקוקים למעמדה וכוחה של ההסתדרות בהסכמי השכר, במאבקים פנים מוסדיים וחוץ מוסדיים.

כראשת הוועד אמשיך את החזון של שמירת העבודה המאורגנת, קידומם וטיפוחם של העובדים על מנת שימשיכו להיות גורם חשוב ומניע באוניברסיטה.

שלכן ושלכם,

פלורה בוטבגה, יו”ר ועד העובדים המנהליים והטכניים באוניברסיטת בר-אילן

saloonaend

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה