הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 203

החל מינואר 2015

שמי מיכל ואני מנהלת חווידע מבית פרח, תכנית ארצית חברתית המערבת אלפי סטודנטים בפעילות של חונכות לימודית ורגשית לילדים הזקוקים לכך. החווידע הוא חלק מהעשייה החברתית של פרח והוא למעשה מוזיאון מדע קטן שמקיים פעילויות מדע חווייתיות לילדים במחירים מסובסדים, והמדריכים במקום הם סטודנטים שמקבלים מלגה מפרח. מטרת החווידע היא להנגיש מדע לילדים בצורה חווייתית ומהנה.

במהלך ארבע השנים האחרונות זכיתי לנהל את חויידע בת ים, שהפכה להיות לי בית ומשפחה של ממש. אני מאמינה בחשיבות של מה שאנחנו עושים, בערך שיש לחינוך הבלתי פורמלי ולהון התרבותי שנרכש בביקור במוזיאון מדע לילדים. הילדים שמגיעים אלינו הם ילדים מכל קבוצות החברה, כאלה שההורים שלהם יכולים להרשות לעצמם לקחת אותם למגוון של מוזיאונים ופעילויות העשרה – וכאלה שלא. אלו לצד אלו כולם מבלים, לומדים ונהנים בחווידע.

אך עם כל האהבה שלי למקום, לעשייה ולאנשים, הבנתי השנה שלא אוכל להמשיך לשנה נוספת. שאינני יכולה להמשיך ולעבוד בשכר ובתנאים כאלה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רגשית. השכר איננו מאפשר לי פרנסה בכבוד והוא אינו הולם את השכלתי, כישורי ומידת ההשקעה הרבה בעבודה. אני יודעת שזה סיפורן של עובדות רבות בפרח במגוון התפקידים. מרבית העובדים בפרח הן למעשה עובדות. עובדות אוהבות, אחראיות, חרוצות, שרוצות להישאר לטווח ארוך אך לא תמיד יכולות להרשות זאת לעצמן.

התחלופה הגבוהה של עובדות בפרח גובה מן הארגון משאבים יקרים. ואני מתכוונת הן לעובדות מנהלה והן לרכזות. התפיסה היא שתפקיד הרכז מוגדר לטווח קצר יחסית שכן הוא מיועד לסטודנטים אך גם כאן, יש טווח קצר למשך התואר (שלוש עד חמש שנים) ויש קצר שהוא שנה ואף פחות מכך. העלות של כוח אדם המתחלף תדיר ויש להכשירו כל שנה, הזמן בין החלפת עובדים ובו תפוקת העבודה יורדת והידע שהולך לאיבוד – כל אלה הם בזבוז משאבים אדיר לארגון. אני באמת מאמינה כי השקעה גבוהה יותר בעובדות תייעל את העבודה של פרח ותחסוך לה משאבים בטווח הרחוק. המענה שעובדות יותר מנוסות ויציבות יוכלו לתת לסטודנטים ולחניכים יהיה טוב יותר ואפקטיבי יותר.

במהלך השנים ניסינו מספר פעמים לעלות סוגייה זו אל מול ההנהלה, ולדון בתנאי ההעסקה של המנהלות ושל הרכזות. השיח תמיד היה מכבד, הוגן, מקשיב, אך התשובה תמיד הייתה שלילית וחד משמעית, תמיד נאמר שאין אפשרות לדון על תנאי ההעסקה של העובדות בפרח.

בחודשים האחרונים אף התחילו להתגנב לאוזננו שמועות על שינויים ארגוניים נרחבים שמתוכננים בפרח, הכוללים צמצומים וקיצוצים נרחבים. אני מאמינה שכל שינוי הוא לטובה ובסופו של התהליך פרח תהיה יעילה וטובה יותר, אך אני גם מאמינה שבמהלך הזה חייב להיות ייצוג לעובדות. לכן ההחלטה שלנו הייתה להתאגד – ודווקא עכשיו.

פנינו קבוצה של עובדות – מנהלות ורכזות – להסתדרות החדשה, שם התקבלנו בחום ובמקצועיות. הבנו כי יש להם ניסיון בהתאגדות של עובדים בעמותות שעושות עבודה חברתית וערכית. לכולנו היה ברור שאין שום רצון לפגוע בפעילות החשובה שאנו עושות או לבוא בדרישות לא הגיוניות להנהלה, אלא להיפך – לשלב ידיים עם ההנהלה לטובת הארגון כולו, לטובת העובדות ולטובת הילדים עמם אנו באות במגע יומיום.

נציגי האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, שלומי נמירבוסקי ואבי אוסטוב, ואנשי מרחב כרמיאל בראשות היו”ר יואב קליין, הנחו אותנו בצורה סופר מקצועית בהליך ההתארגנות, ענו לנו על כל השאלות, דירבנו אותנו עם היתרונות והאפשרויות הגלומות בהתאגדות והפיגו את חששותינו. ביום הראשון של ההתאגדות הקצו לנו חדר להתקשר לעובדות ולעובדים ולשמחתנו תוך יום וחצי כמעט מחצית מהעובדים בפרח חתמו על טפסי ההצטרפות.

לפני כשבוע קיבלנו את תשובתו של מנכ”ל פרח כי הוא מברך על ההתאגדות שלנו, ותואמה לנו פגישה עמו לאחרי הפסח. אל הפגישה נגיע חברות הוועד עם הדרישות שלנו לטובת כלל העובדות והעובדים בפרח, דרישות שאנו מאמינות שיתרמו ליציבות התעסוקתית בפרח, למוטיבציה של העובדות ולמטרה העיקרית של פרח – צמצום פערים חברתיים בחברה הישראלית.

שיהיה לנו חג שמח,

מיכל גבע

saloonaendmichal

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה