הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 153

החל מינואר 2015

בזק בינלאומי זה הבית שלי, ועל הבית לא מוותרים.
אני 18 שנה בבזק בינלאומי, וכל חיי הבוגרים סובבים סביב החברה: התחתנתי בתקופה זו ,ילדתי את שלושת ילדי (יש לי שלישיה) ובניתי בית.העבודה היחידה שהמשפחה שלי מכירה זה בזק בינלאומי.
אפילו את החברות הכי טובות שלי הכרתי בחברה, למרות שחלקן כבר עובדות במקומות אחרים.

הרצון להקים ועד עובדים הבשיל לפני שנה בערך, והוא נבע ממספר גורמים שיכלו להביא להצלחתו.ישנה פריחה גדולה בהקמה של התאגדויות חדשות, כולל בחברות סלולר והייטק. בנוסף, גם בזק וגם פלאפון, שהינן חברות אחיות, הינן חברות מאוגדות, כשברקע היה קיים החשש מפני מיזוג עם חברת בזק. בתוך החברה ישנם עובדים שלא קיבלו תוספת שכר מספר שנים והתאמתה של בזק בינלאומי לשוק המשתנה הביאה במשך השנים לשינויים מבניים רבים.

השילוב של ביטחון תעסוקתי, הצורך להתפרנס בכבוד ושמירה על ערך השכר הביאו אותנו העובדים להתאגד.
מהרגע שהחלטנו מספר חברים ואני שאנחנו רוצים להתאגד, תוך פחות מחודשיים יצאנו למהלך, שהתרחש בתחילת מרץ 2014. היינו צריכים להרחיב את מעגל החברים והתומכים על מנת שהמהלך יוכל להצליח. שמנו לנו ליעד להחתים ביום אחד 900 עובדים על מנת להבטיח מעל לכל ספק את היציגות בחברה. בסוף היום החתמנו 1,000 עובדים וזו הייתה תחושה מדהימה של הצלחה והבנה שהדרך בה בחרנו היא הנכונה. למחרת הכרזנו יציגות בארגון עם תמיכה של מעל 50% מעובדי החברה.

השבועיים הראשונים להתארגנות היו הקשים ביותר, ההנהלה שהקפידה לא להפריע להתארגנות שלנו ביום הקודם, הבינה שהעובדים מעוניינים בשינוי בחברה. היה כעס מאוד גדול של המנכל העוזב, ושל כל הסמנכ”לים. בנוסף היה ניסיון להפיץ פליירים כנגד ההתאגדות וההסתדרות. חשוב לציין שבשום שלב ההנהלה לא ירדה לפסים אישיים, דבר שאפשר בהמשך הדרך להתחיל ולבנות את האמון בין הצדדים. לאחר שבועיים הנהלת החברה החליטה להכיר בהתארגנות שלנו ומאז כולנו בונים, לאט לאט, מערכת יחסים שיודעת עליות ומורדות. בתחילת מאי נכנס לתפקידו המנכל החדש דבר שאפשר את תחילת המו”מ להסכם קיבוצי.

התאגדות ביסודה היא אמירה להנהלה שיש דברים שנדרש לשנות, ולהנהלה מאוד קשה לקבל זאת.ולכן לוקח זמן רב עד שההנהלה מפנימה את המצב החדש ומקבלת אותו. השלב הבא הוא הסתגלות והסתכלות קדימה לבנית מערכת יחסים טובה.גם לנו כוועד, היה חשוב מאוד לנהוג בכבוד כלפי ההנהלה ותמיד לחפש את הדרך לתקשר בכבוד הדדי.במשך 9 החודשים האחרונים אנחנו בתהליך של בניית מערכת יחסים, ובדיוק כמו בני זוג אנחנו לומדים להכיר אחד את השני, על מנת שבסוף הדרך נוכל להגיע לשותפות אמתית.

אנחנו עדיין ללא הסכם קיבוצי, ואנחנו בישורת האחרונה של הפרק הארגוני. בימים אלו נכנסה לתפקידה סמנכ”לית חדשה, אני מאמינה שעם כניסתה לתפקיד נוכל להאיץ את המו”מ ולסיים אותו בהקדם.שנת 2015 תהיה שנה מצוינת לעובדים. אני בטוחה שאנחנו נחתום על הסכם טוב לעובדים ולהנהלה. בזק בינלאומי מסיימת את שנת 2014 בצורה מצוינת ואני בטוחה שעוד נפתיע ב- 2015. חשוב לנו כוועד לשמור על בזק בינלאומי כחברה מצוינת ורווחית שנותנת שירות מעולה ללקוחותיה, אנחנו מאמינים במצוינות ולא בבינוניות, אולם בסוף היום אנחנו רוצים שהעובדים יקבלו יותר ממה שהם מקבלים היום. יותר בטחון תעסוקתי, יותר שותפות, יותר שכר ויותר רווחה.

 

 

לימור ליברמן, עובדת בבזק בינלאומי למעלה מ-18 שנים, יזמה והקימה את ועד עובדי בזק בינלאומי.
לימור ליברמן יור ועד עובדי בזק בינלאומי

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה