הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 138

עוקבים: 5

החל מינואר 2015

 

 

הי לכולם! שמי ורד כרמון, בת 39, אשתו של יוסי ואמא של נועם ועומר המקסימים (גם יוסי מקסים ), בעלת תואר ראשון במדעי החברה עם התמקדות בניהול ותואר ראשון במשפטים, וגם יו”ר ועד  העובדים בשלמה חברה לביטוח.

הסיפור שלי מתחיל בבית קפה קטן בחיפה, שם עבדתי כמלצרית לאחר הצבא. בבית הקפה היו סועדים עורכי דין ורואי חשבון שעבדו באזור. יום אחד פנה אלי אחד הסועדים, עורך דין, ושאל אותי האם ארצה לעבוד בשבילו. אני, ללא כל רקע בעבודה משרדית, הסכמתי מיד.

התחלתי לעבוד במשרדו ולאחר כשנתיים עברתי לאזור המרכז, אז עברתי לעבוד במשרד עורכי הדין “אילון אורון” שם עבדתי כעשר שנים. מאוד אהבתי את העבודה הזו.

במקביל לעבודתי במשרד למדתי לתואר ראשון אחד ולאחריו תואר נוסף. במשך השנים מאוד נהניתי מהתחום בו עסקתי (דיני נזיקין) ובשלב מסוים החלטתי לעבור ולהבין את הצד השני, הצד של הנתבעים, וכך עברתי לעבוד בחברת שלמה ביטוח.

לשלמה הגעתי לפני כמעט חמש שנים, עורכת דין חדורת מוטיבציה, אוהבת את ניהול התיקים ועם הרבה רצון להתקדם בתפקיד. בין התפקידים שלי בחברת שלמה ביטוח הייתי עורכת דין בתביעות – מחלקת גוף חובה וכן כאחראית היחידה לייצוג משפטי.

המוטיבציה להקים ועד עובדים בשלמה ביטוח נולדה בבוקר אחד בו קיבלנו, העובדים, הודעה לא רשמית על כך ששעות העבודה שלנו משתנות ולא נוכל יותר להגיע בשעה בה אנו מגיעים כל בוקר, אלא ניאלץ להגיע מאוחר יותר.

עוד טרם הפיכת ההודעה לרשמית ניסחנו, אני וחברת ועד נוספת, מכתב להנהלה המבקש, בנועם, שלא לשנות את שעות העבודה. מיותר לציין שעד כה טרם נענינו.

זאת, והעובדה שבאופן כללי אין בחברת שלמה ביטוח שום הטבה מעבר לנדרש בחוק, הולידו את רעיון הפניה להסתדרות להקמת ועד בחברה. חברי הוועד, יואל הרמן, נלי אמיר, אור אלשטיין, לילך פדידא ואנוכי נפגשנו עם נציג האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות מר שאול אידה, והחלטנו שהולכים על זה.

יום חמישי 18.2.16 היה יום גדול עבורנו ועבור עתיד העובדים בשלמה ביטוח! לקחנו יום חופש כנדרש והגענו לחברה לשם החתמת העובדים על טופס הצטרפות להסתדרות וכינון ועד בחברה. ההיענות הייתה מיידית ומרבית! שני שליש מעובדי החברה חתמו בו ביום והפכו את חברת שלמה ביטוח לחברה בה פועל ועד עובדים לשיפור תנאי העבודה באמצעות הסכם קיבוצי כולל.

במחשבה אחורה אני חושבת שאת הבא לאחר מכן היה קשה לי לצפות. גל של תמיכה לצד התנגדות ושמועות. שום דבר ממה שקרה לא ריפה את ידינו. המשכנו ועדיין ממשיכים להניע את מטרתנו – השגת ביטחון תעסוקתי ושיפור תנאי העבודה בשלמה ביטוח.

לשמחתי הרבה, חברי הוועד ששמותיהם הוזכרו קודם, כולם ללא יוצא מהכלל, עובדים ימים כלילות להשגת המטרה, המטרה שתוביל את עובדי שלמה ביטוח וחברת שלמה ביטוח לעתיד טוב יותר שכן אנו מאמינים שכשעובדים מרוצים הם מוכנים לתת מעצמם יותר למקום העבודה – ומכאן שהרווח הוא של כולם.

מאז שהפכתי ליו”ר הוועד אני מקבלת תמיכה מראשי ועדים נוספים מכל הקשת העסקית, אם בטלפונים, אם בהודעות ואם דרך הפייסבוק. התמיכה מחממת את הלב ומזכירה לי, בכל יום ויום, למה דרכי היא הנכונה והצודקת.

בימים אלו אנו ממתינים לתגובת ההנהלה להתאגדות שלנו, שעדיין, למרות חלוף הזמן, טרם הגיעה. אנו לא עומדים בחיבוק ידיים, נעשה את כל מה שהחוק מאפשר לנו על מנת שיכירו בהתאגדות שלנו וינהלו איתנו מו”מ הוגן להסכם קיבוצי ראשון בחברה.

אנו, חברי הוועד, מאמינים בחברת הביטוח שלמה, אנו רואים את עתידנו בחברה ומאמינים שנוכל להגיע להסכם שייטיב עם העובדים.

 

שלכם,
ורד כרמון, עו”ד, יו”ר ועד העובדים בשלמה ביטוח

סלונה

 

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה