הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 199

החל מינואר 2015

לפני כשבע שנים, ביום בהיר אחד, הרגיש בן זוגי תחושת נימול ברגליים. בתום סדרה של בדיקות הוא אובחן כחולה בטרשת נפוצה. קיבלנו את הבשורה בחשש ובקשיים אבל למדנו ביחד, כל המשפחה, לחיות איתה ולנצל כל רגע בחיים. דווקא העובדה שמדובר במחלה שאינה תורשתית ותוקפת בעיקר צעירים, חידדה אצלי את ההבנה שהחיים יכולים להשתנות בן רגע ושבמקרים כאלה יש צורך בהכלה והבנה של הסביבה ומקום העבודה, ושל החולה ושל משפחתו.

נעים להכיר, אני ענבל אלבז טרבלסי, בת 35, נשואה, אמא מאושרת לבן שנתיים וחצי, גדלתי בחולון וכעת מתגוררת באשקלון, עורכת דין ובעלת תואר ראשון ושני במשפטים. עובדת כרכזת פניות בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות במוקד המידע והשירות של ההסתדרות (2383*), הלב הפועם של הארגון שמטרתו כשמו – לתת מידע ושירות לכל עובד ולכל פונה.

מאחוריי משרות כעורכת דין בתחום הצרכנות ובתחום הנדל”ן, אולם בחרתי לעשות שינוי לאחר שהרגשתי שתחומים אלה “טכניים” מדי עבורי. חיפשתי עשייה שיש בה יותר “נשמה”, ואני מרגישה שכעת, בהסתדרות, מצאתי אותה.

כמי שמבקשת לעשות שינוי חברתי, הסתדרות חרטה על דגלה לקדם שילוב של אנשים עם מוגבלות בתחום העבודה. בתום מאבק שהיא ניהלה, נחתם לפני מספר שנים הסכם קיבוצי שהורחב על ידי שר הכלכלה לצו הרחבה, בהם נקבע כי בכל מעסיק המעסיק מעל ל-100 עובדים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, מניין העובדים עם מוגבלות לא יפחת מ-3%.

מדובר בציבור רחב מאוד של מאות אלפי אנשים, כמוני וכמוכם, שיש להם רבות מה לתרום וכל האפשרויות לכאורה פתוחות בפניהן. אך הדרך לשילובם המלא בשוק העבודה עוד ארוכה. זה לא רק בגלל החששות והקשיים הקשורים לעובדים עצמם, אלא גם מקשיים שמערימים מקומות העבודה.

כחלק מתפקידי, אני מרכזת פניות של מי שנתקלו בהפרות של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ומספקת להם מידע מונגש על זכויותיהם. מוקד המידע והשירות נותן מענה לכל עובד שפונה, ומועסקים בו עובדים רבים ומקצועיים, כאשר המטרה היא להרחיב את המידע המקצועי והאמין שבאפשרותנו לתת, גם לתחום העסקת אנשים עם מוגבלות. לפעמים, גם אוזן קשבת מספיקה עבור מי שלעתים קרובות מדי מנסה להשמיע קול ואין מי שעונה.

תחת הנחייתם ותמיכתם הרבה של הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו”ר ההסתדרות גיא שמחי ושל מנהל מוקד המידע והשירות ואאיל עבאדי, אני שואפת לפתור את בעיותיהם של הפונים, כאשר לעתים הדבר מצריך ממני לנבור בחקיקה ובפסיקה כדי להגיע לכל המידע הקיים, לבדוק חוזי עבודה ותלושי שכר ולייעץ לעובדים בנוגע לסעיפים ורכיבים מסוימים במשכורתם.

אנשים עם מוגבלות רוצים לעבוד ולהשתלב וחשוב שהמעסיקים יקבלו את זה ויבינו את זה. ישנם מעסיקים אשר “נבהלים”, וזה משהו שאנחנו בהסתדרות מנסים מאוד לשנות בשנים האחרונות, במקביל לשינוי תפיסתי שצריכים לעשות גם העובדים עצמם, אשר חוששים לצאת לשוק העבודה בשל מוגבלותם.

הניסיון שלי, של ההסתדרות, לתקן עוולות ולסייע לכל עובד, מהווה מבחינתי שליחות חברתית של ממש. זה מרגש אותי לדעת שאני לוקחת חלק בשינוי הזה. חשוב לי לקבל ולתת בעבודתי ערך מוסף, ולידיעה שאני באה בכל יום לעבודה כדי לסייע לאחרים אין תחליף. כל שנותר לי זה רק לאחל לנו, כחברה, שנדע לכבד ולהחיל את כל חלקיה. אין לנו מה להפסיד מכך – רק להרוויח!

שלכן ושלכם, ענבל אלבז טרבלסי

salonenbal

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה