הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 203

החל מינואר 2015

שלום לכולן ולכולם, נעים להכיר, אני אליס בוחניק, בת 62, עליתי ממרוקו בשנת 1963 ומאז מתגוררת בקריית גת, אמא מאושרת לארבע בנות וסבתא אוהבת לעשרה נכדים. גאה לשמש כיו”ר ועד העובדים במפעל סלטי צבר.

במפעל שלנו מועסקים כ-150 עובדים המייצרים מוצרים שנמצאים במקרר של כמעט כל אחת ואחד מכם הקוראים. מפעל סלטי צבר ממוקם באזור התעשייה של קריית גת, וכיום הוא בבעלות של אסם-נסטלה.

עבודתי בחברה התחילה בשנת 2005, כקניינית רכש של חומרי גלם ואריזה. כבר מקליטתי בחברה, ורק כי זה האופי שלי, היה לי חשוב להיות מעורבת, להגן על העובדים ולעזור במה שרק אפשר. אני מניחה שזאת גם הסיבה שבשנת 2014 נבחרתי לעמוד בראש ועד העובדים ולייצג באופן רשמי את כולם אל מול ההנהלה, בליווי ההסתדרות.

רוב עובדי המפעל מוצבים בפס הייצור, חלקם העיקרי מגיעים מקריית גת, ואחרים מערי הסביבה כמו באר שבע, אשקלון ואשדוד. לפני כארבע שנים, כשנסטלה רכשה את כלל המניות של אסם, עברנו מאבק לא פשוט כשדרשנו ליהנות מרווחי המכירה. כמי שנתנו מעצמם והיה להם חלק לא מבוטל במוניטין שבנתה החברה (ושבגללו היא נמכרה במיליונים), חשבנו שיהיה זה מן הראוי לכבד אותנו העובדים בפירות המהלך. המאבק שלנו הצליח וכל עובד קיבל מענק מכירה וכן תוספת רווחה שניתנת אחת לשנה לכל עובד בוותק של שנה ומעלה. ההכרה וההוקרה בעובדים כמי שיש להם חלק בלתי נפרד מהצלחת המפעל הביאה לשיפור ניכר במוראל שלהם. הם הרגישו שהם זוכים לכבוד לו הם ראויים.

 alis_emtza

בתמונה: עם כל חבריי הוועד

ב-2017 נכנסו למו”מ על הסכם קיבוצי חדש, עם תום תוקפו של ההסכם הקודם. לאחר מבוי סתום במו”מ מול ההנהלה הכרזנו על סכסוך עבודה כסוג של הזדמנות אחרונה ודגל אדום על מנת לנסות ולהגיע להסכמות. בלית ברירה יצאנו לשביתה שנמשכה שלושה ימים. הצעדים הארגוניים בהם נאלצנו לנקוט הוכיחו עצמם, וביום הרביעי חתמנו על הסכם שממשיך להסדיר את תנאי ההעסקה במפעל.

חשוב לציין בהקשר זה שלכל אורך הדרך, בטוב וברע, אנו זוכים לליווי צמוד מנציגי ההסתדרות שתומכים בנו, מקצועית, לוגיסטית ומוראלית: מ”מ יו”ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו, יו”ר ההסתדרות במרחב אשקלון רמי גואטה ומזכיר האיגוד המקצועי מסניף קריית גת בני כהנים.

בימינו, אנחנו מבלים לעתים יותר שעות במקום העבודה מאשר בבית, ולי כיו”ר ועד חשוב שהעובדים בסלטי צבר ירגישו שטוב להם, שהם באים לעבוד בכיף ובאהבה ולא כי חייבים. יחד עם חבריי לוועד – ראובן אלייב ואירנה קוקורב – אנו פועלים כמה שניתן על מנת להשיג זאת ועל מנת שהעובדים יהיו מרוצים. לשלושתנו ברור שכדי לפעול יחד למען העובדים אנו חייבים לפעול בהדדיות ובסינרגיה וכך אכן קורה לשמחתי.

לאחרונה נכנס למפעל מנהל חדש, אופיר דוד, ואני מקווה ומאחלת שיחד עמו נוכל להמשיך להצעיד את המפעל קדימה. אין לי ספק שבאמצעות שקיפות ושיתוף פעולה לעובדים יהיה טוב, וכשלעובדים טוב – גם למקום עבודתם טוב!

שלכן ושלכם, אליס בוחניק

 SALONAOPA

 

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה