הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 195

החל מינואר 2015

נעים להכיר, שמי אנט נגרין קשוק, עו”ד ובעלת תואר שני במדיניות ומנהל ציבורי, בת 37, נשואה ואם לילדה מתוקה בת 6. מזה כשנה אני עובדת בהסתדרות בתפקיד מזכירת איגוד מקצועי במרחב פתח תקווה.

תחום האחריות שלי מתמקד באיגוד עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה וכולל קשר ישיר עם ועדי עובדים, קיום בחירות לוועדים, קידום פעילויות רווחה וטיפול מקצועי בבעיות פרטניות של עובדים המשתייכים לסקטור זה. בנוסף אני עוסקת בטיפול פרטני של עובדים ממגזרים שונים ומקומות עבודה לא מאוגדים וללא הסכם קיבוצי ובכך אני נחשפת לסוגיות שונות בתחום של דיני עבודה והתמודדות שונה ומגוונת מול מעסיקים.

כאשר עובד פונה אליי להתייעצות וטיפול, אני משתדלת לתת לו מענה מיידי בכך שאני יוצרת קשר ישיר עם המעסיק כדי לנסות קודם כל לפתור את הבעיות בדרכי נועם, בטרם שליחת מכתב התראה ונקיטת הליכים. רוב המעסיקים מבינים שאם העובד פנה להסתדרות לטיפול, הוא יקבל מענה מקצועי תוך עמידה על זכויותיו. לשמחתי, במקרים רבים, אני מצליחה להשיג את המבוקש בין אם מדובר בשכר ותשלומים שונים שחייבים לעובד או בשיפור תנאי העסקתו והחזרתו לעבודה. אני חשה סיפוק רב כאשר אני מצליחה לעזור ולייצג עובדים שזכויותיהם נפגעו.

העבודה היא חלק בלתי מבוטל מחיינו ורובנו נמצאים בה רוב היום. אני חשה כי ישנם מעסיקים שלא מבינים כי העובדים הם הנכס הכי יקר שלהם ויש צורך להשקיע בהם ללא קשר לאופי התפקיד. אם עובד מרגיש לא מוערך, מנוצל ומושפל, עבודתו תושפע באופן ישיר מכך והוא יהיה פחות יעיל – גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית. לצערי, מגיעים אליי לא מעט עובדים שהמעסיק פגע בהם בדרך זו או אחרת ואני שמחה שאני יכולה לתת להם מענה.

הגעתי להסתדרות לאחר שעסקתי כעו”ד בתחום הנזיקין וייצגתי תובעים. הייתה זאת עבודה מעניינת ומאתגרת שהפגישה אותי עם אנשים בנקודה מאוד לא פשוטה בחייהם, לאחר שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות עבודה, התמודדות עם רשלנות רפואית וחולי. אין ספק שהבחירות בקריירה שלי קשורות ל”אני מאמין” שלי, לרצון לתרום, לעזור לפרט לשפר את איכות חייו ולעמוד על זכויותיו.

הנתינה לזולת תמיד הייתה אצלי בסדר עדיפות גבוה ובין היתר אני פעילה גם ברמה האישית בוועד של בניין מגוריי, בוועד של הגן, מתנדבת בפעילויות קהילתיות וגם במעורבות פוליטית כדי לנסות להשפיע על אורח החיים של כולנו, גם במעגלים רחבים יותר.

לאחר שסיימתי את לימודי התואר השני, הבנתי שאני רוצה להשתלב בארגון עם אג’נדה חברתית ותרומה משמעותית לחברה ולכן שמתי דגש על חיפוש עבודה בארגונים ובעמותות. ההסתדרות ענתה על הרצון שלי להשתלב בארגון שיש לו הן השפעה לאומית רחבה והן השפעה על קידום זכויות פרט.

הופתעתי לטובה שלמרות כניסתי לארגון ותיק, שיציין בקרוב 100 שנים להקמתו, לא ניכרת בו עייפות החומר, אלא להיפך: בכל המישורים יש עשייה מתמדת, הן בעבודה המאורגנת והן ברמת הפרט ובכל הנוגע לזכויות וקידום מעמד העובד ולא פחות חשוב גם נושא הבטיחות בעבודה.

ההסתדרות מרחיבה באופן מתמיד את תחום הפעילות שלה ואת החשיפה התקשורתית כדי להעלות את המודעות של העובדים בכל הסקטורים לכך שיש גוף איתן וחזק שפועל בשבילם ולמענם. התפקיד שלי, בין היתר, הוא לתת מענה משפטי ומקצועי לאותם פונים כדי להסביר להם על זכויותיהם ולפנות למעסיקים בשמם במידת הצורך.

אומנם אני צעירה יחסית בארגון, אך מרגישה כבר ותיקה, הרבה בזכות חברי הצוות הנעים והמקצועי שיש לנו במרחב, שעזרו לי בהתאקלמות ובלמידה של התחום, וגם בשל רצוני ללמוד, להתפתח ולהתמקצע.

גם אחרי עשרות שנים, בעלי תפקידים במרחב עושים את עבודתם בחריצות, במקצועיות ובאדיבות. אין לי ספק כי ליו”ר ההסתדרות במרחב, גיורא נחום, יש תרומה משמעותית לכך במנהיגות מקצועית, סביבת עבודה נעימה ויחסי אמון עם העובדים.

השאיפה שלי בארגון, לפחות בטווח הקצר, היא לאגד מקומות עבודה החל מהשלב הראשוני של הקמת ועד פעולה ועד לחתימת הסכם קיבוצי, שיעניק לעובדים זכויות ורשת ביטחון. בהמשך, אני שואפת להתקדם בתוך הארגון לתפקידים בעלי השפעה רחבה עוד יותר לשיפור זכויותיהם של העובדים, ולקחת חלק בשינוי החברתי שההסתדרות מובילה.

שלכן ושלכם,

אנט נגרין קשוק

salonach

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה