הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 188

החל מינואר 2015

שלום לכולן ולכולם, נעים להכיר, אני ז’אנה ברייטמן, גרה במיתר, בת 48, נשואה + 2, עובדת בתחנת הכוח OPC במישור רותם מאז הקמתה ב-2012, וגאה לעמוד בראש ועד עובדי התחנה.

בתפקידי אני משמשת ככימאית של תחנת הכוח ובין היתר אני מנהלת את המעבדה ואחראית ממונה על החומרים המסוכנים. תחנת הכוח הינה בבעלותOPC  אנרגיה, חברה ציבורית העוסקת בהקמה ותפעול של תחנות כוח ומתקני ייצור חשמל בישראל. התחנה שלנו במישור רותם מייצרת כ-5% מסך צריכת החשמל במשק.

בתחנה למעלה מ-30 עובדים, המועסקים בין היתר כמפעילים, עובדים טכניים ותמיכה וכן בתחום האחזקה – והם מגיעים מערי האזור דוגמת דימונה, ערד ובאר שבע.

לפני ארבע שנים החלטתי שחשוב לי לנסות להשפיע ולהוביל לשינוי במקום העבודה שלנו. ביקשתי מקום ידידותי ומתחשב יותר לעובדיו. החלטתי להצטרף לוועד העובדים, ואף נבחרתי לעמוד בראשו. הרצון להשפיע לא היה זר עבורי ואני זוכרת היטב איך גם בתיכון וגם בהמשך באוניברסיטה, היה לי חשוב להשפיע על סביבתי והייתי פעילה במועצות התלמידים והסטודנטים. בנוסף אף לקחתי חלק מרכזי בהקמת מרכז חדש לצעירים יהודיים של הסוכנות היהודית בסמרקנד, אוזבקיסטן, ממנה עליתי לישראל ב-1992.

בנובמבר 2015 נחתם הסכם קיבוצי ראשון והיסטורי בין הנהלת תחנת הכוח, ההסתדרות וועד העובדים, שהסדיר את תנאי ההעסקה בתחנה. עם מועד פקיעתו, מוקדם יותר השנה, וכאשר אני מכהנת עתה כיו”ר הוועד, התחלנו במו”מ לחתימת ההסכם השני, שילווה אותנו בשנים הבאות.

כשלצדי חברי היקרים לוועד – גל תורג’מן ואיוון לישצ’וק – יצאנו לדרך המו”מ. הבנה, תמיכה הדדית ושיתוף פעולה מלא בינינו איפשר לנו להציג חזית אחידה בתהליך ההידברות. על אף ירידות ועליות במו”מ, בסופו של דבר הצלחנו להגיע להבנות מול ההנהלה וזכינו להסכם ראוי ומאוזן שנחתם השבוע, וכולל בין היתר העלאת שכר ממוצעת של למעלה מ-20% לכל עובד במשך תקופת ההסכם, מענקים שנתיים, שיפור של 30% בהפרשות הפנסיוניות לעובדי המשמרות, הגדלת מכסות ימי החופשה, ההבראה והבחירה ומלגות עבור ילדי העובדים.

חשוב לי להזכיר לטובה את העזרה הרבה שקיבלנו ממנהל מחוז דרום בהסתדרות המהנדסים, עו”ד ניר אייזנברג. בהמון מקצועיות, סבלנות ונחישות ליווה אותנו ניר יד ביד לכל אורך הדרך ותרומתו להשגת ההסכם הייתה מכרעת. תודה רבה מגיעה גם לצוות ההסתדרות במרחב הנגב בראשות מאיר בביוף על הסיוע והליווי במו”מ.

אנחנו שמחים שיש לנו מנהל חדש בתחנת הכוח, ומרגישים ממנו אכפתיות והבנה, שניכרו גם בתהליך המו”מ להסכם החדש. הרבה תודות מגיעות גם למנהלת משאבי האנוש שלנו אושרית סויסה קדוש ומנכ”ל OPC אנרגיה גיורא אלמוגי על שיתוף הפעולה.

אני אוהבת את העבודה מאוד ומברכת על היכולת שלי להשפיע למען אחרים. העובדה שאני אישה בראש הוועד, ובאופן כללי בין הנשים המעטות בתחנת הכוח, מאפשרת לי להכניס צבע וגיוון למקום העבודה שלנו.

כיו”ר ועד חשוב לי לספק הגנה ומעטפת לעובדים. חשוב לי שהם ירגישו שיש להם אל מי לפנות ומי שישמש כקול שלהם מול ההנהלה. עתה כשסימנתי “וי” על ההסכם הקיבוצי החדש בתחנה, חשוב לי להיות עם הפנים קדימה ולפעול למען הגברת תחושת השייכות שלנו למשפחת OPC רותם, להגברת השקיפות והשותפות בין כל הצדדים. אני מאמינה כי עם רצון טוב, כבוד והבנה אלו של אלו, נוכל לעשות זאת ולהמשיך לקדם יחד את המפעל המדהים הזה, שמהווה נקודת אור חשמלית, כלכלית ותעסוקתית באזור הדרום.

שלכן ושלכם,

ז’אנה ברייטמן

סלונה2

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה