הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 181

החל מינואר 2015

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: יום אחד אתם מתעוררים בבוקר ומודיעים לכם לפתע שרוצים להכניס אליכם לדירה שותפים חדשים ללא הסכמתכם או אישורכם. נשמע מופרך, נכון?

אבל זאת בדיוק הסיטואציה עמה אנחנו, עובדי פלאפון, מתמודדים בשנה האחרונה, מאז הודיעה לנו הנהלת החברה כי ברצונה לקיים תהליך של סינרגיה בחברות הבת של חברת בזק (פלאפון, בזק בינלאומי ויס). בשפה קצת פחות מקצועית קוראים לזה איחוד בין חברות ומכירת מוצרים משותפים.

חשוב לי להדגיש שאנחנו לא מתנגדים לאיחוד, רק לא רוצים להיפגע ממנו. אנחנו רוצים להבטיח את הביטחון התעסוקתי והתנאים הסוציאליים של עובדי פלאפון. פשוטו כמשמעו.

שמי תמר קינן, בת 40 והתחלתי לעבוד במוקד השירות הטלפוני בפלאפון לפני כשני עשורים, ממש לאחר שירותי הצבאי. מאז כבר הספקתי ללמוד, להתקדם בעבודה, להתחתן עם אמיר, להפוך לאמא לשלושה בנים מקסימים וכן, נשארתי לעבוד בפלאפון. לא מתוך ברירת מחדל, אלא כי אני באמת רואה בה את המשפחה השנייה שלי הבית שלי.

אירוע יום האישה 2019 שאירגן ועד עובדי פלאפון

מגיל קטן בער בי הרצון להילחם על צדק, במיוחד במקומות בהם מנסים לטשטש את הגבולות הברורים בין צדק לצדקה. לפני כחמש שנים נבחרתי לוועד העובדים ברוב קולות. הוועד לפי תפיסתי הוא המקום בו אני מרגישה כי יש לי את היכולת לדאוג לרווחת העובדים מתוך עמדה אחראית, ערכית והוגנת, כיאה לאנשים המסורים כל כך לעבודתם ונמצאים בה שעות רבות ביום.

בתקופה האחרונה, ובמיוחד בשבוע החולף, אנחנו נמצאים במלחמה על הבית שלנו. זאת לא עוד קלישאה או סיסמת קמפיין, אלא מאבק נחוש של הוועד בראשות יו”ר הוועד יחיאל שמן בגיבוי כלל עובדי פלאפון נגד הדרישות החד-צדדיות של הנהלת החברה, תוך כדי ניהול מו״מ לסגירת יחידות, לשינויים ארגונים ופיטורי עובדים.

נכון, כבר עברנו מאבקים לא פשוטים. החל מתהליך ההתאגדות ההירואי והמפורסם שלנו דרך חתימה על שני הסכמים קיבוציים פורצי דרך. אבל הפעם נראה כי הנהלת פלאפון מוכנה לשבור את כל הכלים רק כדי להשיג את מבוקשה. לא ניתן לזה לקרות.

אנחנו מאוחדים ומגובשים מתמיד גם באמצעות ההסתדרות ויו”ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי, המעניק לנו תמיכה מלאה ותמיד נמצא איתנו, גם כשהמו״מ מתארך אל תוך השעות הקטנות של הלילה.

היום קיימנו שביתת אזהרה, וייתכן כי בימים הקרובים נחריף את מאבקנו אם ניווכח לגלות שהנהלת החברה לא חוזרת בה מדרישותיה.

עובדי פלאפון באסיפת הסברה במשרדי החברה

זה הזמן שלנו, עובדות ועובדי פלאפון, לגלות אחריות ולהבין את גודל השעה. לכולנו יש את הרצון להמשיך ולהתפתח בפן המקצועי וכעת מחובתנו לעמוד כתף אל כתף, אחד לצד השני ולהגיד – עד כאן.

פלאפון היא מרכז חיינו, היא הבית שלנו, ולא ניתן לכל כך הרבה עובדים שרק מבקשים להתפרנס בכבוד ללכת הביתה באצטלה של איחוד חברות.

אז המסר שלי לקראת שבת ולקראת השנה החדשה, בדיוק כמו השיר – והעיקר לא לפחד כלל!

salonasalonasalonafe

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה