הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 178

החל מינואר 2015

מתוך המגוון האינסופי של משרות שעולם התעסוקה של ימינו מציע, לא רבים הם התפקידים שמצליחים לשלב ידע מקצועי עם רגש ונתינה מכל הלב, נתינה כזאת שמצליחה לרגש בכל פעם מחדש וגורמת לי לברך על המסלול שהחיים זימנו לי.

נעים להכיר, אני עו”ד הילה מלול-שריקי, בת 36, גרה ביישוב הקהילתי גבעת אבני בגליל התחתון, בו התחנכתי ובו גם העברתי את רוב שנותיי. אני נשואה ואם לשניים – אורי בן 9 ועלמה בת 5. למדתי תואר ראשון ושני במשפטים, התמחיתי בתחום השלטון המקומי ומזה כשבע שנים משמשת כמזכירת איגוד מקצועי בהסתדרות במרחב הכנרת.

כבר במהלך לימודיי האקדמיים גיבשתי רצון מובהק לנצל את כישוריי המשפטיים לטובת אוכלוסיות מוחלשות. לאחר שהוסמכתי כעורכת דין, חיפשתי מקום עבודה או ארגון בו אוכל לעשות זאת. נפגשתי עם אבי גבאי, ראש ההסתדרות במרחב מגוריי, ודקות ספורות אל תוך השיחה עמו כבר היה לי ברור שזה המקום עבורי. כשהוא דיבר על תפקיד האיגוד המקצועי ועשיית ההסתדרות במרחב, היה לו מעין ברק בעיניים. באותו הרגע ידעתי, שכזה ברק בדיוק גם אני מחפשת.

תפקיד מזכירי האיגוד המקצועי – ליבת העשייה של ההסתדרות בכל רחבי הארץ – התאים לי כמו כפפה ליד. זהו תפקיד בו יכולתי לשלב את הידע המשפטי שרכשתי בלימודים, תוך סיוע לאנשים שאין מי שיעזור להם. מעבר לפן המשפטי והמקצועי, יש בו גם לא מעט עבודת גישור ומתן אוזן קשבת, חשיבה מחוץ לקופסא וצורך ביכולת להגיע לפשרות ולאיזונים על מנת שכל הצדדים יצאו מרוצים.

להרגשה המדהימה שנלווית להצלחה בסיוע לאדם שנאבק על פרנסתו ועל מקום עבודתו, לא הרבה תחושות יכולות להשתוות. למשל אני זוכרת היטב מקרה בו הצלחתי לסייע לעובדת עם ותק של 17 שנה שכמעט ופוטרה. שוחחתי עם מנהליה והצלחתי לשכנעם לתת לה ניסיון נוסף, שלאחריו היא שיפרה משמעותית את דרכיה. בסופו של דבר שני הצדדים יצאו נשכרים – ההנהלה קיבלה עובדת טובה יותר והיא הצליחה לשמור על משרתה.

אמנם זהו מקרה אחד ספציפי, אבל חשוב לי להבהיר שאלו תחושות שמלוות אותי גם ברמה היומיומית תוך העשייה במרחב. משרדי הסניף שלנו, אחד מתוך כ-30 הפרוסים בכל רחבי הארץ, שוכנים בליבה של טבריה (עם שלוחות בקצרין ובמסעדה), והם חולשים על מקומות עבודה הנמצאים ב-91 ישובים – משיבלי בתבור ועד מג’דל שמס שלמרגלות החרמון, ביניהם העיר טבריה, קצרין, ישובים, כפרים, מושבים וקיבוצים.

בעבודתנו אנו פוגשים אוכלוסייה מגוונת ביותר הכוללת עובדים יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ’רקסים. הקשר שלנו עם ועדי העובדים הוא טוב ופורה וגם מערכת יחסי העבודה עם המעסיקים היא טובה ויציבה.

כחלק מהעשייה השוטפת כל צוות עובדי המרחב מלווים משאים ומתנים להסכמים קיבוציים, יוצאים למקומות העבודה ופוגשים את העובדים ועורכים פעילויות וימי גיבוש לוועדי עובדים, עם דגש על פעילויות לעובדים מאוכלוסיות מוחלשות. לצד זאת דלתנו פתוחה לכל ואנו גם מקיימים שעות קבלת קהל בהן אנו מטפלים בפניות פרטניות של עובדים ומייעצים להם.

זכיתי לעבוד במרחב קטן ומשפחתי הכולל 13 עובדים הפועלים בשיתוף פעולה וסינרגיה ותוך אווירה טובה והדדית. אבי גבאי יו”ר המרחב תומך בנו בכל דבר ובכל צעד, ואני אישית מוקירה לו המון תודה על כל הליווי והפרגון שהוא נותן לי. ההדרכה, האוזן הקשבת והגיבוי מצדו הם לא מובנים מאליהם והם אלה שמאפשרים לי לבצע את עבודתי בצורה הטובה שאני מאמינה בה.

אני מאוד אוהבת את מה שאני עושה, גאה להיות חלק מההסתדרות, ארגון ששם לעצמו למטרה להוביל לשינוי חברתי ולהיות בית לכל העובדים בישראל, ממקומות עבודה קטנים כגדולים, חלשים כ”חזקים”. 

שלכן ושלכם,

הילה מלול-שריקי

salona 2

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה