הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 174

החל מינואר 2015

לתחושה ולהרגשה הטובה הנלווים לכך שעובד או עובדת מודים לך על שמנעת את פיטוריהם ושמרת על זכויותיהם, אין תחליף. אני מכירה את ההרגשה הזאת מקרוב, ויודעת שהבחירה שלי לעבוד בארגון כמו ההסתדרות, הייתה נכונה.

נעים להכיר, אני הדס פסו, בת 39, נשואה ואם לשניים – ליה (בת 12) ואפיק (בן 9). אני מתגוררת וגם עובדת בחולון, במרחב ההסתדרות החולש על העיר ועל שכנותיה בת ים (בה גם גדלתי) ואזוֹר.

אל ההסתדרות הגעתי לאחר שמונה שנות עבודה כעורכת דין במגזר הפרטי, בתחום האזרחי. החלטתי לעשות שינוי בקריירה – לאו דווקא שינוי של המעמד או של השכר – אלא שינוי עמוק ומשמעותי יותר. חיפשתי תחום שבו אוכל לתת ולעזור לאחר, ובעיקר לקבל את הסיפוק העצמי שכנראה היה חסר לי.

בעודי מחפשת את ההזדמנות הנכונה לשינוי, הבחנתי במודעת דרושים מטעם ההסתדרות לתפקיד מזכירת איגוד מקצועי במרחב חולון-בת ים-אזור, אחד מעשרות סניפי ההסתדרות הפרוסים ברחבי הארץ.

כן, תמיד ידעתי שיש את הגוף הזה שנקרא “הסתדרות” שאפשר לפנות אליו לקבלת ייעוץ כזה או אחר, אבל אני מודה שעד שהגעתי אליו, לא ידעתי ולא הכרתי את העשייה האמיתית ואת התרומה החברתית האדירה שלו. רק כשהתחלתי לעבוד במערכת הבנתי את מהותה וחשיבותה של ההסתדרות במקומות העבודה המאורגנים ועבור העובדים הפרטניים.

נקלטתי כמזכירת איגוד מקצועי וקיבלתי תחת חסותי את הטיפול באלפי עובדים ממקומות עבודה שונים, בהם הרשויות המקומיות חולון ואזור, המכון הטכנולוגי HIT, משען, כיבוי אש וקופות החולים. מי שהכינה וחפפה אותי לתפקיד הייתה סבטלנה רביב ז”ל, שנפטרה לפני מספר חודשים ממחלה קשה. משך שנים רבות סבטלנה החזיקה את תיק המעו”ף במרחב, וזכתה להערכה ולאהדה רבים מצד העובדים וחברים הוועדים באזור כולו. היא הייתה אשת חיל עם ידע נרחב וניסיון חיים וכוח עצומים, והיה לי חשוב להודות לה כאן ולהוקיר לה תודה על שהכינה אותי לנעליים הגדולות אליהן נכנסת.

במהלך עבודתי אני וצוות המרחב מסייעים, מלווים ותומכים בעובדים במיצוי זכויותיהם. אני מקדמת את עובדי המעו”ף וועדי העובדים בפרט להשתלמויות וקורסים של גמול שמתקיימים במרחב, המאפשרים להם להגדיל את משכורתם בבד בבד עם הרחבת הידע המקצועי שלהם. בהיבט הקיבוצי אני אחראית על הליך בחירות לוועדי עובדים במקומות העבודה שבאחריותי, דואגת לשמור על קשר שוטף עם הוועדים והעובדים, לוקחת חלק במשאים-ומתנים להסכמים קיבוציים ומבקרת באופן תדיר במקומות העבודה שבסמכותי.

עם הזמן, הבנתי יותר ויותר עד כמה גדולה התרומה של ההסתדרות. לאוזן הקשבת שאנו מספקים אין תחליף, והכרת התודה שאנו מקבלים מציבור העובדים שווה כל רגע של עשייה. אני זוכרת איך למשל סייעתי לעובדת בת 60 שחזרה מתאונת עבודה וסבלה מיחס מזלזל, גילתה שמשרתה ותפקידה לא נשמרו לה וזומנה לשימוע לפני פיטורים. ליווינו אותה לאותו השימוע שבסופו הוחלט דווקא להמשיך את העסקתה. את הדמעות וההתרגשות שלה לאחר ההחלטה, אתם יכולים רק לדמיין.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לאלי נעים יו”ר המרחב, על הליווי הצמוד, התמיכה, שיתוף הפעולה, ועל האוזן הקשבת והמפרגנת אשר מאפשרת לי ולכל צוות המרחב לעבוד ולהגיע להישגים משמעותיים לרווחת העובדים.

אני גאה להיות חלק מההסתדרות, לתת, לסייע, לתמוך, ליזום, לקבל חלק בשינוי, לשמור על זכויותיהם של העובדים ולקדם את החברה הישראלית אל עבר מחוזות טובים יותר.

שלכן ושלכם,

הדס פסו

*לטורים נוספים בפרויקט “מובילות לשינוי” – לחצו כאן

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה