הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 170

החל מינואר 2015

שלום לכולן ולכולם, אני סיגל בן שלום, ואני גאה לעבוד בהסתדרות – ארגון שדואג לקידום זכויות כל העובדים במדינה, לקידום מעמד האישה, לעובדים במקומות עבודה קטנים כגדולים ולעובדים המוחלשים בחברה – הן בפן המקצועי והן בפן החברתי. כמי שגדלה כל חייה על ערכים של אהבת אדם וכבוד, אני שמחה שמצאתי את המקום שבו אני יכולה להביא את עצמי ואת ערכים אלו לידי ביטוי.

אני אמא מאושרת לשלושה ילדים, נשואה וגרה בפתח תקווה. את עבודתי בהסתדרות התחלתי בשנת 1991, כשהייתי בת 21. הגעתי אל ההסתדרות במרחב תל אביב-יפו ובתפקידי הראשון שימשתי כמזכירה במחלקת הנכסים. בהמשך עברתי ללשכת יו”ר המרחב.

במהלך השנים קודמתי על ידי יו”ר המרחב גרשון גלמן לתפקיד מנהלת לשכה, תפקיד אותו אני ממלאת מזה 17 שנה. מרחב תל אביב-יפו הוא אחד מתוך 30 מרחבי ההסתדרות הפרוסים מאילת ועד קריית שמונה, אולם הוא המרחב הגדול ביותר – והוא חולש על כ-160 אלף עובדים בכ-550 מקומות עבודה בכל העיר. במרחב יש כ-50 עובדים, בהם עורכי דין, מזכירי איגוד מקצועי ועובדים מנהליים, ויחד, תחת ניצוחו של גרשון, אנו מתפקדים בסינרגיה כצוות מנצח.

WhatsApp Image 2019-07-11 at 18.27.50

עם גרשון גלמן יו”ר המרחב

 

תפקידי הניהולי אינטנסיבי ומצריך אחריות רבה. אני עובדת מול ועדים מכל מקומות העבודה בתל-אביב, וזה כולל התנהלות וחשיפה למו”מים של הסכמים קיבוציים, קביעת פגישות, מענה לפניותיהם של חברי הוועד, הכנת סיורים, הכנת מבצעים של האגף לאיגוד מקצועי וארגון כנסים לימודיים. העבודה מול גרשון היא מאתגרת, מעניינת, מעשירה, אני לומדת ממנו רבות ברמה המקצועית והכל נעשה בשיתוף פעולה ובפרגון הדדי. מדובר באיש שזכויות עובדים בוערות בעצמותיו והוא משמש לכולנו השראה רבה בנושא זה.

מרחב תל אביב-יפו ידוע גם בקשריו עם איגודים מקצועיים מקבילים ברחבי העולם. בתפקידי אני מסייעת בגיבוש תוכניות ביקור למשלחות בישראל ומתאמת מפגשים עם גורמים שונים בארץ הקשורים לעולם העבודה.

בנוסף אני גם אחראית לפניותיהם של עובדי המרחב בכל הקשור לעבודה השוטפת מספקת אוזן קשבת לכל פניה שמגיעה אלי ומשתדלת לעזור ככל שניתן. לצד זאת אני אחראית גם על כל נושא הגרפיקה במרחב – הכנת פליירים והזמנות עבור אירועים שהמרחב מקיים, כגון פרס העובד המצטיין, יקיר ההסתדרות, אירועים לוועדים, טיולים ועוד.

מרחב תל אביב-יפו שם לעצמו למטרה לפעול גם במימוש זכויותיהם של עובדים זרים. אני מסייעת בטיפול ראשוני בעובדים זרים שמגיעים אלינו לסיוע בקבלת זכויותיהם מול המעסיקים השונים, מדובר בעובדים שמגיעים ממדינות כמו אריתראה, פיליפינים, הודו, סין ועוד, ועוסקים בתחומים רבים לרבות משק בית, סיעוד ובניין. הסיוע לעובדים אלו הוא עבודת קודש מבחינתי. העובדים מגיעים לישראל אך לא מכירים את השפה ואת הזכויות המגיעות להם ומעסיקים רבים מנצלים זאת.

פעילות נוספת שאנו לוקחים בה חלק באופן מוגבר היא שילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה. לאחרונה, בשיתוף פעולה בין יו”ר המרחב גרשון גלמן והממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו”ר ההסתדרות גיא שמחי, קיימנו כנס בנושא, שבו זכיתי להיות חלק פעיל בהקמתו. הכנס היה מרגש מאוד עבורי והוא זכה להצלחה רבה כשהשתתפו בו בכירים רבים מקומות עבודה וראשי ועדים מרחבי תל אביב-יפו.

ערך מוסף והנאה שאני שואבת ממקום העבודה קשור לעובדה שלפני כ-12 שנה הצטרפתי ללהקת ההסתדרות “שיר מתחדש”, שהוקמה על ידי יו”ר ההסתדרות דאז עופר עיני. אני מתנדבת בלהקה ואף מנהלת אותה מזה כחמש שנים. הלהקה מונה שש נשים שעובדות בהסתדרות באגפים השונים, בניצוחו המוסיקלי של עוזי אסנר. אנו מופיעות באירועים ובכנסים של ההסתדרות וזה תמיד מחמם את הלב לקבל תגובות ופרגונים ולראות את פניהם המחייכות של העובדים המצטרפים אלינו בשירה.

WhatsApp Image 2019-07-11 at 18.25.28

עם להקת “שיר מתחדש” בכנס לכל עובדי ההסתדרות

 

כמי שנמצאת לא מעט שעות מאחוריה, אני יכולה לסכם ולומר שדלת הלשכה שלנו במרחב תל אביב-יפו (כמו גם דלתות כל שאר מרחבי ההסתדרות ברחבי הארץ) תמיד פתוחה לפונים אלינו. אנו ה-כתובת לכל מי שמבקש סיוע בעבודה. הכל נעשה באהדה ובכבוד ואני מרגישה סיפוק רב להיות חלק מהשינוי החברתי שההסתדרות מובילה ולהיות חלק מגוף משמעותי שהוא הבית לכל העובדים בישראל.

שלכן ושלכם, סיגל

salonasigalsigal

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה