הבלוג של מובילות לשינוי

עדכונים:

פוסטים: 161

החל מינואר 2015

נעים להכיר, אני מרים ברזק, בת 58, נשואה, אם לשניים וסבתא לשישה. משחר ילדותי אני גרה באזור הצפון, את רוב חיי העברתי בעכו ומזה כשלוש שנים אני מתגוררת בנהריה. אפשר לומר שאני מכירה היטב, חיה ונושמת בלי הפסקה את האזור ואת תושביו.

בעבודתי כמזכירת איגוד מקצועי בהסתדרות במרחב גליל מערבי אני פוגשת ובאה במגע יום-יומי עם עובדים רבים המתגוררים באזור, ציבור חם ומגוון מאוד המגיע מכל המגזרים ומכל הדתות.

אל ההסתדרות הגעתי בשנת 1983 והתחלתי לעבוד כפקידה. לאט לאט התקדמתי בסולם התפקידים ושימשתי כנציגת רשות ההסתדרות לצרכנות תוך סיוע לעובדים בטיפול והגנה על זכויותיהם כצרכנים. בשנת 2000, יו”ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי, אשר מכהן עד היום בתפקיד, מינה אותי למזכירת איגוד מקצועי בתחום הפרט.

העשייה למען הציבור אינה זרה לי, ועל ברכיה גדלתי. סבי, מאיר דה קסטרו ז”ל, היה מזכיר מועצת פועלי עכו. דודי, אלי דה קסטרו ז”ל, היה ראש העיר עכו ובעלי יוסי ברזק היה מ”מ מקום יו”ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי.

במסגרת תפקידי אני מלווה את 250 עובדי מפעל טמבור בעכו המאוגדים בהסתדרות, וכן אמונה על הטיפול בסקטור העובדים הלא מאורגנים במרחב, בהם עובדי חברות שמירה ואבטחה, משק בית, מטפלות, בתי עסק ומסחר.

בתפקידי אני מטפלת במגוון רחב של מקרים, ממקרים “קלים” שחוזרים על עצמם (כמו עובדות משק בית המבקשות סיוע עם חישוב זכויות שמגיעות להן כמו דמי הבראה, חופשה ופנסיה) ועד מקרים “קשים” ומורכבים יותר. כך למשל בעבר הגיעה אלי אישה שביקשה לתבוע את המעסיק שלה. אלא שהמעסיק שלה היה גם בעלה! היה זה מקרה מורכב שאתגר אותי ודרש לחשוב מחוץ לקופסא עד מציאת הפתרון ממנו יצאו כל הצדדים מרוצים. בנוסף אני גם ממונה על נושא מניעת הטרדות מיניות במקומות עבודה ונאלצת לטפל גם בעניינים הקשורים לכך.

בהזדמנות זאת חשוב לי להביע את תודתי והערכתי ליו”ר המרחב אשר שמואלי וליו”ר נעמת במרחב עופרה כהן-אלקיים שמביעים בי תמיכה ונותנים לי גיבוי מלא לעבודתי, אותה אני מאוד אוהבת ונהנית מכל רגע ורגע בה.

בניצוחו של שמואלי עובדי המרחב מבצעים מלאכתם בשיתוף פעולה, תוך כבוד, עזרה הדדית ופרגון זה לזה. אווירה זו משדרת למקבלי השירות במרחב שלנו רוגע והרגשת ביטחון שיש מי שדואג להם ומספק להם גב. גם המעסיקים באזור יודעים היום שההסתדרות מגינה בחירוף נפש על זכויות העובדים שהיא מייצגת, ויש בזה בכדי לקבוע מראש כיצד הם יתנהלו כלפי עובדיהם. אני גאה לעבוד במרחב שמצטיין שנה אחר שנה בצירוף חברים חדשים, מקומות עבודה וגמלאים.

אני רואה בעבודתי למען ציבור העובדים כשליחות גדולה. בשבילי – ובשבילנו עובדי המרחב – כל אדם שמגיע אלינו וזקוק לעזרתנו הוא עולם ומלואו. כך חונכתי ואני לא רואה כל אפשרות אחרת. העשייה בעבודה מביאה לי סיפוק רב, ואין גאה ממני לסייע לעובדים חלשים למצות את זכויותיהם.

 

שלכן ושלכם,

מרים ברזק

עוד מהבלוג של מובילות לשינוי

תצוגה מקדימה

חלקת האלוהים הקטנה שלי

  אסיפות עובדים, צעדים ארגוניים, סכסוכי עבודה, הפגנות סוערות וטקסים לחתימות על הסכמים קיבוציים, אף פעם לא היו חלק מהתכנית שלי. בחלומותיי הפרועים לא דמיינתי שאקח חלק בעשייה כה משמעותית שמצליחה לחולל שינוי בחייהם של...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אנחנו פה בשביל החולים, למה המדינה לא פה בשבילנו?

  אף אחד לא קם בבוקר ואומר ״אני אלך ללמוד רנטגנאות״. אותי החיים הובילו לשם. אמא שלי שתחיה, היא אחות מוסמכת.היא סיפרה לי על מקצוע הרנטגנאות והחלטתי להירשם ללימודים. מיד התאהבתי... אני עובדת כמעט 6 שנים בבית החולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מאבק העובדים מאחורי העוף בשקל

בחיים לא חשבתי שאני זו שאוביל התאגדות עובדים במקום העבודה שלי. אני עובדת בחברת ביכורי השקמה כבר הרבה שנים, ולתומי חשבתי שאני נמצאת במקום יציב. אחרי הכל מדובר בעבודה שעוסקת בשיווק מזון, פירות וירקות, חברה שאחראית לשיווק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה