הבלוג של הילה אלפרט

הילה אלפרט מישהי לרוץ איתה

יומנה של אצנית מתחילה

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מפברואר 2010

כשאלמה היתה בת 12 היא ביקשה לעצמה ריח משלה. הצעתי לה שניסע לעיר העתיקה בירושלים, שם פועלים בַּשָׂמים בני בַּשָׂמים, שולחים ידיים לבקבוקי תמציות כבדות, רוקחים בשמים לריח טוב ולסגולות. אבל לילדה התחשק משהו מודרני, אז הלכנו לעתידה אלוני מרחוב שינקין, שרוקחת ריחות בהתאמה אישית.

בחנות קטנה היא יושבת מאחורי שולחן, שואלת שאלות, מסבירה את החשיבות של החיבור לתכונות העור, את השפעת מזג האוויר, ומגישה לאף ריחות תבלינים, רגבי אדמה, פריחת הדרים, ניחוחות שושן ושיחי לבנדר לטעימה. יש לרחרח רחרוחים קצרים, ולהוציא קולות כמו כלב מתנשף. ככה קל לאף לברר מה נכנס לתוכו ומה הוא אוהב. 5,000 ריחות מסוגל האף האנושי לזהות, אבל אין לו מושג איך לקרוא להם בשמות, אז הוא מעדיף שלא להתעמק, ולהעביר אותם הלאה. רק בשמים, אנשי האף שעברו הכשרה בת עשר שנים, יודעים לסווג כמות גדולה באמת של ריחות. הטובים שבהם יגיעו לסיווג של 3000 ריחות, וירוויחו ים כסף בחברות הגדולות, עבורן  הם רוקחים בשמים לפעמים מ-700 תמציות.

ספרי לחברותייך, אומרת עתידה לילדה, אולי יבואו לעשות אצלי בת מצווה. לי היא מציעה ריחות וניל של פלפל ויער. רגע רגע, את מזל דגים? בשבילכן יש ריחות שמגיעים ממעמקי הים. האסטרולוגית מרים בנימיני ועתידה פיתחו סדרת בשמים לפי המזלות. האף הדגי שלי לא השתכנע. אולי זה אופק הקשת שדופק את השיטה.
אחרי שעה מרחרחת יצאנו משם עם בקבוק יפה כמו משולחן טואלט של מלכה, ובתוכו נוזל עם הבטחה לפריחת דובדבן, נגיעה של שזיף, וקמצוץ של טלק. טססזזז, הוא לחש לאלמה כשהתיזה ממנו, אני יחיד ומיוחד. רק שלך.

יותם, התינוק של בת דודה של אלמה, עוד מעט בן חודשיים, וכבר יש לו בושם משלו. “בוטי”, קוראים לו, והוא קיבל אותו מברזיל. רעיון מחופף בתוך בקבוק, שנראה כמו צעצוע עם ריח נפלא. אמא של יותם אומרת שככה זה שם, נשים בדרך ללידה קובעות תור אצל מנתח פלסטי ותינוקות נולדים לתוך מערכות טיפוח.

לא ברור למה הבַּשָׂמים הברזיאלים יצרו בושם לתינוק שהריח שלהם, ככה יודעים כולם, לא צריך טובות משום בקבוק, אבל מה שיצא להם הוא יופי של דבר. ממה שכתוב עליו, כמו כל בושם, הוא מורכב משלוש קבוצות של ריח. התווים העליונים, אילו הריחות הנדיפים ביותר, הם בניחוח תפוז ולבנדר עדין. התווים המרכזיים, הם לב הבושם, מדיפים ריחות במשך שעתיים, והם של עלים טריים של ורדים וגרניום. ולבסוף, התווים הבסיסיים, הריחות הדומיננטיים בבושם, אלה המתנדפים באיטיות, הם של ריחות מאסק נעימים. האף ההדיוט שלנו התאהב בריח הבוטי כי הוא מזכיר מרככי כביסה וסבון תינוקות, והדמיון שבנחיריים חושב לרגע שסופסוף זה קרה ומישהו הצליח ללכוד את ריח הגוף של תינוקות.

שעתיים שיחקנו עם יותם, המקסים בתינוקות, וירדנו לו על הבושם שקיבל במתנה עד שאימא שלו נתנה לנו אותו הביתה. בושם מקסים שמתנדף מהר ואז שמים ממנו עוד קצת ועוד, מנסים למחוק שנים של נסיון חיים, שכל הריח שלו יוצא בעור.

כל הפרטים:

  • החנות של עתידה אלוני נמצאת ברחוב שנקין 55, והיא פתוחה בימים בימים ג’-ו’ בין השעות 11:00-19:00.
  • את הבוטי הברזילאי לא מייבאים ארצה אבל אפשר לרכוש אותו באינטרנט.

עוד מהבלוג של הילה אלפרט

תצוגה מקדימה

אדם בתוך עצמו הוא רץ

"על מה חשבת כשחשבת?", שאלה אותי הבלונדינית, דקת הגב אצלה אלוהים התעכב על כל רגל. "מילא זה שהחברות שלנו גמורה, והיא גמורה את יודעת, מה יהיה עלייך? לרוץ זה לא תרבותי. זה יגמור לך על הברכיים". את כל העיר חציתי ברגל לשבת איתה לקפה,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לגוף אני מקשיבה

זהו זה. שישה אימונים ודודי כבר לא מוכן לתת לי יד אפילו לא כשאני יורדת ללנצ'ים. אומר שאני מוכרחה להתחיל לסמוך על שיווי המשקל שלי ושאם זה יעזור אני מוזמנת לתפוס לעצמי במותניים. נו, באמת. יש משהו מעליב במעידות הקטנות, ברעד...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מסי ואני

הבעיה עם ספורט למתחילים היא שבכל רגע נתון יש יותר סיבות ללא מאלה של הכן, ובזמן שאני מחכה לסם שיתחיל לפעול ואהיה שבויה בהתמכרות שכולם מדברים עליה, אני מנסה שלא להשתעמם. בתחילת השבוע, אחרי שלושה ימים שלא עשיתי כלום, חשבתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה