הבלוג של הילה ליבסמן

hila liebesman s a

גדלתי בתל אביב. עם תקתוק מכונות כתיבה שנורקלים ומסיכות צלילה. אמא עיתונאית ואבא צוללן איש ים . התחלתי לכתוב יומנים לעצמי ויותר מאוחר שירים. עברתי קורסי שירה באוניברסיטת תל אביב. שירי התפרסמו בספר- "אלבום המשוררים של... +עוד

גדלתי בתל אביב. עם תקתוק מכונות כתיבה שנורקלים ומסיכות צלילה. אמא עיתונאית ואבא צוללן איש ים . התחלתי לכתוב יומנים לעצמי ויותר מאוחר שירים. עברתי קורסי שירה באוניברסיטת תל אביב. שירי התפרסמו בספר- "אלבום המשוררים של הוצאת סער" במאזניים (ירחון משוררים), עיתון תל אביב וירחונים שונים. כתבתי סיפור ילדים "ירח לאמא" שנמצא בקובץ סיפורי ילדים ויצא ב2017. אני כותבת לאירועים ומופיעה בבתי ספר ובטקסים שונים. חברה באקו"ם. אמא לשיר ואלמוג ומעסה בכירה רפואית מעל 26 שנים.

עדכונים:

פוסטים: 66

החל מספטמבר 2013

כל יום אישה לא רק ביום האישה. אחרי תאונה שעברה במקום לשכב במיטה ,התיישבה ליאת שרמן ליד הפסנתר והוציאה דיסק חדש. שמדבר על נשים ולנשים.

05/03/2014

 

ליאת שרמן

ליאת שרמן

את ליאת פגשתי במסעדה בהוד השרון. אישה נאה, מרשימה, מלאת חן.

ליאת היא מלחינה – משוררת – פסנתרנית. היא אמנם סיימה תקשורת במכללה למנהל ועבדה במשרד פרסום, אך אחר כך חזרה ל”מקורות”. בעלת תואר שני בתראפיה במוזיקה.  היום היא עובדת עם ילדים בבית חולים ספרא בתל השומר ובקליניקה שלה.

ליאת הגשימה חלום ישן שלה אחרי תאונה שעברה. במקום להיות במיטה תקופה ארוכה ולרחם על עצמה, היא ישבה ליד הפסנתר חיברה מילים, הלחינה וניגנה את סבלן של אחרות.

נשביתי באופייה המדהים ויכולת ההקשבה וההזדהות עם אחרות.

“תפסיקי לכתוב עלי”, ליאת  אומרת לי בשיא הענווה. “תכתבי על השירים, על הדיסק, על הרעיון לעזור לאחרים דרך המילים והמוזיקה”

חלק מהשירים בדיסק כתבה בהשראת חוויות חיים של חברות, כמו בדידות בגיל 40 ,התעללות בתוך מערכת זוגיות ,רצון להביא ילד זקונים וגם כתבה על מות אם.

ליאת פותחת את הדיסק ב”שירים בצל”, ששרה עידית הלוי.  דרך השיר ליאת מעבירה מסר ברור, היא לא רוצה שרק אחרי שהיא תמות ימצאו את המילים הישנות ואת הלחנים. ליאת שולחת קרן, שדרכה היא נחשפת. אולי זה חלום הבל. “אחד אחד יוצאים הם אליכם”, מתנגן לו השיר, כבר בתוכי.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

ליאת מספרת, שקשה הפרידה משיר, מכיוון שכאשר הוא אצלה, הוא נמצא במקום בטוח, במקום מוגן ואוהב וכאשר היא חושפת אותו, הוא חשוף לביקורת. הוא כבר לא רק שלה. עדיין, הסיכוי שהשירים יעשו לאחרים מה שעשו לי, בעצם, גורם לתקווה להיות גדולה מהסיכון הפוטנציאלי.

הרבה זמרים מוכשרים שרים את הלחנים והמילים של ליאת. ליאת שרה גם.

בזמן ההאזנה לדיסק  שאלתי את עצמי למה היא נתנה לזמרים אחרים לשיר, כשבקולה יש המון כוח,למה לא שמה את עצמה בחזית?

ליאת החליטה להוסיף שיר בונוס, שלא קשור לקונספט הכללי של הדיסק, אבל מוצא לו מקום טבעי ביותר בתוכו. מאיה שרמן, הבת של ליאת, שרה, כתבה והלחינה את השיר “שיר קסום”, שיר מקסים שמלטף את האוזן בנעימות. שיר שמחזיר לילדות.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

ליאת כתבה גם שיר על שלושת ילדיה, “שלוש משאלות”. שיר נוגע. היא צירפה את שלושת ילדיה שישירו איתה את השיר.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

כשהאזנתי לדיסק היו לי רגעים, שהרגשתי שאני מקשיבה לדיסק ילדים, אבל עם קונוטציות ומילים של גדולים, מה שגרם לי להעמיק במילים  עוד ועוד ולפעמים לחזור לאותו שיר שוב.

הדיסק נסגר באותו שיר שמופיע ברצועה הראשונה, אבל, בעיבוד מוזיקלי אחר ונותן קול למין הגברי  (יואב גרשון)  ואמירה כללית על העולם .

המסע של ליאת שרמן הוא כבר לא חלום הבל. הוא תהליך ארוך, שאני קוראת לו פסיכולוגיה של  שיר.

דיסק של מסע ארוך בתוך הנפש על חיי היום יום. דיסק כזה, שמכיל הרבה מעוולות העולם ואופטימיות של המשך הדרך.

ליאת שולחת קרני שמש חמימות ושיר לכל אחת והיא מקווה שכל מי שתשמע את הדיסק תעבור את המסע יחד איתה.

ליאת שרמן,  לירית אחת גדולה בדיסק יוצא דופן ומיוחד.

מזמינה את כולכן להיכנס לאתר שלה ולהאזין לשירים דרכו (או ביוטיוב). הנה כתובת האתר:

http://www.muse-assembly.com/

עוד מהבלוג של הילה ליבסמן

תצוגה מקדימה

לילד שלי ולאמהות שבדרך

  תשעה חודשים של הקאות איבוד משקל,דלקת ריאות חזקה וחוסר יכולת לתפקד. תשעה חודשים שבהם לא זכרתי מי אני ומה תפקידי בחיים. תשעה חודשים שבהם איבדתי כל משמעות לקיום. תשעה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אריק שרון והאיש ההוא

את האיש ההוא פגשתי בחלום ...ממש לפני שבוע.  שאלתי אותו מה שלומך?  והוא ענה הכל נפלא. מה אתה עושה שם למעלה?  והוא ענה: מספר בדיחות לאלוהים ואנחנו צוחקים. ככה היה האיש ההוא. מצחיק אהב את החיים. בחדשות הודיעו על אריק שרון,...

תצוגה מקדימה

מכתב לעמוס חברי היקר

צילמתי את התמונה שלך חייל. הוריך שומרים אותה על המדף בסלון במקום גלוי לעין. אני שוב  בוהה בתמונה ומורידה דמעה. 33 שנים עברו ואתה נשארת אותו עמוס עם חיוך מבויש, שיער שחור כששערי, כבר מזמן הלבין. "33 שנים והזמן  לא דהה" אמרה לי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה