הבלוג של הילה ישעיהו

hila_yeshayahu

הלא כבר בכיס, מקסימום נצליח.

עדכונים:

פוסטים: 14

החל ממרץ 2019

לזרוק בקבוק לים והסקרנות של מי ימצא את הבקבוק ומה יקרה עם המכתב,ככה זה מרגיש לי עם גברת בטן

22/09/2019

הייתי ילדה קטנה,סביב גיל 4, ההורים התגרשו ואני כך נראה, החלטתי שאת המרד שלי על הגרושין, אני אמקד באוכל והפסקתי לטעום.מה שהיה בתפריט עד אותו הרגע סבבה ומאותו הרגע וטו.

היום כשאני אמא בעצמי וקוראת את סיפורי הילדים שכתבה לפני כמעט 40 שנים, אני מבינה איזה חיים קשים העברתי אותה, אבל מתנה אחת בכל זאת נתתי לשתינו וקוראים לה גברת בטן.

גברת בטן היא סיפור שיצא לאור בשנת 1983 תחת ספרה “סודותיה של ליבי”, היו בו מספר סיפורי ילדים קצרים. הייחודיות של גברת בטן הייתה שהוצאת כנרת החליטה להכניס אותו לאנתולוגיה של:100 סיפורים ראשונים, חלק א’, הספר הוורוד. ספר שאפשר היה למצוא בכל בית, גן ילדים, ספריה ובעצם בכל מקום… הצעד הזה היה לזרוק את הבקבוק לים, מידי פעם הבקבוק נפלט לחוף ואנחנו מגלים את ההשפעה של הסיפור גם אחרי 30 ומשהו שנים.

לפני כחודשיים הגיעו “ללוחשת לסירים” בית האוכל שאיילת, אחותי התאומה,פתחה, שתיים ואני שומעת התלחששויות, אחת רואה את הספר החדש של אמא שלי: “גברת בטן ועוד” והיא אומרת לחברה שלה שהשם של הספר די גנוב, היא גדלה על סיפור כזה לפני שנים וגם היום היא מספרת אותו לילדיה. אני מחייכת אליה  ואומרת :נעים מאוד ,אני הילה, הילדה הקטנה, גברת בטן יושבת הבטן שלי ומה שאת רואה זה ספר חדש שמאגד את כל סיפורי הילדים של אמא שלי ובינהם גם גברת בטן המפורסמת. את ההתרגשות שלה אפשר היה למדוד בסולם ריכטר.

שבוע שעבר  שלוש נערות מקסימות נכנסו וחיכו בלוחשת לפגישה. פתאום אני מסתכלת על השולחן שלהן ורואה את 100 סיפורים ראשונים פתוח בדיוק בדף של גברת בטן. אני מרימה גבה ושואלת את המתוקה, למה בחרת בסיפור הזה? היא אומרת לי, שהיא מספרת לחברות שלה את הסיפור עליו גדלה. עצרתי אותה ,אמרתי לה נעים להכיר,אני הילה, גברת בטן יושבת בבטן שלי, הקופסאות הקטנות והגדולות הן שלי. גם פה ההתרגשות לשתינו היתה גדולה.

ככה זה לאורך כל חיי, מידי פעם גברת בטן מבצבצת. עשיתי חיפוש בגוגל השבוע ומצאתי בלוג שמזכיר את  גברת בטן ומה המשמעות עבור הכותבת בעבר ועד היום.

לאור העובדה שאמא שלי בדיוק חגגה 80 הייתי רוצה לתת לה מתנה ולשמוע על עוד חוויות של מי שמכיר את גברת בטן, להוסיף עוד כמה סיפורים על מי שגברת בטן הייתה גם חלק מחייו.

יודעת בוודאות שאומנם עבורו כמעט 40  שנים אבל יש המון בקבוקים בים, ומי שגדל על גברת בטן ורוצה את הגרסה העדכנית שכוללת עוד כמה סיפורי ילדים , תקפצו ללוחשת לסירים בקיבוץ עינת, יש עותק שמחכה לכם.ן.

הצילום לקוח ממסיבת יום ההולדת 80 לאמא שלי, ובו המחזה לאיור של אבנר כץ שאייר את הספר סודותיה של ליבי , בו הסיפור גברת בטן יצא לראשונה לאור.

גברת בטן, 30 שנים אחרי שיצאה לאור. כל האחים לבית משפחת ברגשטיין ורויטל

גברת בטן, 30 שנים אחרי שיצאה לאור. כל האחים לבית משפחת ברגשטיין ורויטל

עוד מהבלוג של הילה ישעיהו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 months

איך ברווזת גומי ורודה מזכירה לי שאני יכולה לעשות הכל

באחת מישיבות ההפקה זרקה לירון לאוויר – ברווזת גומי , לא הייתי צריכה יותר. המחשבות שלי כבר נדדו. מי צריך מדליות ? ברווזת גומי יכולה להיות תחליף מהמם. אין אחת שלא תרצה וכמות התמונות, אך התמונות. הראש שלי כבר רץ קדימה. כיוון...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מה הקשר בין METOO# לכדורגל?

המגרש, רגע לפני המשחק (צילום: מיכל קארו) השבוע הוזמנתי ע"י עמותת זזה למסיבת צפייה בגמר המונדיאל הנשים בין נבחרת ארה"ב לנבחרת הולנד במתחם התחנה בירושלים. גילוי נאות, אני...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה