הבלוג של דנה סיני

בטיפול – יומני התראפיסטית

הי, נעים להכיר. שמי דנה סיני ואני מטפלת רב-תחומית ומנחה להתפתחות אישית. אני מכוונת בתחום האישי והתעסוקתי בקרב המגזר הפרטי והעסקי. מטפלת בפסיכודרמה, מאסטר ברייקי יהודי ובתטא-הילינג, ובעלת נסיון של שנים בתחומי הטפול... +עוד

הי, נעים להכיר. שמי דנה סיני ואני מטפלת רב-תחומית ומנחה להתפתחות אישית. אני מכוונת בתחום האישי והתעסוקתי בקרב המגזר הפרטי והעסקי. מטפלת בפסיכודרמה, מאסטר ברייקי יהודי ובתטא-הילינג, ובעלת נסיון של שנים בתחומי הטפול השונים. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותעודת מטפלת בפסיכודרמה מסמינר הקבוצים, תל אביב. האתר שלי: www.hiboorim.co.il

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2010

התראפיסטית מארחת את דנה (אברהם) גריפית, ולומדת מהמאסטרית דבר או שניים על איך אפשר – דווקא כשהמשק נמצא במיתון – למנף את העסק שלך. סיפור אישי עם המון השראה, שבוחרת לשתף בו גם אתכם.

06/08/2012

Donna Abraham Griffit

Donna Abraham Griffit

מכל מלמדיי השכלתי ומכל תלמידיי אף השכלתי יותר.  לקחתי את הפתגם הזה והרחבתי אותו, מרביתנו לא נמצאים כל העת במסגרות למודים שונות, ולמעשה לומדים האחד מן השני, מקולגות, ממתחרים, מחברים, מאנשים בעלי נסיון שעשו דבר או שניים בחייהם.  אז אחת לשבוע, בתקופה הקרובה, אני אארח אצלי בבלוג אנשים ואנשות שעוררו בי השראה, שלמדתי ולומדת מהם לא מעט.  אני באמונה שהידע שייך לכלנו – אז למה לא לחלוק, אם אפשר.

האורחת שלי הפעם היא דנה (אברהם) גריפית.  נותנת לה את הבמה, ואתם מוזמנים ומוזמנות לשאול שאלות או לשתף – שתינו נשמח!

*

שלום

שמי דנה אברהם-גריפית, ואני גאה ונרגשת להיות האורחת הראשונה בבלוג של דנה, יותר מזה… ממש התרגשתי והוחמאתי כשדנה ביקשה ממני להתארח על תקן “מי שהצליחה”, אבל זה לא קרה בין לילה, וגם לא בין יום, ועל כך, למעשה, אני רוצה לספר לכם כאן לראשונה.

קצת עלי – הגדרת התפקיד שלי היא Corporate Storyteller , שזה אומר שאני עובדת עם חברות ואנשים ועוזרת להם לקחת מידע יבש ולהפוך אותו לסיפור עצמתי שמביא לתוצאות – בין אם זה מצגות, תקצירי מנהלים או רק ה Elevator Pitch – “נאום המעליות” או כמו שרבים מכנים – “כמה שורות על מה אנחנו עושים”.  אני עוזרת ללקוחות שלי לכתוב ולהעביר את המסר שלהם בצורה האופטימלית.

אני עובדת כעשור עם חברה אמריקאית בשם Boyer Communications Group – איתם טסתי בכל העולם והעברתי סדנאות של בנייה והעברת מסרים.  העברתי סדנאות בלמעלה מ 30 מדינות, 10 ערים מול עשרות חברות בתחומים שונים – מהיי טק ועד חברות מזון.  התחלתי לעבוד איתם כאשר התגוררתי בניו יורק ללימודי התואר השני שלי.

התברכתי בעבודה שמנצלת את הכשרונות והכישורים שלי והחברה איתה אני עובדת פשוט מדהימה ולמדתי בה המון.

המשבר הכלכלי ואני…

המשבר הכלכלי שהתחיל ב 2008 אולי הורגש פחות בארץ בתחילתו, אולם כיוון שאני עובדת עם חברות בין לאומיות, הרגשתי את המשבר ישר על בשרי… וסיפור שקרה, כך קרה:

ב- 2006 ראיתי הזדמנות עם השגשוג בהיי טק הישראלי, ורציתי להביא מהנסיון שרכשתי בעולם לעזור לחברות כאן ללטש את המסר שלהם. בצעד נועז, החלטתי להציע למנכ”ל שלי שאפתח לו סניף בארץ.  נחתתי חזרה בארץ בפסח 2006 והעניינים תקתקו, העבודה זרמה כמו הבניאס אחרי חורף גשום, והייתי מאוד מרוצה מההחלטה שלי.  עד לתחילת 2008…

שמעתי את המילה “מיתון” מבצבצת לה בכל מיני דיווחים כלכליים.  אבל פה בארץ, עם בתי הקפה השוקקים של תל אביב, זה היה נראה רחוק מרחק שנות אור!  אבל מסתבר שבזירת ההיי טק ובכלל הארגונים הגדולים בארץ, שמועות על מיתון מביאות לקיצוץ מיידי ומוחלט בהעשרה ובסדנאות שלא קשורות ישירות ליכולות טכניות.

מצאתי את עצמי עם שרשרת של ביטולים וטלפונים מתנצלים של “נראה מה יהיה בעוד כמה חודשים…” אני, שחוץ ממלצרות, מעולם לא עבדתי כשכירה ותמיד הייתי עצמאית – אפילו באוניברסיטה,מצאתי את עצמי לפתע פתאום בטריטוריה לא מוכרת – מה עושים?  מחפשים עבודה?  איך?  ומה לגבי לסגור את החודשים הקרובים עד אז?  מצב מפחיד ולא בטוח.

השתדלתי לשמור על האופטימיות האופיינית שלי, והתחלתי לחשוב על כל מיני חלופות.  איפה עוד אני יכולה למצוא אנשים שיכולים להיעזר ביכולות שלי ושם אוכל גם להתפרנס בתקופת מיתון?

אז מה עושים עכשיו?

התחלתי ללמוד אימון בשביל להעשיר את הכלים שלי. מצאתי שורה של מתאמנים והיה לי מאוד נעים לאמן וגם עוד מקור הכנסה, אבל ידעתי שזה לא הדבר וכל הזמן התכווננתי לעבר הדבר שבאמת רציתי לעשות, וכשכל כך מכוונים, לפעמים זה פשוט מוצא אותך.

אחד האנשים שהכרתי בעולם האימון הפנה אלי מנתח בכיר שהיה זקוק לעזרה עם המצגות המקצועיות שלו.  מצאתי את עצמי צוללת לעולם המופלא של הרפואה הכירורגית, ובמקביל נחשפתי לעוד עולם – יזמות.  המנתח עבד נמרצות על 2 מכשורים רפואיים פרי המצאתו, והיה לקראת סבב גיוס הון בכדי להוציא אותם לשוק העולמי.  כשביקש את עזרתי להכין את מצגות הגיוס, הייתי ברגע של ספק – מה לי ולגיוס? השקעות?  סטארט אפים?  אבל לקחתי על עצמי את המשימה והחלטתי שאלמד כל דבר אפשרי על התחום.

נוכחתי לדעת שמה שתמיד האמנתי אכן התברר כנכון.  סיפור זה סיפור – לא משנה איפה אתה בעולם ועל איזה נושא אתה מדבר, צריך למקד את המסר לאוזניים של הקהל שלך, והכל בסדר.  הכנתי איתו מצגות מעולות ומרגשות – המכשורים שלו יצילו חיים – ואני הרגשתי כבוד גדול לעבוד על מטרה כה נעלה.  התלוויתי אליו לכנס משקיעים חשוב בניו יורק – ושם הבנתי את היעוד הבא שלי.

איך נפל לי האסימון?

באותו כנס חשוב, היו עוד קומץ של חברות ישראליות שנבחרו מבין עשרות להציג את המייזם שלהם לקהל של כ 80 משקיעים פרטיים או “איינג’לים” כפי שמכונים.  וכשהם הציגו, אני רציתי לבכות.  לא הבנתי איך זה שהם קיבלו הזדמנות כזאת גדולה ומשמעותית, שילמו ממיטב כספם להגיע לכנס, ועלו עם מצגת כל כך מנותקת מקהל היעד, כל כך לא ברורה וחסרת התלהבות.  לא הבנתי איך לא התייעצו עם מישהו שיכול לעזור להם ללטש את המסר, כמו שעשיתי אני עבור אותו מנתח.

הבנתי שמצאתי את קהל היעד החדש שלי – עולם היזמות והסטארט אפים בישראל.  קהל מדהים, יצירתי, מוכשר – אך רובם פחות מנוסים ומוכשרים בכל מה שנוגע להעברת מסרים – במיוחד הסיפור על ה”בייבי” שלהם.  הרי כולם חושבים שהתינוק שלהם הוא היפה ביותר – אבל יופי זה בעיני המתבונן,  והמתבונן במקרה הזה הוא המשקיעים, הלקוחות והשותפים הפוטנציאליים שחייבים קודם להבין את הערך של המיזם לפני שנרתמים אליו.

אז יופי! הבנתי. נפל האסימון. עכשיו נחים?

ממש ממש לא. זוהי רק ההתחלה.  הדרך מהתובנה שהקהל הזה הוא היעוד שלי, ללמצוא לקוחות משלמים הייתה לא פשוטה.  זה דרש ממני מסע ארוך של נטוורקינג, פגישות קפה עם “לידים” פוטנציאליים, לתרום את זמני לכנסים וזירות שתמכו בסטארט אפים, עד שיצרתי שם בקהילה.

ההשקעה השתלמה!

אני עדיין נדהמת כל שבוע מחדש כשאני מקבלת בין 5-10 טלפונים של חברות ששמעו עלי מלקוחות שלי, הרצאות שהעברתי, משקיע שמכיר אותי וכו’.  זו זכות גדולה וכייף עצום לעבוד עם אנשים כאלה, והמפנה היה משמעותי גם עבורי.  המקום שבו אני נמצאת היום לא מובן לי מאליו, ובהחלט יכולה לומר שעבדתי לא מעט כדי להגיע לכאן, ואני יודעת שטרם הגעתי לשיאי המקצועי.

במיוחד בשבילכם – הטיפים שלי:

בהסתכלות אחורה, אני מזהה 3 דברים שעשיתי שלהבנתי עשו את ההבדל:

1) לא להכנע לנסיבות – הרבה פעמים המצב נראה בלתי אפשרי, וקל לצלול למצב של ייאוש או וויתור. על אף הקושי, לא להגיע לפסים האלה – לנשום, ולשמור על האמונה בעצמך וביכולות שלך.  ובבקשה – להתעלם מכל הקולות הנחמדים שאומרים שזה לא אפשרי ושחבל על הזמן שלכם.  אם אתם מאמינים בזה – זה יקרה בסוף!  אולי לא בדיוק כמו שדמיינתם, אבל לפעמים המציאות עולה על כל דמיון.

2) לחפש (ולמצוא) פתרונות יצירתיים – לפעמים התשובה נמצאת מתחת לאף – איפה אפשר לממש את היכולות של עצמינו בדרך קצת שונה ממה שעשינו עד היום או עם קהל יעד קצת שונה?  איך אפשר להגיע לשם?  מי הם אנשי הקשר שיכולים לסייע לנו לזנק מעל למחסום?

3) נטוורקינג, נטוורקינג, נטוורקינג – אנחנו חיים בעידן שבו יותר קל מאי פעם ליצור קשר עם אנשים שפעם חלמנו להגיע אליהם.  אל תהססו להתחבר לאנשים ב LinkedIn ולבקש פגישה, חפשו אנשים בתחומים משיקים לשלכם והציעו מערכת תגמולים הדדית להפניות, או שיתופי פעולה.  אני מצאתי שרשת Linked In היא מכרה זהב שעדיין לא מנצלים מספיק בארץ וגם בעולם.  זה כלי שיווק אדיר – יש לי שם למעלה מ 100 המלצות של לקוחות, וזה מאוד עוזר לי לסגור לקוחות חדשים.

חפשו ב MeetUp כל מיני קבוצות מפגש בתחום שלכם ותגיעו לאירועים, חלקו כרטיסי ביקור, קחו כרטיסי ביקור ושלחו מייל לאחר מכן.  אתם לא יכולים לדעת אם האדם הבא שתכירו עשוי לשנות לכם את החיים!

תפגשו עם כל מי שעשוי לעזור ולתת רעיונות והזמינו אותם לקפה או לצהריים – במרבית המקרים שמתי לב שהרעיונות שווים הרבה יותר ממה שהוצאתי על הארוחה במסעדה!

ודבר אחרון וחשוב: תמיד תגידו תודה ואף תמצאו דרך לצ’פר את אלה שעזרו.

*

רגע לפני שמסיימים…

יש לי עוד הרבה מה להגיד בנושא, אבל נראה לי ששיתפתי מספיק לעכשיו.  אומרים שאנחנו עומדים לפני תקופה לא פשוטה כלכלית – אז אני ממליצה מעכשיו – תמצאו את כל הדרכים האפשריות להפוך את עצמכם לחסיני-מיתון.  ואם אני יכולה לעזור לכם לחדד את המסרים שלכם – אני לרשותכם!

דנה אברהם

לאתר של דנה אברהם-גריפית

לעמוד הפייסבוק שלה

*

דנה ואנוכי נשמח לקרוא מה אתם חושבים ואילו שאלות שאולי צצו לכם… מוזמנים ומוזמנות לכתוב לנו כאן או בפייסבוק של דנה סיני


עוד מהבלוג של דנה סיני

תצוגה מקדימה

מחוֹללת בכרמים, מחוֹללת בחיים

חג שבועות הוא חג שאני מאד מחבבת באופן כללי.  יש תחושה של חגיגיות באוויר, ואפילו הומו-אורבנוס כמוני מסוגלת לדמיין את עצמה בתוך שמלמלה לבנה, מפזזת עם זר חרציות על ראשי בגינת הכלבים השכונתית, ואם ביתר ימי השנה, אני קרניבורית...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

חט(א)"ו באב

אני מתחילה הפעם בהתנצלות.  אני הולכת לחרב לכם את משמעות החג. מי שמכיר אותי יודע, שחוץ מהסיפור-הבלתי-נגמר שלי עם פסח, אני דווקא אדם די חגיגי... תנו לי מועד, ואני עושה לי חג. אין לי בעיה עם סוגי חגיגות שונים, של עדות שונות, של...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

סליחה מאחורי הסורגים

שנה עברה מאז שהתחלתי לעבוד כפסיכודרמטיסטית בבתי כלא.  שנה.  ואני מסתכלת על לא מעט דברים אחרת.  אני מאמינה שזה היה קורה לי לו הייתי עובדת גם במקום אחר, ולמען האמת, אכן עבדתי במקום נוסף, אבל את החמלה קיבלתי בין כתלי בית...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה