הבלוג של Hemda Gila

hemdagila

סופרת, בעלת "בין הפסקאות- ספרים ועוד" חנות מקוונת

עדכונים:

פוסטים: 44

החל מפברואר 2014

נוסעת מעבר לאוקיינוס

נוסעת מעבר לאוקיינוס/דיאנה גבלדון

1994

הוצאת כנרת

2015

מאנגלית: ברוך גפן

523 עמודים

כמה ממזרי צריך להיות סיפור, כמה קליל ומשעשע, זורם בלא הפרעה בשבילי הדמיון והפנטזיה האישית כדי לגרום לי לקרוא ארבעה כרכים שעניינם מעברים מופרכים בזמן? הא, הבו לי סקוטי מסוקס, לבוש בקילט מתנפנף, שיערו הג’ינג’י הפרוע מאיר למרחקים, עז נפש וגיבור חיל…גלגלו אל עולמו קלייר אחת מקסימה, דעתנית, תזזיתית, עומדת על שלה, אמיצה, סקרנית וזהו. כל השאר יבוא על מקומו בשלום. קסם הספר טמון בשילוב הנחמד בין עובדות היסטוריות ותיאורי זמן, מקום ושפה מדויקים לבין סיפור האהבה החוצה גבולות על זמניים בין ג’יימי לקלייר. הם חווים הרפתקאות, רדיפות, זוגיות, אובדן והקוראת מתמסרת להזדמנות הססגונית לברוח משגרת היום, לפנטז על נופי סקוטלנד הירוקים, אמריקה, לונדון, צרפת, בים וביבשה, אז והיום.
בספר השלישי, קלייר חוזרת אל ג’יימי דרך מעגל האבנים, כעבור 20 שנה. היא רופאה, מנהלת מחלקה. הקימה לעצמה חיים, השתלבה ככל יכולתה בחברה סביבה, מתחזקת בקושי רב זוגיות עם בעלה פרנק, אך מעולם לא שכחה את ג’יימי. מה עלה בגורלו? האם הוא מחכה לה או שאיבד את אמונתו בסיכויי חזרתה? איך הוא ניראה? איך יקבל אותה, בגילה? איך חייהם יראו כעת, לאור הפער הנפער ביניהם? הספר מסתיים בחטיפת איאן.

בספר הרביעי, הנועל את הסדרה, קלייר וג’יימי, כעת בשנות הארבעים שלהם, יוצאים בהפלגה לאיים הקאריביים בניסיון להציל את איאן, בן אחותו של ג’יימי מידיי חוטפיו. סכנות רבות אורבות להם, בנוסף לקשיי ההפלגה. כי הרי כולנו יודעים שג’יימי וים לא הולכים יחד…יש בוגד בקרב הצוות, זוגיות חדשה מתפתחת. ספינה אנגלית רודפת אחר ג’יימי המבוקש, פיראטים עלולים לתקוף בכל זמן, טלטלות הים, מחסור בפרטיות, הצורך בשמירה על הגיינה בתנאי לחץ, הפחד ממחלות ותזונה לקויה ועוד. הדמויות עגולות, שומרות על מאפייניהן החינניים, לטוב ולרע, ממשיכות לפעול באורח מוכר, הנותן אשליה נהדרת לקוראת המסורה שהיא ממש מכירה אותן, יכולה לצפות את הצעד הבא, שותפה לנעשה. הן לא משעממות או צפויות מדיי אלא הופכות להיות בנות בית, ממשיכות קו הגיוני בתוך עלילה רחבה. הזוגיות שלהם עומדת במבחנים חדשים, והם נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים להישרדותם. שאלות של אמונה, כישוף וקסם, של מחויבות, בדידות, משפחה, בחירה ואילוצים עוברים בחוטים דקיקים לאורך הטקסט כולו. הפעם קצוות פרומים מקבלים סגירה הולמת עד הסוף המלא. הפעם קלייר היא לא רק מרפאה אלא נפצעת בעצמה, נאלצת לאפשר לאחרים לטפל בה, לסמוך עליהם.

כתיבתה של דיאנה גבלדון קלילה, רעננה ומשועשעת, מעלה חיוך, כמו חטיף טוב ששמור לסוף היום.
ממליצה בחום, אבל לא לשכוח לקרוא לפי הסדר- נוכריה, שפירית בענבר, נוסעת מעבר לזמן, נוסעת מעבר לאוקיינוס. קריאה נעימה ואל תהססו לפנטז!

עוד מהבלוג של Hemda Gila

Thumbnail

הארכיברית

ענת לוין הוצאת אפיק 2015 211 עמודים המילים של ענת לוין מערסלות. אין לי הסבר לכך, בטח שלא מדעי. אבל תחושה אחת הלכה והתעצמה בתוכי במהלך קריאת הספר, תחושה האומרת שאם אפגוש אותה פתאם בקרן רחוב, אהיה חייבת אבל ממש חייבת לחבק...

רגע לחמישים- דברים שאני יכולה כבר להגיד בקול רם(חלק ג')

3. שינוי זה לא עובד. זה לא הולך. זה לא מצליח. אז מה עם השקעתי חודשים של תכנון, כוונה טובה והכנה. אז מה עם דיברתי עם כולם על זה, בעיקר על זה. ניסיתי לשווק. פניתי לאנשים. כתבתי מיילים, קיבלתי מיילים, עניתי על מיילים. מילאתי לי...