הבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

heli_alfasa

נטורופתית שמתמקדת בעיקר! 054-4613280

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2013

יש לי וידוי ! בפעם הראשונה מזה שנתיים הפסקתי לעשות ספורט!!! אני לא מאמינה שאמרתי את זה בקול רם… שיקרתי לעצמי- כי מידיי פעם היו לי הבלחות של הליכה פה ריצה שם..אבל בתכלס –הפסקתי.. למה??

20/11/2014

יש לי וידוי ..
בפעם הראשונה מזה שנתיים הפסקתי לעשות ספורט!!! אני לא מאמינה שאמרתי את זה בקול רם…
שיקרתי לעצמי- כי מידיי פעם היו לי הבלחות של הליכה פה ריצה שם..אבל בתכלס –הפסקתי..
למה??

כי עברתי דירה, כי נהייתי עסוקה,כי אין לי זמן בין עבודה לחברים למשפחה, כי יש אירוע, כי אין לי כח, כי רזיתי כבר אז מגיע לי לנוח..
ועוד כל מיני תירוצים שהזכירו לי את הקולות הישנים שעיכבו אותי בהחלטה לעשות שינוי אמיתי בחיי..

אתמול בלילה החלטתי לחזור למוטב….
כיוונתי שעון מעורר לשעה 7:00 ….

אני לא מאמינה שכבר בוקר…

מה הייתי נותנת כדי להישאר במיטה עוד איזה שעה שעתיים.. הנה אני מרגישה את העצלנות מנסה להשתלט עליי ולהמציא טיעונים מאוד משכנעים  למה כדאי לי להישאר במיטה ואיך ספורט זה הדבר האחרון שאני מסוגלת לעשות עכשיו.

העצלנות לא לגמרי הכניעה אותי… לא נותנת לה להשתלט…

עוד 5 דקות אני אקום… אולי בינתיים אני אחשוב על מה אני לובשת– תמיד אני משחקת את המשחקים האלה כאילו אני מחליטה החלטות חשובות ומתכננת תוכניות לפני שאני באמת מחליטה לקום מהמיטה..

7.10- מתיישבת על המיטה, עדיין בעיניים עצומות נלחמת ברצון העז לחזור למצב מאוזן

 7.15ניצחתי!! 1-0 לי, קמה מהמיטה, מרתיחה מים לקפה ומתחילה להתעורר.

אמרתי לעצמי שכדאי שלא אחשוב יותר מדיי.. התלבשתי בבגדי ספורט ויצאתי.

ממש בסמוך לתחילת האימון תוך כדי מחשבות על איך אסור להפסיק עם הספורט כי אחר כך קשה לחזור עוברת ליידי אישה בת כ-80  ב-ר -י -צ -ה !
באותה שנייה לאחר שהצלחתי להרים את הלסת שלי מהרצפה מרוב ההתפעמות מהמודל הזה שנמצא ליידי, נפרס לי חיוך ענק על הפנים וכך היא ליוותה אותי במשך חצי מסלול – איזה כיף זה להתאמן ליד השראה מהלכת..סליחה.. רצה!!

בחצי השני של המסלול דרכינו נפרדו אבל המשכתי באנרגיה גבוהה יותר ממה שכל שייק ירוק או תוסף ספורט יכול לתת .. ופתאום ראיתי שהיו אנשים שהסתכלו עליי במבט דומה לאיך שהסתכלתי על אותה אישה..

בן אדם פרקטי שכמותי ישר התחלתי לחשוב על כל מיני פעולות שיכולות לעזור בשמירה על מוטיבציה לאורך זמן:

 למצוא השראה – זה יכול לבוא מהמקומות הכי לא צפויים או מדברים שלא קשורים לספורט בכלל- כמו דמות בחיינו שהצליחה בזכות התמדה או אפילו דוגמאות להצלחה מהחיים שלנו ולשנן אותם במקום : “אין לי זמן , אין לי כח, אין לי…”

לחשוב (ואם תשאלו אותי עדיף גם לכתוב…) על מי אני אהפוך להיות בעקבות ההתמדה- במקרה שלי- ” בן אדם שעומד במילה שלו בפני עצמו, בעלת כח רצון, בעלת מסוגלות לכל דבר שאחליט לעשות”

לא ליפול לשעמום! – לשנות את הפלייליסט מפעם לפעם  וכמה שיותר טראש יותר טוב
לדוגמא: שיר טראשי

בגדי ספורט חדשים (ובגדים בכלל..) תמיד מעלים חיוך בלב..

אחד החשובים באמת.. לא להיכנס למעגל  של הלקאה עצמית- החיים לא תמיד נעים באותו קצב, לפעמים הם משתנים, (מזל!! אחרת לא היינו מתקדמים לשום מקום ונשארים קו ישר כמו במוניטור של לב שהפסיק לפעום) וגם אנחנו משתנים וצריכים להתאים את עצמינו מחדש ולהסתגל-

אז הפסקתי לעשות ספורט..

מה קרה?

שמעתי קולות ישנים, הבנתי משהו על עצמי, קיבלתי השראה מטורפת (גם לתחומים אחרים בחיים מעבר לספורט..) והמשכתי הלאה עם תחושה של פעימות לב שרוצות לטרוף את החיים!!

חלי אלפסה

054.4613280

[email protected]

 מוניטור לב 2

 

עוד מהבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

תצוגה מקדימה

שלום עולם!

איזה טעים זה עוגת גבינה- עם שכבה מתוקה של קראסט למטה, החלק הדחוס של הגבינה באמצע -שיהיה קצת רטוב כי היבשות לא ממש טעימות, והפרורים למעלה...ואוו אני פשוט יכולה לדמיין קערת פירורים של עוגת גבינה וכבר להיות רעבה...עוגת גבינה זו...

תצוגה מקדימה

פלוס מינוס 20

איך אני נראית? זו שאלה המורכבת מכל כך הרבה רבדים- קודם כל בעיני מי? כמה דעתו באמת חשובה לי? בעיני עצמי? מי אובייקטיבי? מי אמיתי? זו גם שאלה שהתשובה לה משתנה גם בהתאם להרגשה. זהו משחק פינג פונג בלתי פוסק בין מה שאני חושבת על...

תצוגה מקדימה

מי רוצה אופטימיות ב ח י נ ם ?

מי לא?! עוד מספר ימים מגיע ראש השנה, יש אוירת חג באויר, הרגשה של התחלה חדשה ונקיון, מן ריח מבטיח של משהו טוב שעומד לקרות...אך עם זאת מבלי שנשים לב מזדנבות גם ערימות של מחשבות. מי שמארח אצלו את ארוחת החג מוטרד במחשבות על כמות...

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה