הבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

heli_alfasa

נטורופתית שמתמקדת בעיקר! 054-4613280

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2013

השדים באים בלילה ולפי אביב גפן “קולעים צמות מהכאב”, במקרה שלי הם פותחים את המקרר וחולשים עליו… אז למה דווקא בלילה?

14/05/2014

השדים באים בלילה ולפי אביב גפן “קולעים צמות מהכאב”, במקרה שלי הם פותחים את המקרר וחולשים עליו…

אז למה דווקא בלילה?

קודם כל בלילה אף אחד לא רואה..

בלילה ההגנות והשמירה יורדות ואז.. חגיגה….                                                                                     זהו בסך הכל רגע אחד קטן שבו אין שליטה, אין הגנות, אין כח רצון, אין רצון, אין כח, אין בטחון..

 יש ריק, יש חולשה, יש תסכול, יש בדידות, יש עצב, יש פחד- לא תמיד בסדר הזה ולא תמיד ביחד, אבל, כל אחד מהם עומד מספיק יציב בכוחות עצמו ויכול להוות טריגר חזק ובלעדי למה שבאותו רגע אחד קטן- אין..

אכילה בלילה לרוב יוצרת מעגל מכושף שנראה כך :                                                                               אוכלים בלילה, (אוכלים או מסתערים על האוכל –עניין של סמנטיקה,תלוי כמה חלל הוא צריך למלא) קמים בבוקר עם תחושה של בור בבטן (בור עוד יותר גדול מזה שאיתו הלכתי למקרר בלילה הקודם), תחושת אשמה מטורפת על מה שקרה, פחד נוסף מהשמנה (כאילו שהוא לא היה קיים בלי קשר) והבטחה להיות “ילדה טובה” ולפצות על כך בזה שאני אוכל פחות במהלך היום.

היום יכול לעבור עם הרגשה טובה של הצלחה וחוזק ..רק שבסופו של יום שוב מגיע הלילה עם התחושה המוכרת של ה”אין” וה”יש” וגם לא כל כך אכלתי היום אז מותר לי, כשבפנים אני יודעת שהנה שוב אני נופלת… וחוזר חלילה …

אני רוצה להתעכב רגע, על הרגע האחד הקטן ואפילו רגע לפניו – לפני שמרגישים שהריק ממלא אותי , לפני שכל מיני מחשבות זדוניות מגיעות ומחלחלות לעצמות, כל אחד וסיבותיו, לפני שעושים את הצעד לעבר המקרר..

לעצור… לעשות פריז על הסיטואציה…עוד לא …עוד לא…

עכשיו …לקחת צעד אחורה פיזית (את הנפשית נשאיר לאחר כך) – הקסם נמצא ברגע הזה.. ביכולת להפוך בין ה”יש”  וה”אין” .                                                                                                                   המח שלנו לא הגיע עם אזהרה שלא תמיד חייבים להאמין למחשבות שעוברות לנו בראש ,כמובן שזה לא קורה בשניה וזו עבודה יומיומית ולא מיד אנחנו מאמינים לעצמנו בהיפוך המחשבות למשל שאין בדידות- אבל אפשר להיזכר בחברים, במשפחה, ברגעים בהם אנחנו לא בודדים -ברגע הזה באמת אין בדידות, ואז יכול להיות שתבוא תחושה שיש  שליטה ואין עצב… שווה לנסות  מקסימום זה יצליח…

אני לא משלה את עצמי שבאמת כזה קל ברגע שעומדים לפני המקרר – בשניה הזאת כבר לא חושבים ואינספור פעמים בהם כן הלכתי לעבר המקרר יכולות להוכיח זאת, אבל אני יכולה להגיד שהפעמים בהם הצלחתי לא לבחור בכיוון הזה –חזקו אותי והראו לי שזה אפשרי.

כדי להגדיל את הסיכוי להצליח מומלץ אפילו לפני שעושים פריז על סיטואציות שדורשות התמודדות, לעשות פריז על סיטואציות משמחות שגורמות לתחושה נעימה שבהם אנחנו עם משהו קרוב ולהגיד לעצמנו מבפנים: “בזה אני רוצה להיזכר כשאני מרגישה בודדה..”

 

כמה דברים שעזרו לי…

סדר – כמו שכבר אמרתי, המעגל שנוצר מאכילה בלילה מביא אותנו לפעמים לאכול פחות במהלך היום שזו טעות מאוד גדולה- אם מסדרים את הארוחות ודואגים לא להיות רעבים ולא להגיע הביתה, לפתוח את המקרר ורק אז לחשוב מה לאכול ולהתחיל להתבלבל לתוך תסריט ידוע מראש.. אפשר שהתסריט יהיה מנה ידועה ומתוכננת שמחכה במקרר.

פעילות גופנית- נאמר הכל על ספורט אך אגיד זאת שוב- יום שהיתה בו פעילות גופנית שונה לגמרי באיך שהוא נראה מיום שבו לא היתה פעילות גופנית- מבחינת מצב רוח, רמת אנרגיה, הרזיה, בריאות פיזית ועוד אינספור דברים. מעבר לכך, כשעושים פעילות גופנית ומתמידים בה יש תחושה של עשייה, שאני עומדת בהחלטות וביעדים שקבעתי לעצמי וכך גם נבנית תחושת הצלחה! מי לא רוצה להרגיש ככה?

לא להישאר לבד- יש דברים שקשה יותר לעשות לבד- בשבילי הפסקת האכילה בלילה היא אחד מהם. לכן הפסקתי להתמודד לבד בחושך ומיניתי חברה או שתיים (עדיף שתיים) שישאלו אותי בכל יום האם אכלתי בלילה .. משום מה כשיודעים שצריך לדווח על מעשה למישהו אחר ולא לעצמי זה מוביל לתוצאות – בהתחלה זה הפתיע גם אותי אבל אני לא מתווכחת עם מה שעובד לי!

חלי אלפסה

054-4613280

[email protected]

השדים באים בלילה

עוד מהבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

Thumbnail

שלום עולם!

איזה טעים זה עוגת גבינה- עם שכבה מתוקה של קראסט למטה, החלק הדחוס של הגבינה באמצע -שיהיה קצת רטוב כי היבשות לא ממש טעימות, והפרורים למעלה...ואוו אני פשוט יכולה לדמיין קערת פירורים של עוגת גבינה וכבר להיות רעבה...עוגת גבינה זו...

Thumbnail

פלוס מינוס 20

איך אני נראית? זו שאלה המורכבת מכל כך הרבה רבדים- קודם כל בעיני מי? כמה דעתו באמת חשובה לי? בעיני עצמי? מי אובייקטיבי? מי אמיתי? זו גם שאלה שהתשובה לה משתנה גם בהתאם להרגשה. זהו משחק פינג פונג בלתי פוסק בין מה שאני חושבת על...

Thumbnail

מי רוצה אופטימיות ב ח י נ ם ?

מי לא?! עוד מספר ימים מגיע ראש השנה, יש אוירת חג באויר, הרגשה של התחלה חדשה ונקיון, מן ריח מבטיח של משהו טוב שעומד לקרות...אך עם זאת מבלי שנשים לב מזדנבות גם ערימות של מחשבות. מי שמארח אצלו את ארוחת החג מוטרד במחשבות על כמות...

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה