הבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

heli_alfasa

נטורופתית שמתמקדת בעיקר! 054-4613280

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2013

איך אני נראית? זו שאלה המורכבת מכל כך הרבה רבדים- קודם כל בעיני מי? כמה דעתו באמת חשובה לי? בעיני עצמי? מי אובייקטיבי? מי אמיתי? זו גם שאלה שהתשובה לה משתנה גם בהתאם להרגשה.

05/03/2014

איך אני נראית? זו שאלה המורכבת מכל כך הרבה רבדים- קודם כל בעיני מי? כמה דעתו באמת חשובה לי? בעיני עצמי? מי אובייקטיבי? מי אמיתי? זו גם שאלה שהתשובה לה משתנה גם בהתאם להרגשה.

זהו משחק פינג פונג בלתי פוסק בין מה שאני חושבת על עצמי ומה שאני חושבת שאחרים חושבים עלי, אפילו עכשיו כשאני מינוס 20 ק”ג….

עם כל זה שאני אמוציונאלית, אני בדרך כלל בן אדם די ריאלי שמנסה להסתכל על דברים כמו שהם עד כמה שאפשר (אולי זה מה ששומר עלי ומאפשר לי להתמודד עם כל מיני מצבים שקורים בחיים כי יש חוקיות והכל נמצא בתבניות – וככה אם יש כאוס הוא נכנס למסגרת).

כך גם לגבי המראה החיצוני, אני תופסת מעצמי אחת שיודעת איך היא נראית, לא מדמיינת שאני יותר שמנה או חלילה יותר רזה ממה שאני… ולמרות זאת גם אני נפלתי לחוסר פרופורציות… ערב אחד ישבתי עם חברים ופתאום אחד מהם זרק לי הכי בדרך אגב:”ראיתי תמונות שלך מלפני כמה שנים והייתי בהלם מאיך שהשתנית,פשוט בן אדם אחר”… וצחק עלי שזה כמו בסדרה “חברים” שנזכרים במוניקה של פעם.. (הוא לא הבין עד כמה שהוא צודק)

באותו רגע ממש הסתקרנתי לראות מי הדמות הזאת שהוא ראה שכל כך שונה מאיך שאני נראית עכשיו.. והיה רגע שממש נתקעתי על התמונות ומה שעבר לי בראש זה האם אני באמת כל כך שונה??… חבר אחר בלי שאני אדע, ידע שמה שאני צריכה זה לראות את השינוי – וצילם אותי ברגע הזה והראה לי שאפשר לסיים את לופ המחשבות הזה..
beforeafter
עם המשקל שירד, משילים עוד כל מיני דברים – אני קצת שונאת קלישאות אבל גיליתי שזו במקרה נכונה. שמתי לב שאנשים שמכירים אותי כל החיים, פתאום קשה להם לראות את השינוי שחל בי והם עדיין מתייחסים אליי כמו שהייתי פעם –סגורה,מופנמת ,נוחה ,מתפשרת- ממש ספפה של עמינח.. עכשיו פתאום אני לא כל כך נוחה, עומדת על שלי כשצריך, לא כנועה ובטח שלא מתפשרת.. וכמו שמתאים למשחק פינג פונג זה יכול להחזיר אותי להרגיש +20 עם כל מה שזה אומר-ילדה ,ביישנית,מרצה אנשים, אוכלת את הרגשות, מקבלת את הכל גם אם זה בא על חשבוני –ובלב מדמיינת איך אני סוגרת את החללים שנוצרים לי בבטן עם איזה עוגה, שוקולד או כל פחמימה מפתה אחרת.. היו תקופות שלא ידעתי שאני סותמת חללים ופשוט עשיתי את זה בלי לחשוב או להבין מה קורה ולמה..

brand new me הוא שיר שנראה שנכתב לאהבה ישנה, דמות מהעבר שפתאום רואה את ה”אני החדשה”.מבחינתי לא מדובר באהבה ישנה אך בהחלט דמות מהעבר- אני!

brand new me

למי שהיה עצלן כדי להקשיב אני מצטטת:
It’s been a while, I’m not who I was before
You look surprised, your words don’t burn me anymore
Been meaning’ to tell ya, but I guess it’s clear to see
Don’t be mad, it’s just a brand new kind of me
Can’t be bad, I found a brand new kind of free….

If I talk a little louder
If I speak up when you’re wrong
If I walk a little taller
I’d been under you too long
If you noticed that I’m different
Don’t take it personally
Don’t be mad, it’s just a brand new kind of me

וטיפ קטן לסוף…
לתעד- את הירידה במשקל- לי היה קשה למצוא תמונות before והיה לי חבל כי זה עושה הרגשה טובה לראות את התהליך מתחילתו ועד שמשיגים את המטרה. ממש להסתכל לשינוי בעיניים ולחייך.

התיעוד יכול לתת הרבה מוטיבציה להמשיך ולהתמיד, מי לא אוהב טפיחה על השכם במיוחד בדבר כזה שנתפס כדבר שקשה להצליח בו… אבל אם אני הצלחתי..

חלי אלפסה
054-4613280
[email protected]

עוד מהבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

Thumbnail

שלום עולם!

איזה טעים זה עוגת גבינה- עם שכבה מתוקה של קראסט למטה, החלק הדחוס של הגבינה באמצע -שיהיה קצת רטוב כי היבשות לא ממש טעימות, והפרורים למעלה...ואוו אני פשוט יכולה לדמיין קערת פירורים של עוגת גבינה וכבר להיות רעבה...עוגת גבינה זו...

Thumbnail

מי רוצה אופטימיות ב ח י נ ם ?

מי לא?! עוד מספר ימים מגיע ראש השנה, יש אוירת חג באויר, הרגשה של התחלה חדשה ונקיון, מן ריח מבטיח של משהו טוב שעומד לקרות...אך עם זאת מבלי שנשים לב מזדנבות גם ערימות של מחשבות. מי שמארח אצלו את ארוחת החג מוטרד במחשבות על כמות...

Thumbnail

די לדבר...

מתארגנת לדייט...מתקלחת, מתלבשת , מחליפה בגדים,מחליפה שוב בגדים- בסוף מחליטה ללכת על נוחות עם טוויסט.. גלוס בשפתיים, שפריץ של בושם... ויצאתי.. למען האמת עבר זמן מאז שהסכמתי לתת למשהו הזדמנות אמיתית והפעם היתה לי תחושה...

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה