הבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

heli_alfasa

נטורופתית שמתמקדת בעיקר! 054-4613280

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2013

בפעם הראשונה שלי היתה לי הרגשה מוזרה בגוף, של משהו לא מוכר שקורה לי, כאילו משהו משתלט עליי ואני רק צריכה להתמסר אליו…

12/09/2013

בפעם הראשונה שלי היתה לי הרגשה מוזרה בגוף, של משהו לא מוכר שקורה לי, כאילו משהו משתלט עליי ואני רק צריכה להתמסר אליו…

ממש לא!!

בפעם הראשונה שהחלטתי לעשות ניקוי כבד- היה לי כאב ראש מהסוג שמשתק אותי, זורק אותי למיטה עם חושך מוחלט וכרית על הראש, לא הייתי מוכנה לזה.. האמת היא שלא הצלחתי להתמודד עם זה והפסקתי..לא היתה שום אפשרות שהייתי מסוגלת להמשיך.
מי שמכיר אותי יודע שאני לא מוותרת לעצמי, במיוחד לא בנושאים כאלו בהם כח המחשבה צריך לחזק אותי ולאפשר לי לבצע ולסיים משהו שכל כך רציתי לעשות.

לפני הכל, חשוב לדעת שכתוצאה מאכילה לא מאוזנת, תרופות, מתח נפשי לאורך השנים ועוד כל מיני , הכבד, שתפקידו העיקרי לפנות רעלים מהגוף, לא עומד בעומס. לכן מומלץ לבצע ניקוי כבד, אשר מקנה סוג של התחלה מחדש לגוף.. כמו ניקיון יסודי..ובאמת הרגשתי עייפות, כבדות, אם להיות כנה גם אי סדירות במערכת העיכול ולמדתי נטורופתיה -אז התפקיד מחייב להתנסות..

לאחר שהתאוששתי מהמהלומה הבנתי שלא מספיק להיות גיבורה ולהחליט לעשות ניקוי, הטעות שלי היתה שלא תכננתי מראש- אז התחלתי לתכנן…

דבר ראשון, צריך לעשות הכנה לניקוי – להוריד הרגלים שמעמיסים על הכבד שלי ומפריעים לו לבצע את תפקידו כמו למשל להפחית במאכלים שקשים לעיכול.
שנית, לבחור להתחיל את הניקוי בימים בהם לא אצטרך להתאמץ יותר מדיי ( או בכלל..) כמו למשל בסוף השבוע בו אני יכולה לרבוץ כאוות נפשי ולתת לגוף להתחיל את התהליך של הניקוי במנוחה.
וכמובן, אחד הדברים החשובים, שלפעמים לוקח הכי הרבה זמן, זו ההכנה הנפשית לכך שלתקופה שאותה הגדרתי כתקופת הניקוי יהיו חוקים משלה…

בהתחלה באמת היה קשה, הרגשתי חלשה והרגשתי את הוריד מתחיל לפמפם בראש אבל הפעם הייתי מוכנה לזה עם מקלחות קרות ושמנים לכאבים אם יהיו.
באמת רציתי שזה יעבור כבר, תהיתי איפה ההרגשה הקלילה , הצלילות המחשבתית, הבהירות, ההרגשה של הויטליות שמדברים עליה כל כך הרבה כשמדברים על ניקוי??? איפה כל זה??
כל מה שיכלתי לחשוב עליו זה: איפה האוכל הטעים? הכל הרגיש לי כל כך טפל, מה שלא עשיתי ואיך שלא ניסיתי להסתכל על המצב הכל הסתכם בתחושה של מה אני עושה לעצמי?

ואז…. קרה קסם (ממש אחרי יומיים שלושה…),הרגשתי ממש כמו שמגלים משהו בפעם הראשונה, הבנתי שבכלל לא ידעתי מה הטעם של האוכל שאני אוכלת – לא ידעתי מה הטעם האמיתי של העגבניה, מה הטעם האמיתי של המלפפון… ברור לי שזה לא כזה מגרה אבל ההרגשה הזו היתה איתי גם אחרי הניקוי- הרגשתי טעמים…

הרחתי יותר טוב.. הרגשתי ריחות בצורה יותר חדה.. ובכלל הייתי חדה יותר.. כן כן לא עבדו עליי גם הצלילות המחשבתית הגיעה.. ואיתה גם הרגשת הקלילות הפיזית- נהייתי עירנית והרגשתי פשוט טוב.
ובנוסף לכל זה, ירדתי 4 ק”ג… שלא עלו אחר כך!!! אם זה מה שחשבתם שקרה..

רוצים גם?
רוצים להגיב או להתייעץ? אתם מוזמנים..
טל: 054-4613280
מייל: heli_[email protected]

עוד מהבלוג של חלי אלפסה - הסיפור שלי עם אוכל

תצוגה מקדימה

שלום עולם!

איזה טעים זה עוגת גבינה- עם שכבה מתוקה של קראסט למטה, החלק הדחוס של הגבינה באמצע -שיהיה קצת רטוב כי היבשות לא ממש טעימות, והפרורים למעלה...ואוו אני פשוט יכולה לדמיין קערת פירורים של עוגת גבינה וכבר להיות רעבה...עוגת גבינה זו...

תצוגה מקדימה

פלוס מינוס 20

איך אני נראית? זו שאלה המורכבת מכל כך הרבה רבדים- קודם כל בעיני מי? כמה דעתו באמת חשובה לי? בעיני עצמי? מי אובייקטיבי? מי אמיתי? זו גם שאלה שהתשובה לה משתנה גם בהתאם להרגשה. זהו משחק פינג פונג בלתי פוסק בין מה שאני חושבת על...

תצוגה מקדימה

מי רוצה אופטימיות ב ח י נ ם ?

מי לא?! עוד מספר ימים מגיע ראש השנה, יש אוירת חג באויר, הרגשה של התחלה חדשה ונקיון, מן ריח מבטיח של משהו טוב שעומד לקרות...אך עם זאת מבלי שנשים לב מזדנבות גם ערימות של מחשבות. מי שמארח אצלו את ארוחת החג מוטרד במחשבות על כמות...

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה