הבלוג של helen_zeli

helen_zeli

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מאוקטובר 2015

אמהות רבות מעוניינות להניק, אולם לא תמיד ההנקה מתאפשרת בדיוק כפי שהיו רוצות. לעתים יש קשיים שונים המונעים מן התינוק לינוק תמיד ישירות מן השד, והאם נאלצת לספק לו את התזונה בדרך אחרת. אמהות רבות בוחרות לשאוב חלב אם לילדם. לעתים קרובות, כשהתינוק עדיין יונק ועליו להיכנס למסגרת עקב חזרה של האם לעבודה, האם תבחר לשלוח לילדה חלב שאוב לגן, כדי לתת לו את הדבר הכי קרוב למה שהוא מכיר- חלב אם.

למרות שבתיאוריה, שאיבת חלב אם נשמעת כמו פעולה פשוטה ונטולת סיבוכים, בפועל אמהות רבות מתקשות לשאוב את הכמות הנחוצה לתינוק, מסיבות כאלה ואחרות. אצל אמהות מסוימות, בעת הנקה יהיה שפע חלב, בעוד שבעת שאיבה החלב ימאן להגיע. אחרות מרגישות שהשאיבה אורכת זמן רב מדי.

כולנו מכירות את הטיפ החשוב ביותר: לשאוב תוך כדי צפייה בתמונות או בסרטונים של התינוק, או, אם אפשר, בנוכחותו. הקרבה לתינוק מפעילה את המרכזים במוח האחראיים על ייצור החלב, ומקלים על פעולת השאיבה. לחץ משפיע על ייצור החלב. על מנת לאפשר לחלב לזרום בחופשיות בצינוריות, עלינו להיכנס למצב רוח נינוח.

במאמר הקרוב נפרט על שיטת שאיבה שהצילה אמהות רבות מלהתייאש מהשאיבה:

שיטת שאיבה 7-5-3

בשיטה זו, האם שואבת “במקבצים”: בהתחלה 7 דקות מכל צד, לאחר מכן 5 דקות מכל צד, ולבסוף 3 דקות מכל צד. הרעיון הוא לתת לכל צד לנוח ולצבור חלב בעקבות גירוי השד השני. לאשה השואבת במשאבה דו צדדית, כמובן שאין צורך להחליף בין הגביעים, אלא פשוט לאפשר מנוחה באותם אינטרוואלים: 7 דקות שאיבה, 7 דקות מנוחה, 5 דקות שאיבה, 5 דקות מנוחה וכו’.

טיפים נוספים לשאיבה מוצלחת:

  • שאבי בבוקר. בשעות הבוקר, בייחוד לפנות בוקר, השד גדוש יותר בחלב, ולכן השאיבה תהיה פשוטה ונעימה יותר, ובעיקר מהירה יותר.
  • נסי לשאוב מיד לאחר ההנקה. החלב מיוצר על פי עקרון של דרישה. היצע וביקוש. נסי לחבר את המשאבה לאחר שתינוקך סיים לינוק, על מנת לאותת לשד להמשיך לייצר את החלב.
  • חממי את האיזור. לעתים שימוש בקרית חימום (כמובן בטמפרטורה נעימה) או מקלחת חמה יעודדו ייצור חלב אפקטיבי.
  • פני זמן בלעדי לשאיבה. נכון שהרבה יותר מפתה לצפות בטלויזיה או לדבר בטלפון תוך כדי, אולם כדאי שלפחות בהתחלה, עד שתהפכי למקצוענית, תרשי לעצמך להתפנות מכל עיסוק אחר, ולהתרכז בתינוק שלך, על מנת להגביר את רפלקס ייצור החלב.

חלב אם- לתת לו את הטוב ביותר

עוד מהבלוג של helen_zeli

על האכלה תומכת הנקה- כל מה שרצית לדעת כדי להימנע משביתת הנקה

אחרי כמה חודשים שנתת לתינוק שלך את הטוב ביותר שלך, הגיע הזמן לחזור לעבודה. על יתרונות ההנקה אין צורך להרחיב, וודאי שאם הנקת עד כה, את כבר מודעת לחשיבות ההנקה. אז איך משמרים את כל הטוב הזה, גם כשאת לא נמצאת ליד הבייבי כ"כ הרבה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

8 עובדות שלא ידעתם על העין

אומרים שהעיניים שלנו הן המפתח לנפש. דרכן אנחנו רואים את העולם ודרכן העולם רואה אותנו בחזרה. כשהראייה מיטשטשת אנחנו רצים לבצע בדיקת ראיה אך לא תמיד יודעים מה מסתתר מאחורי המדע המדויק הזה שנקרא לראות ולהיראות. כדי להבין...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

יתרונות השימוש במוצץ

אנו יודעים כי תינוק, בחודשים הראשונים לחייו, מכיר את העולם דרך הפה. לא סתם נקרא השלב הזה "השלב האוראלי". הורים רבים מתלבטים האם כדאי להרגיל את התינוק למוצץ. ההתלבטות האם לתת ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה