הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - חוקרת תודעה ומומחית לתכנות תת המודע. מייסדת שיטת "מטא פסיכולוגיה™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי,... +עוד

פריידי מרגלית - חוקרת תודעה ומומחית לתכנות תת המודע. מייסדת שיטת "מטא פסיכולוגיה™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 101

החל מאפריל 2010

מהי הנוסחה לזוגיות מודעת ובונה? תמורה מחלקת את האנושות לארבעה צבעים עיקריים של טיפוסים. לטענתה, לכל צבע מבנה אישיות משלו, שפת גוף, מזג, אופי, יכולת לנתח מידע בדרך מסוימת, נטיות ושלל תכונות ואיכויות שונות… הפתרון הוא בידיעת השפות השונות ושימוש נכון בהן. כשם שלא יעלה על הדעת לדבר צרפתית עם מי שדובר רק עברית ועוד לצפות שהוא יבין, כך לא יעלה על הדעת לדבר עם אדם בצבע “אדום” שפה “כחולה” ולהפך… בואו לזהות את צבע האישיות שלכם וללמוד את שפות הצבעים השונות ובכך לשדרג את הזוגיות בחייכם!

27/01/2013

freidyבפוסטים הקודמים עסקנו בסוגיית המכניקה של האהבה עפ”י ד”ר הנדריקס – בחלק הראשון הבנו את האופן בו תת המודע נמשך ומתאהב, מה גורם לו לפרפר בנוכחות בן אדם אחד בעוד שהאחר אינו מפעיל בו כלום… הבנו גם שתת המודע מוביל אותנו באופן לא רצוני לשחזר את מכאובי הילדות שלנו, הוא שואף לייצר מצע זהה ככל הניתן לילדות בה גדלנו, ודווקא משם לייצר את הריפוי. בחלק השני הבנו, לפחות ברמת התאוריה, כי על מנת לצאת מלופ של זוגיות שהתחילה בסערה גדולה והפכה למאבק כח אחד גדול – אנחנו חייבים להפוך אותה ל”זוגיות מודעת”. זוגיות מודעת היא האופציה היחידה לייצר ריפוי לכאבי הילדות ולהחזיר את החברות, התשוקה ואהבת אמת הביתה.

עד כאן ברור, אבל איך מייצרים זוגיות מודעת?

תקשורת. תקשורת. ועוד פעם תקשורת!

אחרי שהפנמנו שלזוגיות שלנו יש מטרה סמויה: ריפוי פצעי הילדות, אנחנו מפסיקים ל”האשים” את בן זוגנו ולצפות שהוא אכן יביא מזור לכאבנו. אנחנו לוקחים אחריות ומבינים כי הדברים שאנחנו הכי מקטרים עליהם בבני הזוג שלנו, הם הדברים המדויקים שתת המודע זימן עבורנו. בנקודה זו אנחנו מתחילים להבין שמתחת לצרכים ולטענות היומיומיות שלנו קיימות בעיות ילדות עמוקות יותר, ואנחנו עוברים להתבוננות באמצעות משקפי רנטגן  - ראייה מודעת, ואז החיכוך והמגע היומיומי נעשה עמוק משהיה ותחושת ההבנה הפנימית והזוגית מתחזקת.

בשלב זה, השאיפה הינה לייצר נפרדות בדימוי שיצרנו לבן הזוג שלנו. ההבנה שהשלכנו עליו הרבה מתכונות ההורים שלנו (החיוביות והשליליות כאחד) ובכך טשטשנו את הדימוי הנפרד שלו. נדרשת ההתחייבות מול עצמנו ומולו לקחת אחריות ולשתף בצרכים וברצונות המדויקים שלנו ממנו (וכמובן הפוך) מתוך נקודת הנחה שרק אם נגיד בצורה ברורה מהם צריכנו – נוכל לקבלם. אבל בסוגייה זו – תקשורת לקויה – הינה לרועץ לרבים מאתנו. “לא משנה כמה אני מנסה להגיד לו, הוא לא מבין/לא מקשיב וכדו”… “אני אומר לה פעם אחר פעם, אך כאילו כלום…” משפטים מוכרים בוורסיה כזאת או אחרת?

כן. כי גם על תקשורת צריך לעבוד ולהפוך אותה למודעת!

והנוסחה היא: חיים בצבע!

תמורה – פסיכולוגית טראנס קוסמית עמה אני מתקשרת ומלמדת את הטקסטים המדהימים שלה, גורסת שהאנושות מתחלקת לארבעה צבעים עיקריים של טיפוסים: אדום-כחול-צהוב-וירוק. לטענתה, כל צבע אנושי מעיד על מבנה אישיות מוגדר ומדבר בשפה שונה לחלוטין. כשם שלא יעלה על הדעת לדבר צרפתית עם מי שדובר רק עברית ועוד לצפות שהוא יבין, כך לא יעלה על הדעת לדבר עם אדם בצבע “אדום” שפה “כחולה” ולהפך…

לכל צבע מבנה אישיות משלו, שפת גוף, מזג, אופי, יכולת לנתח מידע בדרך מסוימת, דימוי עצמי, נטיות, ושלל תכונות ואיכויות שונות. כך שלדוגמא, אם בן הזוג שלי בצבע אדום, מה שמרמז על היותו אדם קצר רוח, ממוקד מטרה ושומע רק את השורה התחתונה. ואני בצבע כחול – ובעברית: מלאת השראה, רעיונות, סיפורים ופרטים… וכרגע אני רוצה לרתום אותו לטובת שינוי הגן של הילדה/מעבר דירה או כל עניין אחר, אני חייבת לדבר את השפה שלו אם אני רוצה שהוא לא רק ישמע אותי, אלא גם יבין ויירתם. או אם בת הזוג שלי בצבע “ירוק” מה שהופך אותה לאדם מאד יסודי, עמוק, בוחן כל נתון לפרטיו ונוטה להעמקת יתר לעיתים. אם אני רוצה לשכנע אותה לטוס איתי לתאילנד באופן ספונטני או להשקיע בפרויקט עסקי חדש ממנו אני מתלהבת, אני חייבת לבוא אליה עם כל הנתונים והתשובות שיסייעו לה לקבל את ההחלטה אליה אני מכוונת. כלומר, אני בעצם צריכה ללמוד את השפה שלה כדי שאוכל לתקשר עמה בצורה איכותית ולהעביר לה את  המסרים והצרכים שלי באופן שהיא תבין באמת, לא רק תשמע.

תמורה מסיימת את העברת המידע בעניין הצבעים באמירה ברורה ומאד חד משמעית: אנחנו לא אמורים לשנות את צבעו של בן זוגנו, וגם לא לערבב אותו עם הצבע שלנו. אדום וירוק לא אמורים להפוך לסגול ברמת התקשורת. להפך, מחובתו של כל צבע לשמור על האותנטיות שלו. על האיכויות והתדרים השמורים רק לו. המשימה פשוטה בהרבה: בסך הכל להבין ולדבר על שלל השפות (ואת האמת, הן לא כאלה מורכבות) ובכך לשמר על ה”עצמי” האינדיבידואל בתוך המערכת הזוגית. זהו המתכון שלה, ובו נרחיב ונעמיק בפוסט הבא.

בינתיים, אני רוצה להזמין אתכם לסדנת “חיים בצבע” – סדנא חד פעמית שאני עורכת ביום שישי הקרוב 01.02

בסדנא נאבחן את הצבע האישי שלנו ונלמד לזהות בקלות את צבעו של בן זוגנו, ובכלל של כלל האנשים העומדים מולנו במערכות יחסים מהותיות  (ילדים/הורים/קולגות ועוד) נלמד להבין את שפתו של כל צבע, ויתרה מכך, נקבל הוראות הפעלה והנחיות ברורות איך לדבר עם כל צבע, איך לרתום אותו לשינוי, לשוחח עמו טלפונית, להעביר עליו ביקורת בשעת הצורך,  ואפילו… איך הוא אוהב סקס. כן, עד כדי כך זה מוגדר וברור.

לפרטים נוספים והרשמה לסדנא המתקיימת בשישי הקרוב מוזמנים להירשם בלינק המצורף. מספר מקומות אחרונים!

אהבת אמת ולהתראות בפוסט הבא,

פריידי

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

תצוגה מקדימה

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

תצוגה מקדימה

לצאת מהמטריקס - לגלות את תת המודע

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

תצוגה מקדימה

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה