הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה... +עוד

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאפריל 2010

מוקדש באהבה לכל תלמידי ואורחי מרחב מודעות שחוו את תדר “התגלות” בערב שבועות וזכו לשמוע את קול אלוהים מדבר מתוכם…

28/05/2012

H39A9165-s

קלף השבוע: נ-מ-ם - להקשיב לקול הפנימי

באמצעות התדר הגלום בצופן אותיות זה נוכל לשמוע את לחישתה השקטה אך הברורה של הנשמה.

מתן תורה היה ארוע חד פעמי של התגלות קולקטיבית של האלוהות לבני האדם. עד לארוע זה האל דיבר בצורה גלויה וישירה עם מספר מצומצם של אנשים בעלי דרגה רוחנית גבוהה במיוחד, אך בחוויה זו נוכחותו התגלתה לכלל העם. חוויה רוחנית טרנספורמטיבית שהטביעה חותם בDNA  הביולוגי והנשמתי. בעקבות אותה הארה נוצר גן רוחני המעיד על ההתנסות הנ”ל וכל שצריך הוא רק לעורר את הגן ולהגיע לרמת תודעה גבוהה.

קלף השבוע ממשיך את תדר ההתגלות האלוהית ומאפשר לנו לעצור ולדומם מנועים. דווקא מתוך השקט, ב”קול דממה דקה”, להקשיב ולשמוע את קול הנשמה ולייצר חיבור ישיר לתת המודע. להתבונן ברצונות, במאווים ובתשובות המדויקות ביותר החבויות בתוכנו.

ננמיך השבוע את הרעשים החיצוניים, את הקולות, את העצות ואת ההפרעות. נתכוונן פנימה לתוכנו בחיפוש אחר האמת הפנימית שלנו.

חפשו את ההשראה בתוככם!

כולנו מחפשים מקורות השראה חיצוניים, רב/מטפל/מתקשר שיספק לנו תשובות. אבל מטפל טוב בסך הכל ישב מולנו ובענווה ראויה ישקף את פנים הנשמה שלנו, יסייע להעלות למודע את מה שלעיתים חבוי במעמקי תת המודע. הפסיכולוגיה טבעה את המונח MIRROING (השתקפויות) המאפשר גילוי של צדדים שונים בנפש האדם מתוך שיקופים שמייצר עבורו המטפל שמולו. כתבתי בעבר פוסט שלם המוקדש לנושא “מראה מראה שעל הקיר” – על היתרונות הברורים של תהליך קבוצתי , שלא בכדי נקרא “היכל המראות”, משום שברגע שנכנסים לתוכו, לא נתקלים במראה אחת (מטפל) אלא בהיכל שלם של מראות ושיקופים (כל חברי הקבוצה). זהו מרחב המאפשר התבוננות בעצמנו מתוך מספר זוגות של עיניים בו זמנית. ומתוך השיקופים וההשלכות הנוצרות בחדר, ישנה הזדמנות תרפואיטית שאין שניה לה, שלא לדבר על העצמת הקול הפנימי ובנית אמון בו.

“החבר הטוב ביותר והיקר ביותר שלנו הוא עצמנו” (ספר הידע)

היכולת להקשיב לקול הפנימי קיימת אצל כל אחד , התנאי היחידי טמון בהנמכת ווליום הרציונל ובו זמנית חידוד והגברת האינטואיציה. דרך נוספת להקשיב לקול הפנימי היא באמצעות מדיטציה. אל תטעו, כשאני מדברת על מדיטציה אני לא מתכוונת לישיבה של שעה וגם לא חצי שעה בתנוחת זן מסורתית. אושו אמר שהמדיטציה של המאה הנוכחית היא מדיטציה אקטיבית. תוך האזנה למוזיקה, הליכה או תנועה. כל דבר המאפשר הפוגה מרצף המחשבות ובאמצעות כך חיבור פנימי לתת המודע.

אני בטוחה שבדקות הראשונות יסיחו אתכם מחשבות מטרידות ופתאום תצוף רשימת מטלות ארוכה… אל תנסו בכח לעצור את ברז המיינד, פשוט הניחו לו. התבוננו בו אך אל תעצרו ותסחפו לתוכו. אט אט זה ילך וישקט. שם בדיוק יחכה לכם השער אל הקול הפנימי, אל האני הגבוה, אל מסתרי תת המודע. לא משנה איך שתבחרו לקרוא לזה, דבר אחד ברור ומובטח: כאשר תקשיבו לקול המופלא והשקט הזה תהיו בסינכרון מלא עם הנשמה. שם מצויות התשובות הנקיות והמדויקות ביותר עבורכם.

טיפים לחיבור לקול הפנימי

  • רעשים חיצוניים עלולים להפריע בתחילת דרככם, בחרו מקום שקט, חשוך ונעים.
  • חיבור לאני הפנימי אינו תרגיל למח ואינו כרוך בריכוז. נסו להיות הצופים מהצד, מתבוננים מבחוץ ללא כל מעורבות רגשית.
  • התבוננו בנשימות שלכם ונסו להעמיק אותם.
  • כבדו כל קול שעולה בתוככם. נטרלו שיפוט או זלזול…

השבוע נהדהד שאלות בסגנון: מה אני רוצה? האם אני קשוב לדברים שאני אוהב? מה גורם לי אושר? עד כמה אני מטפח את מערכת היחסים שלי עם עצמי? האם אני מקדיש מספיק זמן לעצמי? מהו הדימוי העצמי שלי? האם אני חש ראוי לאושר/ אהבה/הגשמה?

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

תצוגה מקדימה

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

תצוגה מקדימה

לצאת מהמטריקס - לגלות את התודעה

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

תצוגה מקדימה

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה