הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה... +עוד

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאפריל 2010

אם נעשה טובה לשלושה אנשים, חברים או זרים, נעניק ונחלוק עמם ללא כל מטרת רווח או הכרת תודה. אותם שלושה, במקום להשיב לנו טובה, ימשיכו להפיץ את הטוב לשלושה אנשים נוספים… אשר יפיצו גם הם…. וכן הלאה וכן הלאה… נוכל בקלות להגיע למצב של נתינה ושפע גלובלי (הסרט PAY IT FORWARD)

29/04/2012

 

H39A9165-s

אני בסיומו של שבוע רווי טקסים. זה התחיל בסדנת סופ”ש מנהיגות, המשיך בטקס פתיחת שפע  והסתיים בטקס סיום וחניכה. המוטיב החוזר בכל הטקסים היה “להעביר את זה הלאה”, לחלוק ולשתף את האחר בידע, בחכמה ובשפע שברשותנו.

לפיכך לא הפליא אותי להרים הבוקר את קלף הקבלה השבועי ולגלות שהקלף הנבחר הוא לא פחות מצירוף האותיות: מ-ל-ה.

משמעות הצופן מ-ל-ה: להעביר את זה הלאה. לחברים, למשפחה ולאנושות כולה.

באמצעות צירוף זה אני מתמלאת רצון ומוטיבציה לחלוק את כל שברשותי עם האחר: ידע, אהבה, עוצמה, השראה וכל איכות אחרת. להפיץ הלאה ולפזר אבק פיות לכל עבר. ככל שאחלוק בשפע הפנימי שלי (רוחני וחומרי כאחד) אעצים את עצמי ואת סביבתי!

אתם בטח זוכרים את הסרט “תעביר את זה הלאה” (PAY IT FORWARD) מתחילת שנות האלפיים. אמנם סרט קיטש הוליוודי אך מסביר את הרעיון בצורה רהוטה: אם נעשה טובה לשלושה אנשים, חברים או זרים, נעניק ונחלוק עמם ללא כל מטרת רווח או הכרת תודה. אותם שלושה, במקום להשיב לנו טובה, ימשיכו להפיץ את הטוב לשלושה אנשים נוספים… אשר יפיצו גם הם…. וכן הלאה וכן הלאה… נוכל בקלות להגיע למצב של נתינה ושפע גלובלי.

היכולת לחלוק ולהשפיע זוהי העוצמה האמיתית שאדם נדרש לה בכדי לשגשג. אור הוא התגלמות השפע, ככל שניקח ממנו לא רק שאינו ייגרע, אלא ילך ויוסיף, ילך ויתעצם. זהו הדי.אנ.אי. של השפע.

אל תתנו דגים, תנו חכה…

עפ”י תורת הקבלה, דרגת השפע הגבוהה ביותר היא לרצות לקבל על מנת לתת. לחלוק ולסייע באופן שיעמיד את המקבל על רגליו ויאפשר לו להתבסס בכוחות עצמו.

הצורך הבסיסי שלנו כאנוש הוא לחוש שזקוקים לנו, שיש משמעות לקיומנו. בשל כך דרגת השפע הגבוהה ביותר היא לתת לאדם חכה בניגוד לדגים… לסייע לו למצוא עבודה ולהתבסס בעסקיו, למצוא דרך פעולה שתהפוך אותו מאדם מקבל לכזה המסייע לאחר.

חז”ל אומרים: “במידה שאדם מודד, מודדין לו”. מתישהו במהלך חיינו כל אחד מאתנו נתקל במצבים בהם הוא תלוי בטוב לבו ונדיבותו של האחר. הדרך בה אנחנו מושיטים עזרה תכריע בשאלה כיצד ישחק לנו המזל באותן עיתות קשות.  בסופו של יום “להעביר את זה הלאה” זהו תהליך מחזורי: המתנות שנעניק לאחר ישובו אלינו…. סימבול השפע המוכר לנו כאן היטב במרחב מודעות הינו ה-8 האינסופי הניזון ומזין, מזין וניזון ולעולם אינו מסתיים. ככל שניתן, נזכה בהתאמה לקבל יותר.

 

להעביר את זה הלאה

השבוע בסימן נתינה!

אל תפחדו לחשוף ידע, טכניקות ואינפורמציה מחשש שיילקחו מכם. שתפו כל שברשותכם עם העולם ותזכו לידע נרחב ומתקדם אף יותר.

ובנוסף, מחויבות אישית:

אני מתחייב במהלך החודש הקרוב (מאי 2012) “להעביר את זה הלאה”  לשלושה אנשים:

1. שם האדם: __________________________

אעביר לו הלאה: ________________________

2. שם האדם: _________________________

אעביר לו הלאה: ________________________

3. שם האדם: _________________________

אעביר לו הלאה: ________________________

*בסוף החודש, אבקש מכם לעקוב ולציין איך עמדתם במימוש המחויבות. פרס איכותי מובטח למעבירים…

שנזכה תמיד לתת!

אהבת אמת, פריידי

*הנחיות לשימוש בקלף השבוע: על מנת להשתמש בצרוף הקבלי, יש לעצום עיניים, לדמיין את האותיות ולהתכוונן על משמעות הצירוף. במקרה שלנו השבוע: להעביר את זה הלאה. לחלוק ולהשפיע עם העולם.  להרגיש כיצד תדר הנתינה חובר וזורם בעורקינו. נסו לצרוב את האותיות בזכרונכם וללכת עמן במהלך כל השבוע.

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

Thumbnail

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

Thumbnail

לצאת מהמטריקס - לגלות את התודעה

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

Thumbnail

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים