הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה... +עוד

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאפריל 2010

מהו חופש עבורכם? הקונוטציה הראשונה שלי לחופש היא… שפת הים בתאילנד, משתזפת למוות ונוגסת בהנאה אננס עסיסי…

17/04/2011

 בימים האחרונים אני עסוקה בנסיון לברר מהו חופש עבורי? כמובן שהתמונה הראשונה שעולה לי היא שלי על שפת הים בתאילנד, משתזפת למוות ונוגסת בהנאה אננס עסיסי… אבל כשאני מזכירה לעצמי שלאור הטרנספורמציה הרוחנית שאני חווה רצוי שאחשוב על קונוטציות מהותיות יותר לחירות, “עצמי” אכן נמלאת רצינות ומשיבה לי לאחר מחשבה עמוקה שחופש אמיתי הוא ללא ספק חופש מחשבתי.

“אדם חופשי הוא מי שאיננו מפחד ללכת עד הסוף במחשבתו” (לאון בלום)

על פי תפיסתו של אפלטון, לא קיים המונח חופש מחשבה טהור. לטענתו, אנחנו שבויים בידי החושים שלנו.  זכרונות ילדות כמו גם תמונות מנטליות של סיטואציות מוכרות – הם חלק מהתודעה שלנו. כל מה שאנחנו יודעים על העולם ועל עצמנו, מה שאנחנו מאמינים שיקרה בעתיד – הכל מתקיים על בסיס הדברים שקלטנו בחושינו במהלך החיים, במודע או בתת המודע. במילים אחרות, השיעבוד שלנו אינו גשמי או גופני כי אם תודעתי.

פסח – “זמן חירותנו”  מציין ארוע רוחני רב משמעות הממחיש את החופש המחשבתי אליו אנו משתוקקים.  לעם ישראל הסטוריה ארוכת שנים כעבדים, אנחנו עם המתקיים על בסיס תודעת ההישרדות.  כולנו חולמים על שפע שיביא עמו חרות כלכלית, חופש אמיתי לעסוק בתחום אליו נועדנו ויכולת להגשים את כל מאווינו. אנחנו תולים בחלום הזה את כל יהוונו מבלי להבחין שהשינוי הנדרש הוא תודעתי בלבד. שינוי הכרוך במעבר מתודעה מצומצמת של הישרדות, לתודעה רחבה בה הכל אפשרי ומותר. חירות אמיתית מתחילה בחופש להיות אני. להסיר את המסכות ולתת ביטוי מלא לאמת שלי. להשלים עם עצמי, לקבל ולאהוב את האדם המדהים שהנני, על כל מגבלותיי. חירות אמיתית זה לחלום בגדול מבלי לכלוא את עצמי בתוך כלוב של גבולות שאני מציבה לעצמי. להבין מהן האמונות התוקעות אותי ומתוך בחירה מושכלת לוותר עליהן.

תקרת הזכוכית

מכירים את סיפור על הפרעושים? בקרב הצוענים במאה ה19 היה מקובל לערוך קרקס פרעושים, הם היו שמים זכוכית מגדלת גדולה ומאחוריה התנהל קרקס שלם של פרעושים. אלא שהפלא הגדול הוא בהתחשב בעובדה שהפרעוש הוא החיה בעלת יכולת הניתור הגבוהה ביותר, פרעוש קופץ פי 300 מגובהו. אז איך לכל הרוחות מאלפים פרעוש לא לקפוץ ולברוח? פשוט מאד. מכניסים אותו לתוך צנצנת ומכסים אותה בתקרת זכוכית שקופה. הפרעוש כמובן קופץ וחוטף בראש ומכיוון שהוא רק פרעוש הוא קופץ שוב ושוב ושוב… עשר פעמים ובסוף הוא לומד. הוא לומד עד לאיזה גובה בדיוק מותר לו לקפוץ מבלי לחטוף בראש. מרגע זה ואילך אפשר להסיר את מכסה הזכוכית, הוא לא ינסה לנתר עוד מעבר לגובה המסויים. והנה לנו פרעוש מאולף!

לשם השוואה, אותנו בני האדם הרבה יותר קל לאלף. אחרי שנחטוף פעם או פעמיים בראש, לא נעז לנסות יותר ונחיה כמו פרעושים מאולפים… כמה אנשים כאלה בסביבתכם אתם מכירים? “פרעושים” המסתפקים בחיי הישרדות וביננוניות כי לא מגיע להם / כי עושר נועד רק לשכבת אוכלוסיה מסוימות/ כי צריך לעבוד קשה בשביל להצליח / כי כסף זה דבר מלכולכך וכיוצא באלה?

לכבוד חג החירות אני מזמינה אתכם לרגע אחד להסיר את תקרת הזכוכית ולחשוב מחוץ לגבולות השיעבוד, מהו באמת החלום שלכם???

אירוע לצאת מהמטריקס, להרשמה ולפרטים כאן.

 

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

תצוגה מקדימה

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

תצוגה מקדימה

לצאת מהמטריקס - לגלות את התודעה

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

תצוגה מקדימה

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה