הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה... +עוד

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאפריל 2010

קרבי את אפך אליו… נשמי את האדים הנוסקים מעלה… הריחי את ריחו… התמכרי לארומה המשכרת… דמייני את אפלוליות האדים עולים אט אט… חולפים על שפתייך… עולם במעלה איטי אל בין הנחיריים… מביאים איתם ניחוח… חושי את מגוון החושים שהוא מעורר….

27/03/2011

דמייני שאת אוחזת בספל קפה… התמקדי במרקם הכוס, האם היא מחוספסת או חלקה? תני לחום הקפה לחדור אל בין אצבעותייך…. קרבי את אפך אליו… נשמי את האדים הנוסקים מעלה… הריחי את ריחו… התמכרי לארומה המשכרת… דמייני את אפלוליות האדים עולים אט אט… חולפים על שפתייך… עולם במעלה איטי אל בין הנחיריים… מביאים איתם ניחוח… איזה טעם מלווה את הקפה? האם זהו רום או אגוזים? כששפתייך צמודות לשפת הספל, קרבי אט אט את המשקה… דמי את מגע הקפה לגלים הקרבים אל החוף ונסוגים מיד… לגמי מעט והתמכרי אל הטעם… חושי את מגוון החושים שהוא מעורר….האם הוא מזכיר לך מקום או סיטואציה כלשהי? האם הוא מוכר ככל קפה שאת שותה בכל יום? איכותי יותר?

אם את מרגישה את הריר בפיך משמע שהתרגיל לא השאיר אותך אדישה. יש לך כשרון טבעי ל”דמיון על חושי” ואת בדרך הנכונה להגשמת חלומותייך.

בפוסטים הקודמים דיברנו על היכולת להטביע דמיון בתת המודע וע”י כך להפוך אותו למציאות, בפוסט הנוכחי נלמד את הטכניקה הראשונה והבסיסית כיצד לעשות זאת – טכניקת ההדמיה או כמו שאני אוהבת לקרוא לה “דמיון על חושי” – טכניקה זו מתייחסת לחוק הראשון על פיו פועל תת המודע.

חוק מס’ 1: ככל שנערב בדמיון יותר חושים ורגשות כך הדימוי יהיה יותר אמין ומקובל על תת המודע שלנו וקל יהיה לנו להטביעו בו.

מי שעוקבת אחריי יודעת שלקראת האביב אני עסוקה בהשלת הקילוגרמים העודפים שהצטברו במהלך החורף, אך בכדי שזה יעבוד אני צריכה לדמיין את עצמי רזה וחטובה, לבושה בגדי קיץ לבנים, שזופה ומאושרת. כשאני מסתכלת על עצמי במראה אני רואה את “עצמי הרזה” מחייכת בסיפוק, קורצת ומחמיאה לי על המאמץ והספורט שעשיתי. בנוסף על השכנוע העצמי הסמוי הזה, אני דואגת שתהיה תלויה על המקרר תמונה מבטיחה של “עצמי הרזה” בכדי שהחשיפה היומיומית לתמונה זו תעודד את תת המודע לקבל זאת. בשני אופנים אלה אני שותלת בו הדמיה ויודעת שבקרוב לא יהיה זכר למתוקים שהתיישבו על מותניי והפכו לחלק אינטגרלי ממני…

עבר-הווה-עתיד

המשחק בזמנים הוא חלק מהותי מהעניין, כשאני מסתכלת במראה (בהווה) אני רואה את המטרה הסופית והרצויה (בעתיד) כאילו והיא מתרחשת ממש עכשיו, ברגעים אלה. אני למעשה “עובדת” על המערכת ומבטיחה לעצמי את התוצאה הרצויה.  דגש נוסף בענין הזמנים: חשוב לשים לב שכל פעולת אוטוסוגסטיה מתחילה כאן ועכשיו. שמעתי פעם על אשה שהדביקה על יד מיטתה את המשפט “מחר מתחילים דיאטה”.. בהנאה מרובה היא פירגנה לעצמה ארוחת שחיתות אחרונה עתירת שומנים, הרי הדיאטה שלה מתחילה מחר.. אך למחרת כששוב ראתה את השלט “מחר מתחילים דיאטה” שוב “ירדה” בעונג על עוגת קצפת וכך מחר- מעולם לא הגיע. הקפידו על היום. הביאו את היום!

לסיכום, אם העיניים מאפשרות לנו לקלוט ולראות דברים מוחשיים, עיני רוחנו מאפשרות לנו ראייה של עולם רחב, דמיוני ועשיר יותר. כל תמונה המצויה בראשנו תהפוך לחלק מחיינו אם נדבוק ונדמיין אותה ב”תלת מימד”, נריץ אותה בסרט “חי” וצבעוני על גבי מסך HD איכותי. עלינו להתמיד בדמיון השאיפות, להעניק לתת המודע את התמונה המדוייקת ולערב כמה שיותר חושים ורגשות.

חשוב לזכור כי התמדה הוא שם המשחק! אל תתיאשי אם לא מצליח לך בלילה הראשון או השני, כמו בכל דבר, לזמן יש משמעות ולתרגול יומיומי קצר יש את הכח להביאך במהרה לתוצאות מדהימות!

חלומות מתגשמים!

פרידי מרגלית

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

תצוגה מקדימה

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

תצוגה מקדימה

לצאת מהמטריקס - לגלות את התודעה

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

תצוגה מקדימה

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה