הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה... +עוד

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאפריל 2010

איזו מסכה את נוהגת לחבוש ביום-יום? מה את לא רוצה שידעו עליך והמסכה מאפשרת לך להסתיר? מהם הרווחים שלך מהמסכה? ואיך תהפכי אותה למציאות חייך, לחלק בלתי נפרד מזהותך?

17/02/2013

לכל אחד מאיתנו יש “פרסונה”, מונח לטיני שמשמעותו מסכה. תבנית פנימית המאפשרת לנו להתאים את עצמנו לחברה בה אנו חיים.  אנו חובשים מסכות בהתאם לצרכים השונים שלנו.

קארל יונג השתמש במונח פרסונה כדי לתאר את הקשר שלנו עם הסביבה. ה”אני החיצוני” – הזהות בה אנו מציגים את עצמנו ורוצים להיתפס על פיה.  לבישת מסכות  ידועה בפסיכולוגיה כ”אני מזויף” לעומת ה”אני האמיתי”. כולנו זקוקים לאני מזויף כלשהו, למסכה של עצמנו כדי להתנהל בדרך שתענה על נורמות חברתיות ותהיה מקובלת ורצויה על האחר.  (עזבו את העובדה שעל הדרך אנחנו נוטים לוותר על האותנטיות של עצמנו ולפספס את הייחודיות הבלעדית לנו..) יונג מתייחס לפרסונה כאל מסיכה המסתירה את החלקים המיוחדים של האדם, למעשה על פי גישתו המסכה מסתירה את האישיות ולעיתים אף מרמה את האחר.

עפ”י תפישת המטאיזם המסכה והפנים שמאחוריה – אחד הם. נסו לזרום עם התאוריה ותבינו לאן אני חותרת…

אנחנו עוסקים כאן הרבה בכוחו של תת המודע, על היכולת שלו להפוך רעיונות זרים הנשתלים בו, לכדי מציאות ממשית.

למעשה, לשיטתי, על מנת למשוך למרחבי שמחה או כסף – אני חייבת לשנות את הפרסונה הרגשית או הפיננסית שלי. לעטות מסיכה ולהאמין שמושא שאיפותיי שלכאורה עדיין לא קרה, מתרחש בהווה. לדמיין אותו, לחוות  ולהתנהג כאילו וכבר השגתי אותו. כשהמסכה על פני לשחק ב”נדמה לי”….

FAKE IT UNTIL YOU MAKE IT

תת המודע אינו יודע את ההבדל בין אמיתי לזיוף כך שאם “נזייף” מספיק טוב – בסופו של דבר ניהפך בעצמנו למסכה שלנו. וכאן אני נוגעת על קצה המזלג בתודעת השפע אותה אני חיה ומלמדת. תודעת שפע זו התחושה הרווחת שיש לי הכל, התנהלות מתוך ה”יש” (בניגוד להתנהלות חסכנית ומחושבת בה נוהג הרוב) שכן היא בסופו של יום גורמת למשיכת השפע למרחב שלי. ואין כוונתי כמובן לבזבוז מעל היכולת. ההפך הוא הנכון, ההנאה מהדבר החומרי הופכת למשנית וטפלה, שכן התענוג האמיתי הוא החוויה, התחושה והמלאות אליהם אנו מגיעים עם השגת הייעד הרצוי.  במילים אחרות אם השאיפה שלך כרגע היא להיות בזוגיות, דמייני את ירח הדבש שלך, את הרוח המלטפת את פנייך בארוחת ערב רומנטית, את קול מזיגת היין וההתנהלות היומיומית לצד בן זוג. תחיי ותתנהלי כאילו ואת כבר שם. מוצפת אהבה וממתינה לבן זוגך שעוד שניה מצטרף אליך במיטה… אם שאיפתך היא כלכלית , דמייני בעיני רוחך את אופי המקום, נהלי דיאלוג עם אחת הלקוחות המרוצות שבדיוק נכנסת למקום, מהו סדר גודל של הכנסותייך החודשיות? לאור ההצלחה המדהימה והמהירה שלך, לאן היית רוצה לטוס לחופשה עם משפחתך? חבשי את מסיכת “אשת העסקים” המצליחה והאסרטיבית וכנסי לסרט שבקרוב יהפוך להיות חייך!

לסיכום, אם נטביע “פרסונה” חדשה בתת המודע שלנו, היא תתפוס תאוצה ותשתלט על מוחנו. או במילים פשוטות: המציאות החיצונית תתאים את עצמה לאימאג’ הפנימי שלנו והמסיכה תהפוך למציאות חיינו!

פורים שמח בסימן אהבת אמת,

פריידי

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

תצוגה מקדימה

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

תצוגה מקדימה

לצאת מהמטריקס - לגלות את התודעה

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

תצוגה מקדימה

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה