הבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

חזון ודעה קדומה

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה... +עוד

פריידי מרגלית - מומחית לחקר התודעה ומייסדת תפישת ה"מטאיזם™"- שיטה המקנה כלים תודעתיים, זמינים ויעילים להתנהלות מדוייקת במשחק החיים. פריידי הציבה לעצמה מטרה - לקרב ולהנגיש את העולם התודעתי, לייצר אינטגרציה עם זה החומרי, הסובב אותנו. היום, היא מובילה קהילה של אנשים המבינים כי גן עדן – זה כאן והאושר זמין לכל דורש.

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאפריל 2010

PERFECTLY IMPERFECT – זה הסלוגן החדש שלי. לאהוב את הלא מושלם. לאהוב את עצמך. מדיטציה סמוייה שתחדור ישירות לתת המודע ותשכנע אותו שאת מהממת, שלעזאזל עם כל הביקורת העצמית, הגיע הזמן לחיים מתוך אותנטיות ואהבה עצמית… חינם, כבר אמרתי?

23/04/2014

 

freidy

מי מאתנו לא רוצה להרגיש יותר טוב עם עצמו? לאהוב ולעוף על עצמו?

במהלך החיים אנחנו סופגים כל כך הרבה מסרים, חלקם גלויים וחלקם סמויים. הזכרונות והפרשנויות שלנו מייצרים דפוסי חשיבה והרגלים המנהלים את חיינו.

לא סתם אני מצטטת השכם והערב את קארל יונג שאומר ש”עד שלא תהפוך את תת המודע שלך – למודע, הוא ינהל את חייך ואתה תקרא לזה גורל“…

כל הנתונים שהצטברו ועדיין מצטברים בתת המודע, הם אלה המנהלים אותנו. הבעיה היא שלא תמיד יש לנו גישה אל תת המודע, כאשר שומר הסף שלו – המודע, עסוק בשמירה.

כמי שמכורה לחקירת תת המודע, אני מגלה ומפתחת טכניקות שונות לעבודה איתו , בעיקר באמצעות תדרים ושינוי צריבות במח.

אך הפעם, אני רוצה לשתף אתכם בכלי קצת שונה.  דרך קלילה ומגניבה לחדור אל נבכי תת המודע.

מסרים סאבלימנלים =  מסרים סמויים העוקפים את ההתנגדויות המודעות, ומוטמעים ישירות בתת המודע.

חשוב להבין שגם כאשר עלינו על האמונה/דפוס שעוצר אותנו, במרבית המקרים גם אם ננסה לשנות אותו במודע, תת המודע יתקשה לוותר על הדפוס. הוא עקשן ומאד אוהב הרגלים ישנים. לעיתים תת המודע אף חש שהוא “מגן עלינו”, זאת הסיבה שהוא שומר על האמונה הפרימטיבית (לדוגמא: כל אהבה מסתיימת בבגידה/כל הגברים השווים תפוסים ועוד כהנה וכהנה) אפילו שעל פניו אנחנו חפצים ומוכנים לשינוי (מתים כבר לזוגיות בריאה)…

בכלל תת המודע הוא לא פרייאר ושונא דברים חדשים. אם הוא רגיל לעבוד קשה בשביל להרוויח קצת, יהיה מאד קשה להסביר לו שכסף לא צריך להגיע במאמץ…  במקרה הטוב הוא פשוט “יתעלם” ובמקרה הרע, ייצר התנגדות של ממש לאמירה. ישנן ישנן סיבות שונות שיכולות לייצר התנגדות לסוגסטיות (השאות, אמירות)

אז כיצד ניתן בכל זאת לגרום לו לשתף אתנו פעולה?

למזלנו נולדנו בעידן הנכון, כל כך הרבה טכניקות ושיטות תרפיה המתמחות בעבודה עם תת המודע, שיטות שונות היודעות לעשות “מניפולציה” על המח לצורך הטמעה ישירה בתת המודע. במרחב מודעות – הבית להתפתחות תודעתית, אנחנו מפתחים וחוקרים כלים שונים. והיום,  תודות לאשה שאיתי, אני מגשימה חלום ישן ומשחקת עם עוד דרך מגניבה וקלה לתכנות של תת המודע. הפעם כאמור, באמצעות “מדיטציות סאבלימנליות” = העברת מסרים סמויים.

חסרי הסבלנות שבינכם, זה בסדר, אני לא לוקחת את זה אישית, אתם יכולים בשלב זה לרדת לתמונה בתחתית העמוד וישר להזמין את המדיטציה הסאבלימנלית (חינם!!)

לחילופין אתם מוזמנים להשאר איתי עוד קצת ולחדד את ההבנה של מבנה תת המודע והכח של המסרים הסמויים עליו…

נשארתם? סחטיין. קפה עלי !

שלושה חוקים בסיסים לעבודה עם תת המודע

רבות כתבתי בעניין תת המודע (רוב הבלוג שלי “חזון ודעה קדומה” מתייחס וחוקר את הענין. מוזמנים להציץ) אסכם ואתמצת כאן רק את עיקרי הדברים:

 1. חוק ההתנגדות

כל אמונה או רעיון המושרשים בתת המודע נשארים שם עד שיוחלפו באמונה אחרת. מטבע הדברים, ככל שהאמונה “ותיקה” יותר כך החלפתה תלווה בהתנגדות גדולה יותר, זאת מכיוון שברגע שרעיון טמוע בנו במשך זמן רב, הוא הופך להיות חלק מרצף המחשבה האוטומטית שלנו. כך נולדים דפוסי התנהגות.

אם כך, כיצד ניתן לרכך את התנגדות תת-המודע כאשר אנו רוצים לשתול בו אמונה חדשה הבאה בסתירה מוחלטת לזו הקיימת?

אני קוראת לזה “מליון דולר בשלבים” –  כדי שאמונה מסוימת תהפוך לחלק מאתנו ותאפשר לנו את המציאות הרצויה יש להטמיעה בשלבים. באופן שתת המודע שלנו לא יתנגד, אלא יקבל ויהפוך זאת לחלק אינטגרלי ממנו.

2. חוק המשיכה

חוק נוסף וידוע הוא ש”דומה מושך דומה”. כל מחשבה – היא תדר. עם כל מחשבה אנחנו מייצרים “תדר” אנרגטי ומושכים עוד מממנו. על כן מומלץ להזהר שלא לעסוק במחשבות על הדברים שאני “לא רוצה” – שכן אנרגטית אני מושכת אלי את הדבר עצמו. היקום לא מכיר מילות קישור כמו “לא” או “די”. מבחינת התדר, העיסוק עצמו הוא זו שמושך את הדבר למרחב. מחשבה מתורגמת לרגש המייצר תדר. תדר מושך תדר דומה לו. לכן ברגע שאנחנו שולחים תדר חיובי – נקבל עוד ממנו. אך לצערנו כן הדבר גם לגבי תדר שלילי… מה שאני חושב ומרגיש – זה בהתאמה, מה שיקרה.

3. חוק הזמן

תת המודע לא מבין זמנים. מבחינתו תמיד זה “עכשיו”.  לכן משחק בזמנים הוא חלק מהותי מהעניין, כשאני מסתכלת במראה (בהווה) אני רואה את המטרה הסופית והרצויה (בעתיד) כאילו והיא מתרחשת ממש עכשיו, ברגעים אלה. אני למעשה “עובדת” על המערכת ומבטיחה לעצמי את התוצאה הרצויה.  חשוב לשים לב שכל פעולת אוטוסוגסטיה מתחילה כאן ועכשיו.

אז מהם מסרים סאבלימינלים וכיצד הם מסייעים?

משמעות המינוח מגיע מלטינית ופירושו “מתחת לסף הכניסה” (הכוונה כמובן לסף הכניסה של התודעה). לשם בדיוק המסרים חודרים.

 יש להבין כי המסרים הסמויים מתלבשים על תדרים שאינם נתפסים על ידי המוח המודע אך נקלטים היטב על ידי תת המודע. המסרים מוקלטים ומתורגמים  לדציבלים מאד נמוכים וכך הם מועברים ישירות לתת המודע, מבלי לעבור את המסננת של המודע (החלק הרציונלי והספקן שבנו)

מסרים תת-הכרתיים הם למעשה סוגסטיות (=השאות) המשודרות מתחת לתדר שאנשים יכולים לשמוע, אך תת המודע קולט אותן, ועם הזמן, מאמץ אותן כאמת מוחלטת. בדרך זו, אנחנו נהנים מניטרול של המודע הביקורתי המתעקש להיצמד למציאות שהוא מכיר, ובמקום זאת להכנס ישירות לתת המודע ולשתול בו את המציאות הרצויה. היו בטוחים שברגע שהוא מקבל מידע מסוים כאמת – הוא ייצר וימשוך אותו בקלות מירבית. אנחנו רק צריכים לשכנע אותו ואת שאר העבודה הוא כבר יעשה.

בזמן האזנה למדיטציה סאבלימנלית לא תשמעו את המסרים עצמם אלא רק את טרק המוזיקה,  אך המוח יקלוט את התדרים ויטמיע את המסרים ברמה התת מודעת.

לחצו כאן לקבלת המדיטציה – חינם!!

  מספר דגשים למיקסום התוצאות:

  •  האזנה תוך כדי שינה – אתם יכולים לנצל את שנות השינה שלכם לעבודת התפתחות מואצת. זמן השינה הוא זמן מעולה לעבוד בלי להתאמץ. רק לשים את המדיטציה (הגלוייה או הסמוייה) ולתת למח לעבוד בשבילכם…
  • מדיטציה גלויה אל מול מדיטציה סמויה – המדיטציה הגלויה נועדה בראש ובראשונה על מנת שתדעו אילו “סוגסטיות” מוטמעות בכם באמצעות המדיטציה הסמויה. אך לא רק. המדיטציה הגלויה עומדת בפני עצמה,  פשוט יתכן שבהתחלה היא תציף התנגדויות, במיוחד אם אתם לא בתדר גבוה, אך עם הזמן תוכלו להאזין למדיטציה הגלויה יותר ויותר, ולראות איך מפלס ההתנגדות שלכם ירד פלאים, ולכן קל לכם להאזין להצהרות הגלויות – גם כשהמודע נמצא בקונטרול.
  • מוזיקת רקע – ניתן להאזין למדיטציה בכל זמן אפשרי. כשעסוקים בבית, בעבודה, תוך כדי הליכה, שינה וכדו. לא מומץ בשעת נהיגה או פעילות הדורש מיקוד מלא.
  • ניתן להסתייע במדיטציות סמויות לנושאי התפתחות שונים (משיכת אהבת אמת/ירידה במשקל ועוד) כבר בימים אלה עובדת על המדיטציה הסמויה הבאה…
  • שינוי תת מודע באמצעות מדיטציה סאבלימנלית יכול להתרחש תוך מספר שבועות או אפילו ימים. במקרים אחרים ידרש פרק זמן ארוך יותר, הכל בהתאם למצב אמונות המוטמעות בכם כיום. השינוי לא יגיע בקול תרועה, אלא באופן מדורג וטבעי. פתאום תתחילו לחוש תחושה טובה , הערכה עצמית ובטחון.
  •  חשוב לזכור כי התמדה היא שם המשחק!  כמו בכל דבר, לזמן יש משמעות ולתרגול יומיומי קצר יש את הכח להביא תוצאות מדהימות ומהירות…

אהבת אמת,  

פריידי

 

עוד מהבלוג של פריידי מרגלית - מרחב מודעות

תצוגה מקדימה

שם קוד: אהבה

ימים קשים של מלחמה. סערה אנרגטית ותסיסה מכל עבר. במכסיקו האדמה רועדת, בברלצונה מטוסים כמעט מתנגשים, ואצלנו הורגים ילדים. אך בכוחנו לשנות את המצב, להגביה את הרטט בשדה...

תצוגה מקדימה

לצאת מהמטריקס - לגלות את התודעה

בסרט "המטריקס" ניאו נזרק לתוך עולם המכונות ומוצא את עצמו בתוך מיכל, שם הוא מתפכח לראשונה ומגלה שהעולם שחשב לאמיתי, אינו אלא אשליה.... סיפור בודהיסטי ידוע מספר על שלושה...

תצוגה מקדימה

מי מושך לי בחוטים?

   איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך? המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה