הבלוג של hayalaw

hayalaw

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מספטמבר 2018

איך נבחר עו"ד גירושין?

אחת השאלות הנפוצות ביותר, היא כיצד נבחר עורך דין גירושין, ובכלל זה – עורך דין בתחום דיני המשפחה. השאלה כיצד לבחור עורך דין, היא שאלה לא פשוטה, שמשתנה בהתאם לנסיבות. אך עדיין, על סמך ניסיוננו בתור עו”ד גירושין, אנו יכולים להציג מספר כללי אצבע, שיכולו לסייע לכל אדם, במסגרת כל הליך ולא רק בתחום המשפחה – והגירושין. את זאת, נעשה במאמר שלהלן, וזאת לידיעתכן/ם ונוחיותכן/ם, הגולשות והגולשים.

עם זאת, נבקש להעיר כי המאמר שלפניכן/ם, הוא מאמר כללי, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי עם עורך דין דיני משפחה. כמו כן, מטעמי נוחות, המאמר מנוסח בלשון זכר, אך מופנה לשני המינים.

חשיבותו של עורך דין גירושין:

כמו כל איש מקצוע, בחירה של עורך דין גירושין, היא בחירה משמעותית מאוד. לדעתנו, הפער בין עורך דין שעוסק בתחום המשפחה, לעורך דין שעוסק בתחומים אחרים, הוא פער משמעותי, וזאת מסיבה פשוטה מאוד: עורך דין בתחום המשפחה והגירושין, צריך לשאת עמו מספר תכונות נוספות, שהן לרוב מאוד ייחודיות לתחום המשפחה. התכונות הללו הן – רגישות יתרה לצרכי הלקוח, הבנה חברתית וסוציאלית, וכן הבנה של “אנשים”, ויכולת לזהות רצונות של צדדים אחרים, “בין השורות”. כמובן שתכונות אלו נהדרות לכל עורך דין. אך בתחום המשפחה, קיים צורך בסיסי תמידי, בהבנת התמונה הכוללת, שברוב המקרים מורכבת מאחוז קטן של “משפט” ואחוז גדול של אגו, אינטרסים מוסווים, וכן יצרים ורגשות, שלא תמיד קל לזהות מניתוח ועיון ראשוני בתיק גירושין. לכן, בחירה של עורך דין גירושין, היא בחירה מאוד חשובה, שכוללת גם מספר נדבכים, שלא בהכרח יהיו רלוונטיים, כאשר אנו פונים לעורך דין בתחום הביטוח הלאומי, או העבודה.

כללי אצבע – לבחירת עורך דין:

עתה, לאחר שהסברנו מה החשיבות בבחירת עורך דין גירושין, נבקש להציג מספר כללי אצבע, להתקשרות ובחירת עורך הדין שלכם:

מקצועיות – חשוב לבחור עורך דין גירושין מקצועי, עם ניסיון מוכח והצלחות קודמות. מקצועיותו של עורך הדין, לא נלמדת מגילו, או מהמוסד האקדמי שבו למד, אלא מהיכולת שלו לדעת, קודם כל, שהוא לא יודע הכל, וכן מהניסיון שצבר במקרים קודמים.

כימיה – נראה כי זהו הדבר החשוב ביותר שיש לבחון. אם נכנסתן/ם למשרדו של עורך הדין, ואינכם חשים בנוח לשוחח עמו בגילוי לב, כנראה שאין לכם מה לחפש במקום שהגעתם אליו. תמיד בחרו, קודם כל, את עורך הדין שאתם פשוט מרגישים אתו בנוח. אם עורך הדין לא נוסך בכם אמון ונוחות, אל תהססו לומר תודה רבה ולחפש אחר עורך דין אחר.

הסדרת שכר הטרחה – חשוב מאוד להסדיר את שכר הטרחה עם עורך הדין, רצוי גם בכתב. כמו כן, חשוב מאוד לזכור שלעיתים הזול הוא היקר. לכן, אל תתפשרו דווקא על עורך הדין שמציע לכם שכ”ט נמוך, אך נכון – לעיתים ישנם עורכי דין שפשוט לא יוכלו לייצג אתכם בתקציב העומד לרשותכם. לכן, בכל מקרה, תמיד בחרו את עורך הדין הטוב ביותר שמצאתם, עם תלות בשאלת המחיר.

האם עורך הדין מציע לכם אופציות? – תמיד חשוב לצאת מנקודת הנחה, שעורך הדין שלכם, הוא לטובתכם, כי אחרת, מה הטעם בלהתקשר עם עורך דין? עם זאת, באותה הנשימה, תמיד כדאי לשים לב, שכאשר אתם פונים לייעוץ משפטי, יש לברר ולבחון האם עורך הדין שבחרתם, מציע לכם רק אופציה אחת או כמה אופציות. עורך דין מקצועי, תמיד יציע לכם אופציה אחת, כמו – לפנות לבית המשפט, אך אולי יש גם אופציה שניה, של לנסות להידבר עם הצד השני. היכולת להציע כמה אפשרויות, מעידה קודם כל על מקצועיות, וכן על עורך הדין שלכם, האם הוא באמת רואה את התמונה הכוללת. נכון, יש מקרים שבהם אין אופציות אחרות, אך חשוב לבדוק עם עורך הדין, האם ישנן אופציות נוספות לטיפול בתיק שלכם.

ביקורת – אכן, ישנם לעיתים לקוחות לא הגונים, שיכפישו את עורך הדין שלהם. אבל חשוב מאוד לברר על עורך הדין שלכם, לבחון להתייעץ, לשאול, ואף לקבל משוב מצדדים אחרים. רצוי מאוד לפעול כך במסגרת או לקראת התקשרות עם עורך דין גירושין.

לפני שבחרתם עו”ד גירושין – שימו לב:

לסיכום:

כפי שפתחנו, כך גם נסיים. בחירה של עורך דין גירושין, היא בחירה חשובה. להבדיל מתחומי משפט אחרים, עורך דין גירושין אינו רק עורך דין, הוא צריך להיות אדם בעל אישיות משכמו ומעלה, ורגישות אישית וגם חברתית. עליו להכיל אתכם ואת הקשיים שלכם וגם לשמש לכם אוזן קשבת. אחרי כל זאת, כמובן שגם עליו להיות עורך דין מקצועי ובעל ניסיון. החשוב מכל – עליו לנסוך בכם תחושת אמון, כי אחרת, אין תועלת ביחסים.

עוד מהבלוג של hayalaw

תצוגה מקדימה

נישואים אזרחיים - האומנם?

הדין אישי במדינת ישראל מושתת על ההלכה היהודית הקדומה. מכאן, שהליך הנישואין וכן הליך הגירושין, מושתתים על הדין הדתי. ברור כי ההלכה היהודית פונה ליהודים בלבד, ולכן, היא תחול אך ורק על יהודים. לטקס הנישואין ישנה משמעות רבה,...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

משמורת והסדרי ראיה

הילדים שלנו הם בעצם אנחנו – הם הדבר היקר ביותר שיש לנו ואנו נעשה הכל כדי שיהיה להם טוב וכדי להעניק להם בית חם ואוהב. כתוצאה מכך, במסגרת הליך גירושין, החלק הקשה ביותר הוא הליך קביעת המשמורת והסדרי הראיה של הילדים, שכן זהו...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

גישור גירושין

קיצה של מערכת יחסים ממוסדת כמו נישואין, מעלה קשיים נפשיים רבים, שאליהם מתלווה הליך משפטי סבוך, ברובו מחלוקות וסכסוכים בין בני הזוג, המעמיקים את הקרע ויוצרים רחשי רקע המקשים על ניהול ההליך המרכזי ואף פוגעים בו . לאור כל...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה