הבלוג של מיכל מהשכונה

מיכל מהשכונה

מיכל ורדיגר 29. שותפה ומעצבת בסטודיו השכונה, סטודיו לעיצוב גרפי המתמחה בבניית קונספט, מיתוג ופרסום.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מנובמבר 2010

הרבה נכסים ניכסנו לעצמנו הישראלים בלי בושה. סלט קצוץ, ארוחות בוקר ישראליות, גפילטע פיש, חריימה, דג מלוח ועכשיו גם איקאה.

05/02/2011

מה יש בה באיקאה שגורם לנו להרגיש שהיא כל כך שלנו?

מה יש בה שגרם לי לכאוב את החור השחור בצומת פולג וכמעט להתגעגע ללוגו שהיה מתנוסס שם בגאווה?

הרבה נכסים ניכסנו לעצמנו הישראלים בלי בושה. סלט קצוץ, ארוחות בוקר ישראליות, גפילטע פיש, חריימה, דג מלוח ועכשיו גם איקאה.

אם לומר את האמת, לא קל לנו לפרגן להצלחה. לרוב זה דורש סיפור של סינדרלה מקומית כדוגמת נינט או לחילופין הצלחה כה מסחררת ומספיק רחוקה כדוגמת “אפל”. אחרת משהו בשריר הפרגון מתקשה לעבוד.

אז מה יש בה באיקאה שמצליח לגרום לנו הישראלים להרגיש כל כך מחוברים? כיצד היא מצליחה לבעור לנו מבפנים יותר מבחירת רמטכ”ל או מאיום של פירוק של חברות שורשיות כדוגמת “תפרון” המיתולוגית?

נראה שבאיקאה עלו על הנוסחה. כל המרכיבים להצלחה כבר שם, עכשיו רק נשאר להרכיב.

כן,כבר כמה שנים שמצליחים לגרום לנו לחשוב ולהרגיש שיותר הגיוני לשבת בבית עם ערימת ברגים ודפי הסבר מאשר לקבל כוננית ביחידה אחת. זו כבר תקופה לא מבוטלת שלהרכיב ביחד משהו מאיקאה הפך לסוג של בילוי, פאזל של מבוגרים אם תרצו. “אני הרכבתי” אנו מכריזים בגאווה כאילו בעצמנו הרכבנו מעבורת חלל. בחזה מתוח אנחנו ממשיכים להתבונן באותה כוננית שמזכירה לנו כמה אנחנו מוצלחים, חרוצים וחסכנים.

כמה נוח אנחנו מרגישים אצל חברים כשהפלזמה שלהם יושבת בדיוק על אותה שידה שיש לנו, כשאנו שותים מאותן כוסות זכוכית שגם הם רכשו, ומבחינים בקוביות הקרח בצורת פינגווין שגם הם לא התאפקו והעמיסו בקופה.

אנחנו אוהבים לבלות באיקאה. בשנים האחרונות השתכנענו שלטייל ולקנות מוצרים לבית זה בילוי של ממש . לא צריך לעבור דירה, גם לא לשפץ אפשר לקפוץ לשם סתם בדרך לצפון. קצת נסתבך בתוך החנות, שוב לא נבין מה מתחבר למה ונתרגש מזה שאפשר לקחת עפרון קטן וחינני (שלא לומר חינמי)

במלאכת מיתוג מדויקת מצליחה איקאה להעביר את כל המסרים שבהם היא חפצה. עממית במידה, נגישה ולא מאיימת.

אמנם זה ימים קצת לחוצים- מצרים בוערת, מפלגת העבודה התפצלה, רמטכ”ל כרגע אין ויש גם את העניין הזה עם הגרעין האיראני אז לפחות תנו לישון בשקט על איזו מיטה מדגם “ eide”‏ 90X200 ס”מ.שחור/לבן ב-350 שקלים ,מחיר מיוחד.

עוד מהבלוג של מיכל מהשכונה

תצוגה מקדימה

הגברת הראשונה של הריאליטי

כל ערב את שם. כאילו בשבילי. מקבלת את פניי בשיער בלונדיני ועיניים בוהקות. את אומרת "ערב טוב יעקב" אבל אני יודעת שלמעשה את אומרת "ערב טוב מיכל". במיוחד בשבילי, אבל את בתפקיד-מגישה,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

תפוזינה

אולי זו רק אני. אולי זה החינוך השמרני משהו שקיבלתי שיוצר אצלי את תחושת האי נוחות, אולי זו...

הכי טוב בשלישיה. חלק א'

בטבע שלנו אנחנו מכינים את עצמנו לאסונות. אולי זה משהו שאנחנו סוחבים איתנו כישראלים למודי שואה ופוגרומים. כנראה שזה ההסבר לגל התגובות שקיבלתי כשהחלטתי לפתוח עסק עם שניים מחבריי הטובים ביותר. תגובות כמו: איזה אומץ! וכמה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה