הבלוג של הראל סיל

די לאלימות כלכלית במשפחה

שמי הראל סיל, עורך דין פעיל, מתמחה בתחום דיני המשפחה, ובעיקר בתתי התחום של אלימות לרבות אלימות וטרור כלכלי במשפחה. במסגרת עיסוקי בתחום האלימות במשפחה אני נותן, מזה למעלה מ 10 שנים, ייעוץ שוטף לסניפים ולמטופלים של המרכז... +עוד

שמי הראל סיל, עורך דין פעיל, מתמחה בתחום דיני המשפחה, ובעיקר בתתי התחום של אלימות לרבות אלימות וטרור כלכלי במשפחה. במסגרת עיסוקי בתחום האלימות במשפחה אני נותן, מזה למעלה מ 10 שנים, ייעוץ שוטף לסניפים ולמטופלים של המרכז למניעת אלימות במשפחה וכן בנעמ"ת. בעיסוקי זה למדתי להכיר מקרוב את התופעה העגומה של אלימות וטרור כלכלי בתוך המשפחה, אשר גורם לנזקים רבים ובלתי הפיכים למשפחות, לדורות העתיד, וברמת המקרו לחברה הישראלית. נושא הטרור הכלכלי במשפחה צובר מודעות גדולה בעולם המערבי, אך בישראל למרבה הצער המצב עדיין רחוק מלהשביע רצון ועדיין אין מספיק הבנה, רגישות ומודעות לתופעה עגומה זו. לכן החלטתי להקים בלוג ואתר ובו מידע שוטף, עזרה וסיוע, לכל מי שרואה עצמו נפגע מהטרור הכלכלי במשפחה ובכלל, וכל זאת כדי להרים את המודעות לנושא ולהעלותו על סדר היום הציבורי.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מיולי 2014

טרור כלכלי במשפחה הנו תופעה קשה, מעוותת והרסנית.

התופעה מתרחשת כאשר אחד או יותר מבני המשפחה משתלט/ים על נכסים, רכוש וכספים של בן משפחה אחר, ולמעשה מנשל את הקרבן מנכסים אלה.

התופעה קיימת גם כאשר בן משפחה מונע מבן משפחה אחר לעבוד ולפרנס את עצמו, או כאשר בן משפחה יוצר חובות על שם בן משפחה אחר, ובכך חושף אותו לתביעות ולהליכים.

כתוצאה מהטרור הכלכלי, אותו בן משפחה שנפל קרבן למעשי המשתלט, נתון לחסדיו, אחרת יוותר ללא קורת גג וללא אמצעי מחייה.

הטרור הכלכלי לובש צורות רבות, רק בחלק מהמקרים נלווית אליו אלימות, ופעמים רבות הוא נעשה בצורה מתוחכמת וערמומית.

הטרור הכלכלי הורס אנשים עד היסוד כלכלית ונפשית, משחית ומעוות תפיסות עולם.

נשים, גברים, ילדים וזקנים חיים בצלו של הטרור הכלכלי, אך לא תמיד מבינים את מצבם עד הסוף, ואינם מסוגלים לאפיין אותו.

התופעה של טרור כלכלי, גורמת להרס נפשי לא רק לנפגעים הישירים ממנו, אלא גם לכל מי שבא עמו במגע, בעיקר ילדים, אשר רואים את הצלחתו של בן המשפחה החזק להכניע את בן המשפחה החלש ממנו באמצעות כוחניות, מניפולטיביות, שתלטנות וערמומיות כדרך קלוקלת להתקדם ולצבור כח; דבר שלמרבה הצער יוצר להם תפיסה מעוותת לפיה ‘החזק מנצח’,  ’כל דאלים גבר’, וכי ב ‘ערמומיות תעשה לך תחבולה’.

הטרור הכלכלי משחית דורות , הגדלים על תפיסתו המעוותת ומנחילים אותה לאחרים בכל תחומי החיים, ובמיוחד במשפחות אותן יקימו בעתיד.

הטרור הכלכלי גורם לנזקים כלכליים אדירים, גם למדינה, אשר נאלצת בעקבותיו לסבסד ולתמוך בקורבנותיו בקצבאות, מתן סיוע משפטי, הנחות וכו’.

הטרור הכלכלי אינו מטופל על ידי משטרת ישראל, שכן עקרונית אינו בגדר עבירה פלילית, וגם בערכאות האזרחיות לא תמיד יודעים לאפיין אותו לאור מורכבותו והעדר ראיות.

משך 11 השנים האחרונות אני עוקב בעקביות יש לומר אחר התופעה של טרור כלכלי, חוקר אותה, מאפיין אותה ומקטלג אותה. כתוצאה מניסיוני הרב בתחום, אני מאמין כי יש לי את הידע, היכולת, הכישורים וההבנה העמוקה לפצח את הדינמיקה של הטרור הכלכלי, ולהביא את הסובלים ממנו לשינוי והמהפך המיוחלים.

החזון שלי הוא לראות משפחות הנתונות לטרור כלכלי – יוצאות ממנו, ומחלימות ממנו!

החזון שלי הוא לראות את הנפגעים מהטרור הכלכלי, מקבלים חזרה את רכושם!

החזון שלי הוא לראות ילדים שגדלו על ברכי הטרור הכלכלי, צופים בתבוסתו, ומבינים כי הגישה השתלטנית והכוחנית נידונה לכישלון!

  • תוכלו להסתייע בי בלהבין את התופעה של טרור כלכלי, להתעמק בה, ולקבל את הידע הדרוש כדי  להפיק את המודעות והתובנה לגביה.
  • תוכלו להיעזר בי להבין לעומק את הדינמיקה של הטרור הכלכלי, ממה הוא נובע וממה הוא שואב.
  • אני אתן לכם את הכלים, ובמידת הצורך תכנית סדורה, לבצע את כל השלבים הנדרשים על מנת להכין את עצמכם לשינוי והמהפך, תוך ההכנה הנפשית הדרושה לכך, ולקבל את ההחלטה הרת הגורל להפסיק את הטרור הכלכלי.
  • לאחר שאסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, אני אתן לכם את הכלים, ובמידת הצורך תכנית סדורה, לבצע את ההחלטה בצורה נכונה, יסודית, ועם כמה שפחות הפתעות וטעויות (אין מצב לא לטעות בכלל. השאלה היא כמה טעויות ואילו טעויות…), תוך התמודדות עם המכשולים שיצוצו.
  • ולבסוף, לאחר שתבצעו את השינוי המיוחל, אסייע לכם ואתמוך בכם בכל הקשור לשמירת המצב החדש, ותוך התמודדות עם כל צרה ובעיה שעלולות לצוץ.

אני אלווה אתכם בכל התהליך – מתחילתו ועד סופו.

בואו נצא יחד לדרך ,

תתייחסו ברצינות לעצמכם – והחיים יאירו לכם פנים.

הראל סיל, עורך דין

עוד מהבלוג של הראל סיל

הלחימה בעזה מחריפה את האלימות נגד נשים בדרום - בעקבות מאמרו של אור קשתי בעתון הארץ

מבצע 'צוק איתן', כנראה כבר מזמן מוגדר כמלחמה, נכנס ליומו ה 25, וגרר עד כה מדינה שלימה (לפחות עד אזור השרון, כולל) להיכנס למקלטים, למרחבים המוגנים ולממ"דים. משפחות רבות מוצאות עצמן מסתגרות עם ילדיהן, כל זאת כאשר שומעים בכלי...

על חשיפת ילדים לאלימות במשפחה

  [youtube C_O_9iZIFOM]   ילדים הנם יצורים חסרי ישע אשר נאלצים בחייהם להיחשף לעולם רע ומרושע. גם לאדם מבוגר עם נפש מעוצבת קשה לצפות בתקשורת ברוע שבעולם, על אחת וכמה ילדים שנפשם טרם עוצבה, ואשר החשיפה לאירועי זוועה תיצור...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אלימות כלכלית במשפחה - הקדמה

אני הראל סיל.  עורך דין במקצועי בתחום דיני המשפחה. אני שמח שנכנסתם לבלוג שלי בנושא הטרור הכלכלי, ומאוד מקווה שתיעזרו בו. בכל שאלה, תכתבו לי, ואני אנסה לעזור כמה שאוכל. באתי לדבר אתכם על תופעה מאוד כאובה, מדאיגה קשה והרסנית...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה